Skocz do zawartości

Zoptymalizowanie LoLa na laptopie

Polecane posty

jakis czas temu musialem niestety zrezygnowac z grania na komputerze stacjonarnym , i chcialem ostatnio troche na lapku pograc , ale niestety lol sie zacina nawet na minimalnych ustawieniach , niby jest okolo 40 fps ale jakos dziwnie klatkuje postac podczas gry ze przez to mam duzy problem z lasthitowaniem , ooglnie laptop zostal niedawno sformatowany , lapek na ktorym chcialem pograc ma 

8 gb ramu , karta graficzna AMD radeon R7 M265 2 gb , i procek intel i7 -4700 2.4 GHZ 

sterowniki do karty grafinczej mam aktualne , lapek jest na win 10 , 

dodam ze kiedys gralem na tym lapku w lola i dalo sie normlanie grac , teraz niestety jest to niemozliwe , zastanawiam sie czy da sie moze jakos zoptymalizowac tu lola zeby nie cielo az tak ? 

czy moze po ostatnio aktualizacjach lol stal sie bardziej wymagajaca gra , prosze o prade ;) 

• Aive zmienił tytuł tematu Zoptymalizowanie LoLa na laptopie

Laptopy mają to do siebie, że gry na nich zawsze gorzej chodzą (przynajmniej ja się z tym zawsze spotykałem).
Warto zainwestować w taką jakby podkładkę chłodzącą do laptopa, co zmniejszy temperaturę i może wtedy poprawić jego osiągi, płynność gry.
No i tak, zgadza się, League of Legends z każdą aktualizacją staje się bardziej wymagającą grą, sam zauważam to na swoim PC.

1472584678_ieKxHrr.gif

Na samym początku skorzystaj z statystyk MSI Afterburner (RivaTunerStatisticsServer) i zobacz co Ci nie wyrabia podczas grania.

Masz jeszcze możliwość wgrania przez wooxy (o ile nadal działa) gorszej mapy.

Dnia 20.01.2020 o 22:54, Vosly napisał:

Na samym początku skorzystaj z statystyk MSI Afterburner (RivaTunerStatisticsServer) i zobacz co Ci nie wyrabia podczas grania.

Masz jeszcze możliwość wgrania przez wooxy (o ile nadal działa) gorszej mapy.

Nie. Mam gorszego lapka z pracy i lolek działa na 60 fps. Reinstall, format, skan na wirusy, porównanie zużytych zasobów podczas gry, mix różnych ustawień, sprawdź przy wyłączonym dźwięku.
edit: I sprawdź z vsync.

Edytowano przez Sav

giphy.gif

8 minut temu, Sav napisał:

Nie. Mam gorszego lapka z pracy i lolek działa na 60 fps. Reinstall, format, skan na wirusy, porównanie zużytych zasobów podczas gry, mix różnych ustawień, sprawdź przy wyłączonym dźwięku.
edit: I sprawdź z vsync.

Przecież o tym napisałem... Ma pobrać nakładkę która będzie wyświetlać użycie CPU/GPU/Pamięci itd. (wtedy będzie wiadomo)

Tak jak pisał autor: ,,grał na najniższych ustawieniach'', a jeszcze wspomniałem o możliwości wgrania mapy przez wooxy.

Nie trzeba instalować lola ponownie, ani formatować laptopa od razu 🙂

Edytowano przez Vosly

31 minut temu, Vosly napisał:

Przecież o tym napisałem... Ma pobrać nakładkę która będzie wyświetlać użycie CPU/GPU/Pamięci itd. (wtedy będzie wiadomo)

Tak jak pisał autor: ,,grał na najniższych ustawieniach'', a jeszcze wspomniałem o możliwości wgrania mapy przez wooxy.

Nie trzeba instalować lola ponownie, ani formatować laptopa od razu 🙂

Po co instalować zewnętrzne oprogramowanie skoro windows ma takowe wbudowane? Lul. Najniższe ustawienia nie zawsze są najbardziej wydajne. Mapa przez wooxy jest zbędna, tak jak mówiłem, mam dużo gorszego laptopa i mam stałe 60 fps. 

giphy.gif

1 godzinę temu, Sav napisał:

Po co instalować zewnętrzne oprogramowanie skoro windows ma takowe wbudowane? Lul. Najniższe ustawienia nie zawsze są najbardziej wydajne. Mapa przez wooxy jest zbędna, tak jak mówiłem, mam dużo gorszego laptopa i mam stałe 60 fps. 

Może po to, aby mieć podgląd na statystyki podczas normalnego grania i w razie zacięcia wiadomo co jest przyczyną? Lul Lul Lul Lul Lul

No chyba, że autor ma dwa monitory i będzie zdawać się na statystyki Windowsowe, wtedy nie ma problemu. Jednak po coś te ustawienia ,,najniższe'' są, zatem jeżeli laptop Ci ssie to rzeczywiście nie ma znaczenia jakie ustawienia dasz i na każdych będzie tyle samo FPS 👀👀

Tak jak pisałem, dałem tylko możliwość zwiększenia ilości FPS przez wgranie mapy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...