Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić żeby 'switch' teleportowała ?


Mati18021001

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, robie questa i chcę zeby 'dzwignia' mnie teleportowała na daną pozycje i kratki w sensie zeby było na 2/3 osoby ten quest    pomoże ktoś szukałem na necie lecz nie znalazłem 

 

Z góry dzięki

Opublikowano

Wystarczyło w google wpisać anihilator leaver script. Masz na 4 osoby przerób sobie na ile chcesz.

function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)

       if item.uid == 7100 and item.itemid == 1945 then
        player1pos = {x=214, y=146, z=8, stackpos=253}
        player1 = getThingfromPos(player1pos)

        player2pos = {x=214, y=147, z=8, stackpos=253}
        player2 = getThingfromPos(player2pos)

        player3pos = {x=214, y=148, z=8, stackpos=253}
        player3 = getThingfromPos(player3pos)

        player4pos = {x=214, y=149, z=8, stackpos=253}
        player4 = getThingfromPos(player4pos)


        if player1.itemid > 0 and player2.itemid > 0 and player3.itemid > 0 and player4.itemid > 0 then
            queststatus1 = getPlayerStorageValue(player1.uid,7100)
            queststatus2 = getPlayerStorageValue(player2.uid,7100)
            queststatus3 = getPlayerStorageValue(player3.uid,7100)
            queststatus4 = getPlayerStorageValue(player4.uid,7100)

            if queststatus1 == -1 and queststatus2 == -1 and queststatus3 == -1 and queststatus4 == -1 then
                nplayer1pos = {x=211, y=148, z=10}
                nplayer2pos = {x=212, y=148, z=10}
                nplayer3pos = {x=213, y=148, z=10}
                nplayer4pos = {x=214, y=148, z=10}

                doSendMagicEffect(player1pos,2)
                doSendMagicEffect(player2pos,2)
                doSendMagicEffect(player3pos,2)
                doSendMagicEffect(player4pos,2)

                doTeleportThing(player1.uid,nplayer1pos)
                doTeleportThing(player2.uid,nplayer2pos)
                doTeleportThing(player3.uid,nplayer3pos)
                doTeleportThing(player4.uid,nplayer4pos)

                doSendMagicEffect(nplayer1pos,10)
                doSendMagicEffect(nplayer2pos,10)
                doSendMagicEffect(nplayer3pos,10)
                doSendMagicEffect(nplayer4pos,10)

                doTransformItem(item.uid,item.itemid+1)
            else
                doPlayerSendCancel(cid,"Somebody in your team has already done this quest.")
            end
        else
            doPlayerSendCancel(cid,"You need four players for this quest.")
        end

    elseif item.uid ==7100 and item.itemid == 1946 then
        if getPlayerAccess(cid) > 0 then
            doTransformItem(item.uid,item.itemid-1)
        else
            doPlayerSendCancel(cid,"Sorry, not possible.")
        end
    else
        return 0
    end

    return 1
end

 

Opublikowano
data/actions/scripts

utworzyć jakis plik np. mojquest.lua i tam to wkleić

i dodać potem pod jakieś ActionID jeszcze w

data/actions/actions.xml

i potem dodać to ActionID na mapie w RME na dźwigni

 

Ale widzie, że jesteś totalnie zielony więc najpierw polecał bym ci poczytać jakieś poradniki na otlandzie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...