Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile ram na slot na servie FreeBuild 6-10 pluginów


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, planuję założyć serwer FreeBuild w starym stylu czyli bez całego śmiesznego PlotMe :), tak gram od bety :))) Silnik Spigot

Mapa jest już przygotowana, myślę o hostingu pukawka.pl, chociaż też rozważam craftserv.pl, ewentualnie możecie mi polecić jakiś fajny hosting bo myślę nad 20-30 slotów :))

Pluginy

World Guard, World Edit

AuthMe

Essentials

AutoSaveWorld

AntiLag (opcja)

Mogą się pojawić pluginy typu chestshop oraz coś do automatycznego przydzielania/sprzedawania działek, chyba, że Essentials to oferuje

To tyle od strony technicznej

Osobiście myślę nad 65-70mb/slot

 

 

Coś o servie

Działki 16x16, możliwość posiadania kilku

Metro :)))

Kopalnie, sady

Spawn będzie jeszcze zmieniony

2020-05-05_00.36.53.png

2020-05-05_00.43.20.png

Opublikowano

Max 2-3 GB ramu powinno wystarczyć poniżej wersji 1.13.2. 

Niektóre hostingi pozwalają również zwiększać parametry już istniejącego serwera.

Opublikowano

Też słyszałem że nowsze wersje mają jakieś problemy na multi, dlatego ja chcę wersję 1.7-1.8

 

Edit

Na vanilla 1.5.2 miałem 20graczy na 1gb ramu i zero lagów :))) 

Polecisz fajny hosting gdzie można tak, czytałem że pukawka to jednak zło

Opublikowano

1.7-1.8 to jeszcze mniej ramu

nigdy nie korzystałem z oferty mc na pukawcee, jeśli chodzi o serwery do innych gier to są jedne z najlepszych

Craftserve w zupełności wystarczy, titanaxe, generalnie wszystko da rade, liveserver też jest dobrym hostingiem ale nie wiem jak z mc

Opublikowano

Czyli na 2gb ramu spokojnie mi pójdzie 25 graczy?

Świat już wygenerowany jest więc to powinno w dużym stopniu odciążać serwer

Opublikowano
Dnia 5.05.2020 o 15:48, matiz1251 napisał:

Czyli na 2gb ramu spokojnie mi pójdzie 25 graczy?

Świat już wygenerowany jest więc to powinno w dużym stopniu odciążać serwer

Na stronce titanaxe masz fajny cennik do ramu: https://titanaxe.com/oferta/serwery-gier/minecraft

Według mnie 3gb powinno ci wystarczyć 🙂

więcej osób trzeba na serwerze poniżej UwU

craftcade.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...