Skocz do zawartości

Skoki temperatury CPU

Polecane posty

Witam mam procesor i7 6700k podkręcony na 4.5Ghz przy napięciu 1.305v, siedzi na płycie msi z-170a pc mate, ostatnio wymieniłem chłodzenie w nim bo miałem wrażenie że te z którym został mi sprzedany był za słaby gdyż temperatury były stosunkowo wysokie i mocno oscylowały (np skoki o 30*C przy włączaniu przeglądarki ). Wymieniłem na chłodzenie BeQuiet Dark Rock 4 (bez pro) który potrafi odprowadzić 200W TDP a TDP mojego procka to 91W (powinno takie być bo na auto przy 4.0Ghz ciągnął wiecej voltów niż na moim podkręceniu) jednak problem pozostał , dalej są bardzo wyraźne skoki temperatury przy włączeniu nawet przeglądarki , a gdy dołącze do tego jakaś mini gre (w tym przypadku Tibia -> prosze bez śmieszków) to przy samym ekranie logowania procek nie schodzi niżej niz 55*C, jest nagły skok z 33-35 stopni na solidne 60-65.

Moja pasta termoprzewodząca to Thermal Grizzly Kryonaut z której jestem mega zadowolony ale tylko w lapku , gdzie przy zmianie ze stockowej na TG spadły temperatury o 15*C i zmiany temp są +- 3*C.
Co do obudowy mam SCP Gladius M35 , na froncie 2 wciągające wiatraczki BeQuiet , z tyłu jeden i u góry jeden wyciągające z obudowy. Próbowałem już 3krotnie montować na nowo to chłodzenie (za każdym razem rzecz jasna zmieniając paste) i efekty takie same. Czego to może być wina ? źły montaż z mojej strony ? Czy może takie skoki to normalna rzecz ? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdy komentarz 🙂

https://prnt.sc/qmqyoh

Najbardziej prawdopodobny problem - glut pod IHS. Rozwiązanie problemu: delidd procesora. Sprawdzałeś jak wyglądają temperatury podczas mocnego obciążenia? AIDA, Prime95 czy jakiś RealBench choćby.

• Aive zmienił tytuł tematu Skoki temperatury CPU

Tak sprawdzałem , nie przekraczają 72*C i to jest peak temperatury , oscyluje w podobnych wartościach 58-68*C , wczoraj jak pisałem ten temat to jeszcze miałem panel boczny zdjęty i próbowałem na siłe docisnąć chłodzenie podczas stresu w Intel XTU (extreme tuning utility) a potem w Prime95 , temperatury spadały o około 2-3 stopnie średnio , ale np raz gdy testowałem w XTU to niechcący zatrzymałem na dłużej wiatrak to temperatury podskoczyły może o 4*C (wiatrak był zatrzymany może z 15 sekund) więc dziwne troche że tak mało wzrosły według mnie

w prime95 około 76*C w peak'u

Edytowano przez Arialq

Peak 76 stopni w jakim dokładnie teście prime95? Small-FFT? Jak długo trwał test? Jeśli peak w Small-FFT po godzinie nie przekracza 85 stopni, to nie masz czym się przejmować, wina gluta pod IHS - jeśli to skoki były od początku zakupu tego procesora to nie dość, że glut to czasem zdarzały się nierówne IHS - super jakość Intela innymi słowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...