Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

GTA V nie korzysta z dedykowanej karty graficznej


sobolpvp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czyli w takim przypadku gra odpala ci się z integry. 


W przypadku Nvidii


- Otwórz Panel Sterowania Nvidia.
- Przejdź do opcji "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie ustawieniami 3D".
- Otwórz zakładkę "Ustawienia programu" i wybierz GTA 5.
- Wybierz opcję "Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu", a następnie z listy wybierz "procesor Nvidia o dużej wydajności".

 

W przypadku AMD

 

- Uruchom program Radeon Settings.
- Wybierz "Preferencje".
- Wybierz "Ustawienia dodatkowe Radeon".
- W nowym oknie wybierz zakładkę "Zasilanie", a następnie "Ustawienia przełączania grafiki dla aplikacji"
- Z listy programów wybierz GTA 5, a następnie w tabelce "Ustawienia grafiki" wybierz opcję "Wysoka wydajność"

 

Po takim zabiegu uruchom komputer ponownie i powinno wszystko śmigać. Oczywiście jeśli masz dedykowaną karte i zintegrowaną :]

> > > Jeżeli Ci pomogłem, daj lubię to! < < <

 

 

  • Aive zmienił(a) tytuł na GTA V nie korzysta z dedykowanej karty graficznej
Opublikowano
Dnia 31.05.2020 o 21:34, Maksasioros napisał:

Czyli w takim przypadku gra odpala ci się z integry. 


W przypadku Nvidii


- Otwórz Panel Sterowania Nvidia.
- Przejdź do opcji "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie ustawieniami 3D".
- Otwórz zakładkę "Ustawienia programu" i wybierz GTA 5.
- Wybierz opcję "Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu", a następnie z listy wybierz "procesor Nvidia o dużej wydajności".

 

W przypadku AMD

 

- Uruchom program Radeon Settings.
- Wybierz "Preferencje".
- Wybierz "Ustawienia dodatkowe Radeon".
- W nowym oknie wybierz zakładkę "Zasilanie", a następnie "Ustawienia przełączania grafiki dla aplikacji"
- Z listy programów wybierz GTA 5, a następnie w tabelce "Ustawienia grafiki" wybierz opcję "Wysoka wydajność"

 

Po takim zabiegu uruchom komputer ponownie i powinno wszystko śmigać. Oczywiście jeśli masz dedykowaną karte i zintegrowaną :]

Nic nie dało. Było tak ustawione.

Opublikowano
17 godzin temu, sobolpvp napisał:

Nic nie dało. Było tak ustawione.

To podaj specyfikacje twojego pc, oraz mam kolejne pytanie. Sterowniki do karty graficznej są zaktualizowane?

> > > Jeżeli Ci pomogłem, daj lubię to! < < <

 

 

Opublikowano

Spróbuj dodać ręcznie GTAV.exe (Ścieżkę możesz sprawdzić w Task Manager -> Details -> GTA5.exe -> Open file location) i ustaw tak jak napisał @Maksasioros

Pamiętam, że był pewien problem na jakiejś wersji sterowników z ustawieniem w aplikacji korzystania z dedykowanej karty. Jeżeli powyższy zabieg Ci nie pomoże i masz aktualne sterowniki, to odinstaluj sterowniki za pomocą DDU i spróbuj ponownie ,,na czysto''.

 

Dodatkowo zobacz jaki plan masz ustawiony w opcjach zasilania (Windows) i obejrzyj poniższy film:

https://www.youtube.com/watch?v=EZm6VtNN0g8

 

-- Powyższa wiadomość dotyczy Nvidii (Nie podałeś jaką kartę posiadasz)

Opublikowano
Dnia 2.06.2020 o 16:47, Maksasioros napisał:

To podaj specyfikacje twojego pc, oraz mam kolejne pytanie. Sterowniki do karty graficznej są zaktualizowane?

Windows 10 64 bit
Intel Core i5-8400 2.80 GHz
8 GB RAM
MSI Z390 GAMING PLUS
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
gta na ssd

Sterowniki najnowsze, format był robiony

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...