Skocz do zawartości

Nieustanne lagi w LoLu

Polecane posty

Witam, posiadam taki internet 

\/

1422b4bef827.png

Dlaczego mimo to mam lagi i ciągle po 300-400 Ms ?

Za pomoc odwdzięczę się like ! 🙂

• Aive zmienił tytuł tematu Nieustanne lagi w LoLu
2 minuty temu, ThePein napisał:

tak

i ty sie dziwisz xD

albo ktoś ci wmówił taniutki fajny internecik, albo jeżeli u starszych mieszkasz to sie wyprowadź, bo będziesz tak miał w takie pory roku jak jesień/zima taki ping

rmkrpu.jpg

Dnia 16.01.2020 o 18:59, Silver™ napisał:

i ty sie dziwisz xD

albo ktoś ci wmówił taniutki fajny internecik, albo jeżeli u starszych mieszkasz to sie wyprowadź, bo będziesz tak miał w takie pory roku jak jesień/zima taki ping

Na radiowym internecie można uzyskać całkiem dobre osiągi, głupie nabijanie postów.

Wejdź na stronę konfiguracji routera, i podaj mi czy masz ustawioną odpowiednią lokację. Podaj również częstotliwość nadawania, i czy masz jakiekolwiek otwarte porty. Powodem również może być serwer DNS, ustaw na 8.8.8.8 (Google) lub 9.9.9.9 (Quad9)

Jestem programistą, zaufaj mi :)

17 godzin temu, nycaffjs napisał:

Na radiowym internecie można uzyskać całkiem dobre osiągi, głupie nabijanie postów.

Wejdź na stronę konfiguracji routera, i podaj mi czy masz ustawioną odpowiednią lokację. Podaj również częstotliwość nadawania, i czy masz jakiekolwiek otwarte porty. Powodem również może być serwer DNS, ustaw na 8.8.8.8 (Google) lub 9.9.9.9 (Quad9)

No rzeczywiście, bo połączenie między serwerem zależne jest od DNS... Co najwyżej wydłuża to czas pierwszego łączenia (długo czeka na odpowiedź), ale nie podczas gry. Osobiście polecam DNS Cloudflare (1.1.1.1/1.0.0.1) więcej informacji tutaj.

Co rozumiesz przez ,,masz ustawioną odpowiednią lokację'', gdyż dosyć mnie to ciekawi. Do sprzętu dostarczonego przez dostawce często nie ma się dostępu, więc trzeba pisać o odblokowanie portów, sprawdzenie konfiguracji itp. (O ile jest taka możliwość)

Zacznijmy od tego:

1) Gdzie masz ten ping? (Do wszystkich serwerów, czy może jakieś pojedyncze)

2) Próbowałeś sprawdzać trasę do serwera na którym występuje wysoki ping? (tracert -d 1.1.1.1)

3) Jesteś połączony kablem, czy może przez WiFi?

Jeżeli sprawdzałeś trasę pakietów, to wyślij nam tutaj. (oczywiście zamazując niektóre rzeczy np. Twój Adres IP)

18 godzin temu, nycaffjs napisał:

Glupi to jestes ty że grasz na takim necie i bez wcześniejszego resreachu jak wplywa na rozgrywke w grach, skoro taki madry jestes to po chuj zadajesz pytanie

rmkrpu.jpg

7 godzin temu, Vosly napisał:

No rzeczywiście, bo połączenie między serwerem zależne jest od DNS... Co najwyżej wydłuża to czas pierwszego łączenia (długo czeka na odpowiedź), ale nie podczas gry. Osobiście polecam DNS Cloudflare (1.1.1.1/1.0.0.1) więcej informacji tutaj.

Co rozumiesz przez ,,masz ustawioną odpowiednią lokację'', gdyż dosyć mnie to ciekawi. Do sprzętu dostarczonego przez dostawce często nie ma się dostępu, więc trzeba pisać o odblokowanie portów, sprawdzenie konfiguracji itp. (O ile jest taka możliwość)

Zacznijmy od tego:

1) Gdzie masz ten ping? (Do wszystkich serwerów, czy może jakieś pojedyncze)

2) Próbowałeś sprawdzać trasę do serwera na którym występuje wysoki ping? (tracert -d 1.1.1.1)

3) Jesteś połączony kablem, czy może przez WiFi?

Jeżeli sprawdzałeś trasę pakietów, to wyślij nam tutaj. (oczywiście zamazując niektóre rzeczy np. Twój Adres IP)

1. DNS Cloudflare nie jest najszybszym DNS'em który podałem.

2. Chodzi o lokację ustawioną w panelu routera, można tam wybrać kraj a router sam ustawi wymogi radiowe do danego kraju.

Jestem programistą, zaufaj mi :)

16 minut temu, nycaffjs napisał:

1. DNS Cloudflare nie jest najszybszym DNS'em który podałem.

2. Chodzi o lokację ustawioną w panelu routera, można tam wybrać kraj a router sam ustawi wymogi radiowe do danego kraju.

1. Cloudflare jest znacznie szybszy i bezpieczniejszy od np. Google (Quad9 nie korzystałem, więc niezbyt wiem jak tam wygląda sytuacja z prywatnością, ale według testów nadal wygrywa 1.1.1.1)

2. Skąd ta pewność, że korzysta z WiFi?

Nawet chociażby to i tak lekka głupota, bo nie o to tutaj chodzi.

Edytowano przez Vosly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...