Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera

Polecane posty

Siema ludziska sprawa jest następująca, kupiłem sprzęt (lego) płyta msi z390, procek intel i7 9700k, ram hyperx predator 3333mhz 16 gb i teraz tak przy wyłączaniu kompa włącza sie bios itp i komp zawiesza sie na ładowaniu systemu (ten moment z kręcącymi się kropkami) na win 10 oczywiście, inaczej ma sie sprawa gdy włącze ten tryb xmp czy jakoś tak wtedy moge wejść do pulpitu kompik zapiernicza ale nie dłużej niż 3 minuty i znowu lag, ktoś ma może pomysł o co może chodzić?

Pani Kasia

Prawdopodobnie to coś z ramem,

Poczekaj aż inni się wypowiedzą bo nie jestem pewny.

Pani Kasia

W trybie awaryjnym też jest to samo? Jeśli w trybie awaryjnym wszystko śmiga to problem najprawdopodobniej w sterownikach, będziesz musiał je usunąć.

Nie mogę włączyć trybu awaryjnego bo jak jest ten moment włączanie automatycznej naprawy czy coś takiego to albo się zatnie na tej informacji albo zatnie się na wyborze opcji A wejście do pulpitu i tam ustawić uruchamianie diagnostyczne graniczy z cudem ale nie będzie to wina sterów bo próbowałem na 3 różnych dyskach pustych czy też nie i jest to samo

Przyczyn może być wiele. Może to być coś z pinami na sockecie (pogięte/połamane) lub za mocne dokręcenie coolera.

Spróbowałbym zresetować UEFI do domyślnych ustawień i próbował wystartować na jednej kości, na dodatek sprawdzając każdy slot.

Sprawdziłbym też czy wszystkie kable są dobrze wpięte.

Pani Kasia

Ogólnie poradziłem sobie już z systemem bo działa jak powinien teoretycznie ale nowu teraz jest problem z instalacją sterowników gdyż, jak próbuje zainstalować stery do karty to jest zwiecha czarne monitory a po 5 minutach blue screen, ze sterami do chipsetu to samo 

Podasz pełną specyfikację tego komputera? System jest postawiony na nowo czy system pracował z starym sprzętem?

CPU: intel i7 9700k

GPU: Msi RTX 2060 6gb

Płyta: Msi MPG Z390

Ram: HyperX Predator 16gb 3333mhz

Zasilacz: Be quiet 600W

Chłodzenie CPU Be queit Shadow rock slim 

i tak system postawiony na nowo na czystym dysku, i dzisiaj zauważyłem taką sytuacje że gdy karta ma podpięte zasilanie to komp sie nie włącza, jest czarny ekran myszka i klawiatura sie nawet nie zapalają a gdy odepne jej prąd i podłącze monitor do płyty to śmiga to ja juz nie wiem za słaby zasilacz do walnięta karta chociaż to 2 to raczej odpada bo uzywałem jej na starej płycie i działała beż zarzutu

Może być walnięta karta, jednakże rzadko zdarza się żeby w ogóle nie dawała oznak życia, bo przeważnie wentylatory się kręcą, no i jak coś jest nie tak z kartą to świecą się debug ledy na płycie głównej.

Może być coś z slotem PCI-E na płycie lub zasilacz szczególnie jeśli ma już swoje lata. Jeśli masz możliwość samodzielnego sprawdzenia choćby poprzez wymianę zasilacza na jakiś 500w lub więcej to sprawdź, jeśli nie to bez serwisu się nie obędzie.

Pani Kasia

No karte to bym wyeliminował bo działała bez zarzutu bo ja przełożyłem po prostu że starego kompa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...