Skocz do zawartości

Mało fps w Fortnite pomimo mocnego sprzętu

Polecane posty

Witam.Tak jak w tytule mam problem z mała iloscią fps w fortnite posiadam laptopa kupionego za prawie 5000zł a fps oscyluja w granicach +- 60 fps

odrazu mowie ze komputer nie jest zanieczyszony zadnymi wirusami.

specyfikacja laptopa

Intel Core i7-9750H

8gb ram

GTX 1660 Ti

MSI GL63 9SD

Witam,

mógłbyś podać więcej informacji?

[Jakie ustawienia graficzne]

[Zaktualizowane sterowniki]

Nie masz czasem ustawionej blokady FPS?

Edytowano przez Vosly

• Aive zmienił tytuł tematu Mało fps w Fortnite pomimo mocnego sprzętu

Sterowniki mam zaktualizowane, a ustawienia graficzne epickie jednakże i tak to zdecydowanie za mało jak na taki sprzęt

jeśli chodzi o blokade FPS w Fortnite unlimited 

Odpal gre solo w sensie w trybie gdzie nie ma nikogo poza Tobą (o ile jest, nie grałem w to xD ) weź gre do paska uruchom menager zadań i pokaż SS zużycia dysku oraz procesora 

image.png

Wszystko jasne... Podczas uruchamiania Fortnite kliknij na ikonkę prawym przyciskiem myszy i kolejno: Uruchom z procesorem graficznym > Procesor NVIDIA o dużej wydajności.

Discord poświęcony programowaniu i technologi

https://discord.gg/za4E3k5

Uruchomiłem z procesorem NVIDIA o duzej wydajności ale nadal to samo problem występuje nie tylko w Fortnite ale też w innych grach

Call of Duty Warzone - 30 fps srednio 

Zauważyłem też że laptop osiąga wysokie temperatury np. przy zwykłym surfowaniu po internecie liczniki pokazują +80 stopni, dodam że układ chłodzenia był wymieniany przez serwis MSI bo na początku też miałem problem z wysokimi temperaturami.

Bo korzysta z integry, a nie z GTX'a

Integra powinna być totalnie OFF

PPM > Panel sterowania Nvidia > Ustawienia 3D > Zmień tam karte globalną jako GTX, zapisz; alternatywnie przejdź zakładke dalej i pod .exe ustaw, żeby fortnite czy warzone się odpalał z karty

Jak procesor sie grzeje ściągnij aplikacje throttlestop, odpal jako admin i wyłącz opcje BD PROCHOT > Save

Edytowano przez Ecolusik12

A co w tym czasie widnieje w procesach? Bo jakoś mi się wierzyć nie chce, że Fortnite tyle procesora potrzebuje.

PC: AMD Ryzen R5 2600 4.1GHz 1.3V /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 16GB G.SKILL Aegis 3000MHz CL16 /\ Palit RTX 2060 GamingProOC 6GB  /\ IRDM Pro GEN2 240GB+ 2x 1TB /\ Seasonic Focus 550W /\ SPC Gladius GD8 TG ARGB /\ IIyama x2483hsu-b1 "24" /\ Win10 Pro
Laptop: Lenovo Y580 i7 3630QM /\ GTX660M 1Ghz 2GB /\ 8GB 1600Mhz /\ GoodRAM IRDM Pro GEN2 240GB + 500GB HDD /\ Win10 Pro
Mobilne: Xiaomi Mi 9T 6/128 Black Snapdragon 730, Konsola: PS3 Super Slim CECH4004A 320GB
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...