Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

WorldBorder - jak zrobić taką granicę?


`Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Biter. zmienił(a) tytuł na WorldBorder - jak zrobić taką granicę?
Opublikowano

Tego w pluginie nie zrobisz, to co przedstawiłeś, jest wbudowane w klienta minecraft.

wpisz sobie  pierw koordy centrum granic świata, czyli np. twój spawn.

/worldborder center <x> <z> koordy podajesz bez znaków mniejszości/wiekszości, piszesz tylko same wartości. Możesz zamiast koordów podać wartości ~ ~ (tylda), oznaczające twoją aktualną pozycję.

po ustawieniu centrum wpisujesz komendę powiększającą granicę świata.

/worldborder set <promień> <czas>, argument czas jest opcjonalny, skutkiem jego użycia jest powiększanie się granic świata, przydatne gdy w kontekście eksploracji mapy, jeśli gracze będą ściśnięci, to po ustawieniu czasu, granice świata będą się poszerzać, pozwalając graczom na dodatkową eksplorację.

Minuesem jest tylko, że ta funkcja nie posiada przepustki za granicę, nawet dla opa.

­Zs8CEbP.png

Opublikowano
3 godziny temu, Ferros® napisał:

/worldborder set <promień> <czas>, argument czas jest opcjonalny

To nie jest promień, tylko bok. I to jest double (liczba przecinkowa), więc jeżeli ustawisz centrum na X 0.5, Z 0.5, a wartość będzie liczbą parzystą, to border będzie przechodził przez środek bloków. Musisz ustawić liczbę nieparzystą, jeżeli chcesz by border znajdował się na granicy bloków.

 

3 godziny temu, Ferros® napisał:

Minuesem jest tylko, że ta funkcja nie posiada przepustki za granicę, nawet dla opa.

Możesz przelecieć za granicę na trybie gry spectator.

Opublikowano

 

14 godzin temu, jakubmc napisał:

To nie jest promień, tylko bok. I to jest double (liczba przecinkowa), więc jeżeli ustawisz centrum na X 0.5, Z 0.5, a wartość będzie liczbą parzystą, to border będzie przechodził przez środek bloków. Musisz ustawić liczbę nieparzystą, jeżeli chcesz by border znajdował się na granicy bloków.

Naprawdę? I jaka w tym różnica? Każdy wie, że współrzędne to wartości zmiennoprzecinkowe. To nie poradnik, pisałem ogólnie, nie uwzględniając szczegółów, więc nie widzę sensu twojej wypowiedzi.

14 godzin temu, jakubmc napisał:

Możesz przelecieć za granicę na trybie gry spectator.

Napisałem, że nie ma przepustki, a nie że nie da się przelecieć przez granicę, co ci po spect, jeśli za granicami masz blokadę eksploatacji? A z funkcją bypass możesz dalej eksploatować świat.

Jeśli mamy sobie tak wytykać nawzajem błędne tłumaczenie, to w takim razie nie wprowadzaj własnych słów do słownika "liczba przecinkowa", a poprawnie to " liczba zmiennoprzecinkowa". Pozdrawiam.

­Zs8CEbP.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...