Skocz do zawartości

Oszustwo na stronie

Polecane posty

Witam, jakiś czas temu korzystałem z pewnej strony, która udostępnia własne, gotowe szablony dokumentów. Wystarczy je na stronie wypełnić danymi, zapłacić jednorazowo 10zł (podając numer karty) i gotowe. Można później także przechowywać te dokumenty na tej stronie. Niestety przy płatności na dole napisane jest małymi literkami, że automatycznie jak się nie anuluje, wykupuje się subskrypcja na 70zł i jest automatycznie przedłużana. Powiem tak, dane do tych formularzy, które tam wpisywałem były w zasadzie w połowie losowe bo potrzebne mi to było tylko do szkoły. Wysłali mi maila , że anulowali subskrypcję zgodnie z moim życzeniem, ale muszę jeszcze uregulować jedną zaległość. Kartę wcześniej zastrzegłem i wyrobiłem nową. Czy jeśli nie zapłacę to mogą mnie jakoś namierzyć przez nr karty, z której pobierali wcześniej płatności? Będą widzieli moje dane? Bo na stronie nawet konta ze swoimi danymi nie trzeba było tworzyć tylko wypełniało się formularz (w którym mogłyby być moje dane ale nie musiały) i od razu przed drukiem prosiło o płatność. Proszę o doradztwo, bo szczerze to nie wiem czy im to płacić

• Aive zmienił tytuł tematu Oszustwo na stronie

Jeżeli regulamin strony, przewiduje błędy spowodowane zaniedbaniem użytkowników powinna anulować należnośc osoby (dobra praktyka firm, lecz nie są do tego zobowiązani i najczęściej tak się nie dzieje)

- na uregulowanie zaległości jest chyba 7 dni od złożenia zamówienie na usługę.

- istnieje również prawo od odstąpienia umowy do 14 dni, dla konsumentów - to się tyczy (tak mi się wydaje każdego rodzaju umów na odległość.

Ja bym na twoim miejscu zastosował praktykę dobrą, która w większości sytuacji sprawdza się.

-Skontaktuj się z biurem obsługi klienta z ich strony i rozwiąż problem klienta (ciebie) dot. pomyłki mi składaniu zamówienia.

Jakie masz argumenty?

• Pomyłka przy składaniu zamówienia
  • brak korzystania z usług od usłogodawcy

Z mojego punktu widzenia, strona nie jest oszustwem - ale opinie są subiektywne. Zwykłe niedopatrzenie ze strony użytkownika.

Dam skromną radę na przyszłość - tam gdzie w grę wchodzą pieniądze powinna być czujność na 200% 🙂

Generalnie nie wiem czy taka odpowiedź ci wystarczy, jeśli nie szukaj informacji w internecie na końcówkach gov lub doczytać regulamin strony do ew. kroków prawnych, które mogą zostać zastosowane jeżeli będą chcieli ściągnąć należność. ( nie zawsze użytkownicy przegrywają sprawy, to zależy od sytuacji ) 

Dobrym przykładem był portal pobieraczek.pl - którą przegrał z wielkim hukiem. 

Historia pobieraczka - LINK do Wikipedii

Cytat

- sam miałem problem z ich usługami i pismami z ich strony - sprawa była kierowana do sądu i tak dalej 🙂

Edytowano przez Astern

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Po kontakcie anulowali mi subskrypcję, ale proszą o uregulowanie 70 zł za ostatni rozpoczęty miesiąc, ponieważ nie mogą pobrać z karty (którą zastrzegłem i wyrobiłem drugą :) ) Czy mogą mnie jakoś namierzyć? Tam tylko imię i nazwisko podałem prawdziwe, adres zmyślony jak i telefon.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...