Skocz do zawartości

Tworzenie własnego serwera

Polecane posty

Witam.

Na forum jestem nowy gdyż mam kilka pytań odnośnie serwera Minecraft w hostingu TitanAXE.

Jak wygląda obsługa serwera oraz wgrywanie pluginów?

Jak trudne jest organizowanie serwera i czy osoba która nigdy nie miała z tym do czynienia ale posiada umiejętności programistyczne oraz kodowanie da radę postawić sensowny serwer z małą ilością modów?

Czy jest na forum ktoś kto chętnie poświęcił by trochę czasu na pomoc oraz rozmowę w tym temacie i ewentualnie w pomocy zbudowania takiego serwera?

Proszę o konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Pani Kasia

Jeżeli w ogóle nie grałeś w minecrafta lub na trybie multiplayer, to na pewno nie będziesz umiał stworzyć dobrego serwera. Co do kodowania, to jeżeli znasz Jave, to myślę, że powinieneś dać radę.

Grałem kiedyś w minecraft i znam zasady co poniektórych pluginów oraz ogarniam jave

Pani Kasia

wszystko się da, każdy kiedyś zaczynał. Najlepiej kup sobie jakiś tani serwer na hostingu i pobwa się ftp, wgraj jakiś plugin, spróbuj go skonfigurować

@VeSteQ

Po co marnować pieniądze na testy? Można postawić serwer na localhost - za darmo.

@ChopperMCR

Musisz sobie zadać pytanie, jaki serwer chcesz zrobić, czy będziesz miał fundusze i czas na niego, oraz czy będziesz miał kogoś, kto może Ci pomóc (Administracja). Kolejne pytanie to takie, czy trafisz w aktualne potrzeby graczy, a z tym moim zdaniem trudno. Musisz mniej więcej wyobrazić sobie jakie parametry będzie miała Twoja maszyna - tak mówię tu o dedyku bądź VPS, bo tylko one nadają się na bardziej profesjonalne serwery (moim zdaniem oczywiście). 

SMW0zFq.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...