Skocz do zawartości
  • 0

Spadki 144hz do 60hz przy dwóch monitorach

Pytanie

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam forumowiczów,

pisze do Was z problemem dotyczącym spadków 144hz do 60hz przy dwóch monitorach.

Mam dwa monitory: 1. ACER 144hz, 2. DELL 60hz 

Na monitorze nr 1 mam ustawione 144hz i gram na nim w trybie pełnoekranowym w różne gry. Gołym okiem widać, że 144hz pieknie chodzi i nic się nie zacina, gry są płynne. W tym samym czasie na drugim monitorze mam uruchomionego teamspeak, spotify, przeglądarke chroma z przykładowo włączonym yt lub innymi stornami. Problem pojawia się wtedy gdy na przeglądarce włączę twitcha i oglądam jakiegoś streamera, który jest LIVE. W tym momencie na monitorze 1 odczuwam spadek hz z 144 do 60... nie jestem w stanie dojść do tego dlaczego tak się dzieje. Sam proces odkrycia, że to wszystko wina odpalonego twitcha był bardzo długi i żmudny. W pierwszej kolejności myślałem, że coś jest z kablem, później, że to wina Chroma lub spoify. Jednak wszystko sprowadza się do odpalonego twitcha. Monitor nr 1 podłączony mam na DISPLAY PORT do karty graficznej, monitor nr 2 podłączony jest na DVI z przejściówką na HDMI do karty głównej.

Mój sprzęt:

RYZEN 5 3600

RTX 2070

PNY 500gb SSD M2

MSI X570-A PRO

16gb ram hyperx

Zasilacz 550W

Edytowano przez Filip Rybarczyk
dodanie tagów

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 0

Spróbuj zamienić twitcha z jakąś inną aplikacją, która musi wykonać narzut na GPU (może furmark?). Obawiam się, że (tak jak w przypadku pamięci RAM) jeśli GPU musi wykonać jakieś zadania (nie wiem, renderujące? dekodujące video?) to zmusza procesor czy bufor ramek do takiej samej częstotliwości pracy zegara w rezultacie dostosuje się do najwolniejszego ekranu (tak jak w przypadku RAM do najwolniejszego modułu). Daj znać o teście.

Ta cierpliwa sygnatura czeka na wenę jego właściciela. :-)

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...