Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, posiadam serwer, który w szybkim stopniu się rozwija lecz jak na razie ItemShop mam z hostingu, co oznacza też, że pieniądze, które serwer zarobi trafiają na konto hosta i nie mogę ich wypłacić. Czy zna ktoś jakąś stronę, która by odliczała sobie dany % i pozwalała wypłacić bez problemu pieniądze na konto? Taki pośrednik. Nie chce bawić się w prowadzenie firmy, gdyż wchodzą w to podatki i inne problemy. Czy zna ktoś taką stronkę lub wie jak postawić w pełni legalny ItemShop bez zakładania własnej firmy?
Dziękuję i pozdrawiam!

Pani Kasia

Jeżeli chcesz zarabiać na swoim serwerze, to musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i mieć 18+. Czyli musisz odprowadzać podatek :)

Z tego co pamiętam, to rok temu miałem tutaj: https://microsms.pl/

Ogólnie firmy pośredniczące nie bardzo chcą współpracować z osobami fizycznymi, bo to raczej uciążliwe w razie czego.

Zaś co się tyczy prowadzenia działalności gospodarczej, to sprawa wygląda tak: Jeśli zarabiasz na tym serwerze 100-200zł/m-c, to nie ma sensu zakładać działalności, możesz funkcjonować w ramach "działalności nierejestrowej" - TYLKO, w naszym kraju z gówna i kartonu, nie ma tak kolorowo i jest to bubel prawny. Więc w razie czego, to twoi gracze, którzy coś kupili będą mieli przypał, a nie ty (tak wiem chore, ale nie będę się wdawał w szczegóły - mogę uspokoić, że nikt cię nie będzie kontrolował - chyba że jakiś życzliwy napisze donos - ale trzeba mieć dane by go napisać, a to już inna sprawa).

Jeśli byś bardzo jednak chciał założyć działalność, to tak: przez pół roku tylko zdrowotne ~ 342zł zdrowotnego + 100 dla księgowej/m-c, potem dwa lata masz razem zdrowotnego i małego ZUSU ~555zł (chociaż od przyszłego roku idzie w górę) + 100 dla księgowej/m-c . Dochodówką nie będziesz się musiał martwić, do czasu, aż zaczniesz +/- (strzelam, bo mi się nie chce liczyć) tak z 2-2,5k na czysto zarabiać, po odliczeniu kosztów (maszyna+księgowa).

106071453484304291456.jpeg

Pani Kasia

Dzięki wszystkim za odpowiedź! Wiem już co robić :D

Jeśli w poście masz do mnie sprawę dodaj @dawidex335

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...