Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer pożera za dużo pamięci RAM


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś mi wyjaśni mega różnicę?

Mam 2 serwery, oba w trakcie prac.
Na jednym hostinu 10 pluginów 

Na drugim 6 pluginów

 

Na tym z 10 pluginami, zużycie RAM sięga 2.6GB 
Na tym z 6 pluginami zużycie RAM sięga 4GB 

 

Z czego ten z 6 pluginami nie ma ani jednej osoby na serwerze aktualnie dostępnej.
Titanaxe kupiony pakiet 4GB i serwer od początku zużycie RAM ma prawie na maxa przy 0 ilości osób na serwerze i silniku identycznym co na drugim hostinguBez tytułu.png

Dodam, że serwer jest odpalony od 2 dni dopiero.

Od początku były z nim problemy, support zasłania się, że to konfiguracja tyle pożera, tylko, że na moim PC ani innym hostingu nie pożera tyle RAM ten sam serwer

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Opublikowano

Jakie masz pluginy na obu serverach?? z pluginami jest jak z modami. jeżeli na jednym jest essentials (raczej jest na dwoch) a na drugim nie to jeden bedzie mial 2x wieksze zuzycie ramu niz ten ktory go nie ma

Opublikowano

Po pierwsze pytanie, co chcesz zrobić z tym serwerem. Jeśli chcesz aby na nim grali ludzie, to nie ma szans, na takie rzeczy potrzeba dużo pieniędzy, nie baw się w to. Jeśli dla kolegów, już bym bardziej wybrał jakiś enderchest, bo tam tanio i idealnie jak na taki mini serwerek dla przyjaciół.

 

 

Jeśli już chcesz wywalczyć ten serwer dla ludzi - zmień hosting. Często słyszałem tylko negatywne opinie na temat titanaxe. Co może być śmieszne polecam server.pro (oczywiście oferta płatna) nawet sobie daje radę tylko jest troche droższy. Powodzenia.

Opublikowano

Specyfika Javy polega na alokowaniu pamięci ram w zależności od potrzeb, operując pamięciami od zdefiniowanego -Xms do -Xmx. Samo wysokie użycie w panelu nie musi oznaczać, że serwer rzeczywiście wykorzystuje całość przypisanego RAMu, który przysługuje ci w ramach wykupionej usługi. Dobrą praktyką jest definiowanie takiego samego parametru -Xms co -Xmx, co przykłada się na to, że Java nie musi walczyć z innymi procesami o dostęp do pamięci. Za pomocą komendy "/lag" na serwerze sprawdź, czy "zużycie" nie jest po prostu alokowaną pamięcią. Zobacz ile jest "Wolnej pamięci".

  • AlexsanderARG zmienił(a) tytuł na Serwer pożera za dużo pamięci RAM

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...