Skocz do zawartości

Lagi przy dobrych fps i pingu

Polecane posty

Witam, kupiłem nowego laptopa

i7 9750 H

16 GB ramu

GTX 1660 Ti

m2 960 GB dysk

mam w lolu 240 fps i ping 40 mimo to mam ogromne lagi, ponadto czasami lol nie chce mi się otworzyć i muszę resetować laptopa, żeby móc go włączyć.

Czasami wyrzuca mnie z gry na 1-2 sekundy.

Przeprowadziłem się do akademika bo studia jutro zaczynam, kupiłem router i wszystko normalnie chodzi. (pobieram pliki, oglądam filmy, słucham muzyki czy na discordzie cały czas słyszę wszystkich), więc już nie mam pojęcia o co chodzi?

Myślałem nad temperaturą ale tak się dzieje już w 1 gierce lola, kiedy jeszcze nie zdąży się nagrzać.

Może jakieś aktualizacje systemu bo nie powiem, system instalował mi informatyk i możliwe, że bez sterowników.

A może jednak wina internetu?

W domu niestety nie testowałem bo używałem PC.

Pani Kasia

Sterowniki same się instalują i tak, ale możesz jeszcze pobrać ze strony producenta laptopa. A z VSync tak samo ci laguje gra? Jakieś pliki logów gry byś podesłał może?

Jak masz jakiś komunikator, to mogłabym ci spróbować pomóc, więc możesz podać na pw przykładowo.

Kilka dobrych dni używam już laptopa i tak:

-internet, filmy, rocket league, cs:go czy fifa działa bezproblemowo

-mój współlokator z pokoju obok tak samo ma z przycinkami w lolu.

-mieszkał w tym samym pokoju rok temu i mówił, że tak nie było.

-często mam disconecty mimo, że mam internet, przycinki dalej są cały czas, że grać nie da się.

-często mam jakieś błędy, których nie mam w domu, a nawet nigdy na PC stacjonarnym nie miałem, więc tutaj może być wina laptopa z tymi bugami, aczkolwiek te błędy polegają na zacięciu się klienta i widzę cały czas lobby lub podczas gry nagle zatnie się i nic nie mogę zrobić, ponadto często mam w lobby lagi polegające na tym, że jest np 30 sek, za chwile 15 sekund itd przez co często nie mogę zbanować bohatera czy wybrać dla siebie i wyrzuca mnie z lobby, więc tracę LP.

Myślę, że to jakieś gubienie pakietów w lolu czy coś z internetem, tylko czemu w innych grach działa normalnie oraz inne rzeczy związane z internetem jak discord, youtube czy facebook.

Pani Kasia

Autor tematu Napisano (edytowany)

nie pisałem bo co mi mogą pomóc w tej sprawie, raczej to nie wina z ich strony.

ten sam laptop ale w domu działa wszystko normalnie tylko w akademiku coś...

tylko nie rozumiem dlaczego tylko lol, a wszystko inne normalnie.

Edytowano przez polska1290

Może akademik wprowadził jakieś limity na określone aplikacje? Dlatego wszystko poza lolem ma normalną prędkość internetu. Potestuj jeszcze inne popularne tytuły, na przykład CS'a.

Pani Kasia

Dnia 11.10.2019 o 22:58, polska1290 napisał:

Kilka dobrych dni używam już laptopa i tak:

-internet, filmy, rocket league, cs:go czy fifa działa bezproblemowo

-mój współlokator z pokoju obok tak samo ma z przycinkami w lolu.

-mieszkał w tym samym pokoju rok temu i mówił, że tak nie było.

-często mam disconecty mimo, że mam internet, przycinki dalej są cały czas, że grać nie da się.

-często mam jakieś błędy, których nie mam w domu, a nawet nigdy na PC stacjonarnym nie miałem, więc tutaj może być wina laptopa z tymi bugami, aczkolwiek te błędy polegają na zacięciu się klienta i widzę cały czas lobby lub podczas gry nagle zatnie się i nic nie mogę zrobić, ponadto często mam w lobby lagi polegające na tym, że jest np 30 sek, za chwile 15 sekund itd przez co często nie mogę zbanować bohatera czy wybrać dla siebie i wyrzuca mnie z lobby, więc tracę LP.

Myślę, że to jakieś gubienie pakietów w lolu czy coś z internetem, tylko czemu w innych grach działa normalnie oraz inne rzeczy związane z internetem jak discord, youtube czy facebook.

a zrób to co tu każą (to z supportu lola skopiowałam):

"Hello Gutzgor

Enable your frame rate cap and turn off movement prediction.

Enter a custom game and press ESC to open the options menu.

Click the Video tab on the left column.

Scroll down to find the Frame Rate Cap box, and change the cap to 60 FPS.

Next, click the Game tab on the left column.

Find Movement Prediction under Gameplay, and make sure the box is unchecked.

Click the Okay button at the bottom of the menu.

Now if the issue continues, share us your dxdiag log and i'll see if there are any necessary changes needed for your drivers.

Press Windows Key + R

Type dxdiag in the search bar and hit Ok

The DirectX Diagnostic Tool will open. Press the Save All Information... button.

Choose where to save the file (for example, your desktop).

Open it using notepad or a similar program.

Select everything (ctrl + A) and copy it.

Go to pastebin.com and paste the content there.

Set the expiration date to 1 week.

Submit it and share it with us.."

Pobrałem WTFast i o dziwo lagi ustąpiły, FPS zmieniłem już na 60, resztę jeszcze dziś uzupełnię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...