Skocz do zawartości

Brak mobów na świecie

Polecane posty

Siemka ostatnio z kolegami postanowiliśmy zakupić serwer na hostingu do Minecraft PE wszystko okej jednkaże na świecie nie spawnują się żadne moby ani zwierzęta. W server.properties oba te są ustawione na on a serwer nie posiada żadnych pluginów mogących to blokować.

Nie ma żadnych pluginów, czy nie ma żadnych pluginów mogących to blokować? Bo to jest bardzo istotne. Jeśli pluginy jakiekolwiek są, to je podaj.

Swoimi czasy takich spraw było dosyć sporo, a rozwiązania rzadko się znajdywały. Przeważnie to była wina właściciela serwera, który nie wie nic o konfiguracji pluginów multiversecore, czy worldguard. Jeśli masz na serwerze takie pluginy, to sprawdź, czy w multiverse lub tym drugim masz poblokowany respawn mobów. W internecie nie znalazłem takich informacji, bo nawet ich nie szukałem, ale ja sam z bukkitem miałem paru krotne problemy z "bugami" w grze (nawet związane z respawnem mobów) , dopóki nie usunąłem świata, na którym występują problemy i nie poczekałem na ponowne wyrenderowanie go przez serwer. Interesuje mnie też, czy moby nie respią się od początku, czy od niedawna? Być może jakiś plugin to zmienił, albo po prostu oferta hostingu jest tak słaba, że silnik serwera postanowił, że nie będzie respić mobów, bo to spowoduje większe lagi, niż cokolwiek innego.

@edit Nie ogarnąłem, jaki to jest minecraft..

Edytowano przez Ekrahb

Nie ma żadnych pluginów , od samego urochomienia serwera 0 mobów gdzie już po kilka razy tworzyłem nowy świat , jednakże dziwne jest to że nie da się ich zrespić jajkami spawnującymi oprócz zombie który po zrespieniu stoi nieruchomo w miejscu i nie ma nawet agro na gracza. W ustawieniach serwera występuje opcja dzięki której możemy zazanczyć czy chcemy moby i zwierzęta czy też nie , obie oczywiscie zaznaczone na tak. Rowniez szukalem odpowiedzi w internecie jednakze nic nie znalazlem.

Masz dostęp do FTP? Stwórz świat na komputerze i zobacz czy są moby. Jeżeli są, połącz się przez FTP do hostingu na którym stoi serwer (dane pewnie podane w dane serwera) usuń co masz usunąć i wrzuć mapę i odpal. 

8372383248.png

• 2 tygodni później...

sprawdź poziom trudności 

Lub 

usuń cały server (format) i wgraj go na nowo może jest bug w plikach 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...