Skocz do zawartości

Błąd danych (CRC) na dysku ADATA M.2 PCIe NVMe

Polecane posty

Witam,
przyszedł czas na pierwszy format od nowości na dysku ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG SX6000 Pro na którym postawiony był system i WD 1TB na dane. Po uruchomieniu płytki instalacja szła bez problemów do mniej więcej połowy tego procesu, po czym wyskoczył błąd o jakimś błędzie z danymi instalatora chyba (nie przyuważyłem do końca bo myślałem że się przeklika i pójdzie dalej) ale niestety przy nastepnej próbie instalacji jak i później w biosie, dysku SSD juz nie pokazywało. Płyta główna to Gigabyte Z370P D3. W biosie nic nie zdziałałem. Postawiłem system na HDD zeby zobaczyc jak to bedzie wyglądać i w menadżerze dysków występuje jako dysk nieznany, nie zainicjowany, z 252mb nieprzypisanej pamięci którego inicjacja jest niemożliwa ani przy pomocy MBR, ani przy GPT - wyskakuje błąd danych CRC w obydwu wypadkach. Teraz pytanie, jak dobrać się do tego SSD zeby móc go sformatować, i czy moze to byc wina BIOSa (chociaz osobiscie obstawiam błąd instalacji systemu który tak namieszał że dysk odmawia wszelakiej współpracy). Będę wdzięczny za rady.

screen.png

Edytowano przez PowerMenPL

Kup nowy dysk,  z tego to albo tylko jako nośnik jeśli go będzie w ogóle czytało albo śmietnik. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Defragmentowałeś ten dysk?, który to format na tym dysku? (ile razy robiłeś już format na tym dysku). Takie dyski zużywają się od zbyt dużej liczby zapisów więc formatowanie, i defragmentacja jest dla takich dysków zabójcza.

1 minutę temu, nycaffjs napisał:

Defragmentowałeś ten dysk?, który to format na tym dysku? (ile razy robiłeś już format na tym dysku). Takie dyski zużywają się od zbyt dużej liczby zapisów więc formatowanie, i defragmentacja jest dla takich dysków zabójcza.

I tak to prawda, takie dyski zużywają się dość szybko ze względu na wykorzystanie półprzewodnictwa, dyski HDD zużywają się dłużej, więc można dużo zapisać i odczytać

Edytowano przez nycaffjs

Jestem programistą, zaufaj mi :)

To był pierwszy format tego dysku po 4 miesiącach, nie defragmentowałem go ani razu. O defragmentacji wiedzialem ze nie powinno sie robic na SSD ale nie pomyslalbym ze rutynowy format (który robie z nawyku co ok. pol roku) bedzie az takim problemem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...