Skocz do zawartości

Problem z fps-ami w LoLu?

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam wszystkich. 

Wiem że temat był już nie raz omawiany ale już trochę poradników wykorzystałem i nie przyniosło to pożądanych skutków.

Mianowicie mam laptopa na którym jeszcze z 2 lata temu grałem w lola bez problemów, potem kupiłem sobie porządną skrzynkę więc laptop poszedł na bok. Teraz jestem na wyjeździe i chciałbym pograć trochę w lola ale gra strasznie się zacina przy teamfightach i niekiedy po za nimi.

Na pewno nie jest to kwestia łącza. Laptop ma już swoje lata ale minimalne wymagania spełnia i chciałbym zapytać czy jest jakiś "magiczny" sposób żeby wykrzesać z niego trochę więcej. Wiem że sprzęt się starzeje a taki lol ciągle zwiększa swoje wymagania ale może ktoś będzie w stanie mi pomóc. 

Aktualnie podczas rozgrywki mam ok. 90-120fps, niestety często są spadki do aż 5-20 fps a to już jest tragedia. 

Co już zrobiłem, odinstalowałem z laptopa  w sumie wszystko co się dało, wyczyściłem ccleanerem, skanowałem avastem i malwarebytes, zaktualizowałem wszystkie sterowniki, w ustawieniach karty graficznej ustawiłem "najwyższa wydajność", zoptymalizowałem lola do najniższych ustawień, podczas gry używam programu RazerCortex do tzw. boostgame żeby wyłączył co się da (nie wiem czy to coś daje).

No i na koniec oto mój staruszek:

Laptop Lenovo g560

Win 7 Professional SP1 64bit

8GB Ramu

Procesor Intel Core i3 M 330 @ 2.13GHz

Karta graficzna nVidia GeForce 310M

Ja naprawdę zdaję sobie sprawę że ten laptop jest słaby ale może ktoś coś wymyśli żeby chociaż to 60fps było cały czas i nie spadało.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. 

PS. Teraz na przykład rozegrałem 2 gry i w jednej fpsy ani raz nie spadły poniżej 70 a w drugiej cały czas 10-20fps.

PS/2. Temperatury w HWmonitor są wysokie w stresie mimo że używam podkładki chłodzącej.

Płyta główna od 54 stopni gdy nic nie robię do 83 stopni podczas gry.

Procesor od 47 stopni gdy nic nie robię do  86 stopni podczas gry.

Grafika od 59 stopni gdy nic nie robię do 82 stopni podczas gry.

Aczkolwiek nie wiem czy te temperatury są złe bo podobno laptopy ze względu na swoją budowę podobno mogą osiągać nawet 100 stopni w stresie i pracować stabilnie, po za tym gdyby to była kwestia temperatur to każda gra powodowała by spadki a w niektórych rozgrywkach jest ok.

Czekam na jakąś pomoc ;d

Edytowano przez Hardcore135

Pani Kasia

No to raczej sobie odpowiedziałeś. Takie temperatury są za duże, więc dodatkowo proponowałbym:

https://linustechtips.com/main/topic/977649-guide-how-to-setup-msi-afterburner-on-screen-display-using-rtss/

i następnie sprawdzać dokładnie temperaturę wraz z taktowaniem gpu. Bardzo prawdopodobne, że przez temperaturę jest ono zmniejszane i przez to masz lagi.

Dnia 30.01.2020 o 14:20, Vosly napisał:

No to raczej sobie odpowiedziałeś. Takie temperatury są za duże, więc dodatkowo proponowałbym:

https://linustechtips.com/main/topic/977649-guide-how-to-setup-msi-afterburner-on-screen-display-using-rtss/

i następnie sprawdzać dokładnie temperaturę wraz z taktowaniem gpu. Bardzo prawdopodobne, że przez temperaturę jest ono zmniejszane i przez to masz lagi.

No to tak, rozebrałem dziś laptop na części pierwsze i wyczyściłem z kurzu wszystkie podzespoły oraz wymieniłem pasty termo przewodzące. 

Uzyskałem tym spadek temperatury procesora  86 stopni w stresie do aż ok. 65 stopni więc różnica spora.

Widać poprawę, spadki nie są już tak częste ale jednak się pojawiają. 

Zrobiłem to co w poradniku który podesłałeś i mam kilka screenów. 

Screen 1 - Początek rozgrywkI:

1.jpg

Screen 2 - Pierwszy spadek fps po ok. 6minutach:

2.jpg

Screen 3 - Powrót fps do ponad 70:

3.jpg

Screen 4 - Kolejny spadek fps:

4.jpg

I generalnie nie wiem co zrobić z tą temperaturą GPU która wynosi ponad 80 stopni. 

PS. Gdyby to był komputer stacjonarny wsadziłbym w skrzynkę dodatkowe chłodzenie i problem może by sie rozwiązał ale w laptopie jest problem. Czytałem o urządzonku które montuje się w wylocie ciepłego powietrza laptopa ale nie wiem czy coś takiego by mi pomogło a nie chce wywalać pieniędzy . A może lagi to nie kwestia temperatur? 

Jest w stanie ktoś coś podpowiedzieć? Bo już tak siedzę i myślę i sam nie wiem. 

W sumie gdyby problemem była przegrzewająca się karta graficzna to temperatury by skakały. A tu wygląda to tak że przy stałej temperaturze 84 stopni fpsy spadają i rosną... 

Pani Kasia

Problem rozwiązany, pomógł reinstall systemu i przesiadka z win 7 na win 10, FPSY nie spadają poniżej 60. Temat do zamknięcia.

PS. Jednak tak jak sądziłem temperatura gpu 80-90 stopni w laptopie to nic nadzwyczajnego. 

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...