Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Notoryczne ścinki podczas używania komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Piszę wam już tutaj, bo to nie sprawa hardware tylko softu.

 

Od 2 albo 4 dni notorycznie przycina mi się komputer, cięcie na 2/3 sekundy i wszystko wraca do normy.

W grach typu Fallout 76 czy innych nie mam tego problemu, gra działa w 90% dobrze, zdarzają się rzadziej przycięcia.

Najbardziej widać to przy korzystaniu z 2 monitorów, gdzie na jednym leci jakiś film a na drugim gra, wtedy FPS mam około 300 ale wizualnie wyglądają na 25

 

 

Skanowałem komputer pod kątem błędów na dysku C:\ bo na pulpicie też potrafi się ciąć.

Brak błędów, sprawdzałem dysk na włączonym PC i zanim załadował się system.

Reszta dysków też działa poprawnie, defragmentacja zrobiona.

 

Temperatury odpadają, GPU w grach ma jakieś 60-65*C 

CPU identycznie, mam w obudowie 2 wiatraki frontalne 2 000RPM Corsair 

2 u góry jakieś zwykłe i jeden na tyle.

Ustawione tak aby była cyrkulacja odpowiednia.

 

Wykluczam także wirusy kopiące kryptowaluty, bo użycie GPU na pulpicie to jakieś 15% 

CPU znów 90% bo oscyluje jego aktualne taktowanie na poziomie 3.7/3.3Ghz 

Cały czas skacze.

 

Sprawdzałem fizycznie procesor, nie jest brudny, PIN na MOBO nie są uszkodzone, całe i proste.

Wydawało mi się, że jeden może być źle ustawiony, ale okazało się, że latarka na niego świeciła pod tym kątem tylko.

CPU nasmarowany, sprawdzony programem Intel diagnostic tool

Wszystkie testy PASS na zielono.

 

Najdziwniejsze, że przycinki mają stały odstęp czasu.

Zmierzyłem to oglądając serial bo tam najbardziej to widać 

Odstępy to 4:36 min.

Różnica +/- 2 sekundy ale to pewnie z powodu mojej reakcji na klikanie w stoperze.

 

Dzieje się to w idealnych odstępach, menadżer nic nie wykazał

SSD C:\ ma widełki przy przycięciu ale tylko przy nich, skacze na jakieś 50% a potem znów na 15% czy okolice.

Reszta dysków pozostaje taka sama.

RAM i GPU to samo, wykres prosty, bez dziwnych skoków.

CPU jest pod progiem, cały czas używa max obrotów 

 

Jedyne zmiany w hardware w ostatnich dniach to przeniesienie wszystkiego do innej obudowy.

Mam wentylatory podpięte pod kable MOLEX bo obudowa była cięta i robiłem lepszą wentylację i nie mam jak podpiąć pod MOBO 

reszty wentylatorów, więc podpięte są pod MOLEX'y od zasilacza.

Instalowałem gry i tyle z zmian w ostatnich dniach.

 

Skanowałem dyski, wirusy, malware, rootkity, rejestr.

Nic nie pomaga, więc piszę już tu.

Bo sam nie mam pomysłu co może być przyczyną.

 

Zestaw widać w stopce, do tego mam 2 monitory oba FHD 1080p 

Pionowo i poziomo postawione, główny normalnie

1920.1080  drugi zaś 1080.1920 dodatkowy.

 

Monitory podpięte pod 2 grafiki 

Jedna intelowska zintegrowana (MOBO pozwala mi mieć aktywną zewnętrzną i zintegrowaną razem odpalone w jednym czasie) 

Drugi zaś pod 1070-Ti 

 

Można zamknąć, problem rozwiązany.

 

Gdyby ktoś miał podobny problem i szukał jakiegoś rozwiązania to:
U mnie poskutkowało pełne skanowanie na wirusy przed uruchomieniem systemu i potem drugie skanowanie dysku w poszukiwaniu błędów.

Po przeskanowaniu komputer działa poprawnie, znalazł się jakiś plik .zip z tapetami, prawdopodobnie z steama, wallpaper.zip (czy jakoś tak).

 

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

  • Aive zmienił(a) tytuł na Notoryczne ścinki podczas używania komputera
  • Aive zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...