Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z płytą główną i pamięcią RAM


hahahagsza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, moj problem brzmi nastepujaco gdy wkladam do plyty glowniej 3 kostki pamieci ram 2x2gb nanya i 1x2gb kingston komputer odpala sie plyta glowna pika ale nic dalej brak oznak zycia nawet bios nie wyskakuje. Gdy uzywam tylko dwoch kosci np kingston i jedna(obojetnie) z nanya wszystko smiga lecz gdy wloze dwie nanya znow brak oznak zycia. Probowalem przestawiac je na rozne sposoby ale nic (mozliwe ze kostki nanya sie gryza ale nie powinny)

wszystkie kostki maja takie same taktowania itd. ( ponizej zdjecia)

 

zastanawiam sie w czym moze byc problem w kostkach czy w plycie ? Oraz jest taka mozliwosc ze plyta obsluguje tylko po 2 i 4 kosci(lecz tego nie wiem) i zastanawiam sie wlasnie czy nie zamowic 4tej kosci lecz nie wiem jakiego producenta najlepszym wyborem zdaje sie byc kingston zeby byly do pary ale czy ruszy na 4 kostkach z tymi nanya ?

 

Płyta główna:  http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55-us3l_20#kf     (rev 2.0)

instrukcja od plyty:  https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/gigabyte/ga-p55-us3l/instrukcja

 

zdjecia kostek:

https://zapodaj.net/10cf1695d2ff1.jpg.html

https://zapodaj.net/d43ed9831a331.jpg.html

 

Dzieki wszystkim za pomoc 🙂

  • Aive zmienił(a) tytuł na Problem z płytą główną i pamięcią RAM

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...