Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

GPU podczas gry/stress testu resetuje się w tryb najniższego poboru energii


pat531

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

GPU podczas gry/stress testu resetuje się w tryb najniższego poboru energii. GTX 1070 podczas gier na ultra, które zawsze można było włączyć resetuje się bądź wyświetla artefakty. Najnowsze sterowniki GPU na bazowym zegarze. Podczas stress testu temperatury 60-70 stopni. Taktowania 1949 MHZ oraz 4006 MHZ 

edit. nieważne czy są podłączone 2 czy 1 monitor i tak występuje błąd

Opublikowano

W grach wyświetla artefakty, a podczas stress testu nie? Dziwne, bo przeważnie to stress test szybciej wykazuje artefakty niż gry ze względu na szalone obciążenie, ale to może zależeć od programu, którym testowałeś.

W zasadzie jak wyświetlają się artefakty bądź sterownik GPU nagle się resetuje to oznacza to, że GPU pada lub przesadzono z OC. RTX'y potrafiły takie cuda odwalać na początku premiery, w grach sypało do pulpitu bądź wyświetlało artefakty. Odpalony Furmark czy 3DMark dawał karcie max kilka minut, po czym ta sypała artefaktami.

Opublikowano

 

Dnia 15.06.2020 o 22:18, Anhin napisał:

W grach wyświetla artefakty, a podczas stress testu nie? Dziwne, bo przeważnie to stress test szybciej wykazuje artefakty niż gry ze względu na szalone obciążenie, ale to może zależeć od programu, którym testowałeś.

W zasadzie jak wyświetlają się artefakty bądź sterownik GPU nagle się resetuje to oznacza to, że GPU pada lub przesadzono z OC. RTX'y potrafiły takie cuda odwalać na początku premiery, w grach sypało do pulpitu bądź wyświetlało artefakty. Odpalony Furmark czy 3DMark dawał karcie max kilka minut, po czym ta sypała artefaktami.

A jest może jakaś możliwość to naprawić, to w ogóle możliwe? Czy przygotowywać się do zakupu nowego GPU?

Opublikowano

Może pomóc obniżenie zegarów, undervolting lub podbicie napięcia, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Możliwość naprawy jest, ale pierw by było trzeba zdiagnozować co się psuje, jeśli umiera GPU to koszta naprawy mogą przewyższyć wartość karty.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...