Skocz do zawartości

Co zmienić w obecnym komputerze do 1000 zł?

Polecane posty

Jaki posiadasz budżet na kupno? -   ~1000zł

Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?   -  Już

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX (BX80662I56400)    
Obudowa Zalman T3 (ZM-T3)
Zasilacz Antec VP 500W (0-761345-06485-9)
Karta graficzna Gigabyte Radeon R7 360 OC 2GB DDR5 (128 bit) 2x DVI, HDMI, DP (GV-R736OC-2GD)

Pamięć G.Skill Value, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15 (F4-2400C15S-8GNT)
Płyta główna ASRock H110M-DGS (H110M-DGS)

Do czego ma służyć komputer?  - Gry aktualnie Counquerors Blade

Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Nie

Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? Nie

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Wątpliwe

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Czy części mogą być używane? Nowe

Moje główne pytanie to..

Co aktualnie mogę zmienić w obecnym komputerze do 1000 zł jak wyżej wspomniane. Domyślam się, że kartę graficzną, ale może będą inne propozycje. Na oku mam RX 570 4-8 GB zależności czy 8gb będę mógł użyć na owym sprzęcie. Aktualnie mam zajawke na Conquerors blade i niestety przy najniższych wymaganiach sytuacja wygląda tak, że

CPU - 90-95% użycia

Pamięć 6,5-7,5 GB użycia

Grafika - 95-100% użycia.

Moim tokiem myślenia idzie to tak, że brakuje pamięci na karcie graficznej i procek jest mocniej obciążony(dobrze myśle??). Podobno procek aktualnie jeszcze jest okej. A może po prostu sprzedać aktualny sprzęt złożyć coś do 2500-3000 na nowo? Aktualny sprzęt wart by był z 1000-1500 zł? 

Pani Kasia

Zostałbym na razie przy wymianie karty graficznej, w późniejszym czasie wymienił całą platformę. Procesor nie jest najgorszy.

Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Procesor nie, ale płyta główna wespół z pamięciami obniża wydajność, szczególnie w jednej kości. Można się pokusić w przyszłości o poszukanie jakiejś sensownej używki na Z170 i kupno sensownych pamięci 3000-3200MHz, albo przesiąść się na coś nowego.

Pani Kasia

Zauważyłem, że ludzie są podzieleni na Geforce i Radeon. 

Tu Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5

Inne fora - RX 570

Aktualnie jestem w kropce

Nie wiem kto ci tam poleca RX 570 w budżecie 1000zł ale niech przestanie polecać, jeśli poleca tylko kartę. Spójrz sobie na jakieś filmiki na YT GTX 1660 vs RX 570 w grach, chyba sobie sam odpowiesz co lepsze.

Tak widziałem testy wszystkie na korzyść GTX. Tylko jak się orientuje to wszystko zależy od pozostałych podzespołów. Dokupienie dodatkowych ram nie zwiększy mi jakości skoro mam 7GB na 8 GB zajęte? 16GB i tak nie wykorzystam tak sądze

Pani Kasia

Do Twojego procesora możesz dołożyć wydajniejszą kartę graficzną. Ram rozbudujesz w przyszłości, lecz nie da on tyle co karta graficzna.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Kupno RX 570 i dokupienie ram może? W 1000 zł się zamknę wtedy. 

Różnice między dual a single to od 10fps do nawet 30, w zależności też od gier. Pewnie sprzęt który posiadasz, był składany z zamysłem dokupienia drugiej kości w niedalekiej przyszłości.

Bierz samą kartę, bo twoja płyta nie obsłuży nic ponad 2400MHz, a tutaj sweet-spotem to 3000MHz. Bez zmiany płyty nie ma sensu pchanie się w 2400MHz.

Reasumując żeby była pewność w moich zakupach - cały budżet 1000zl przeznaczyć na

GTX1660 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-6gb-gddr5-gv-n1660oc-6gd-4144583/. ( Dana karta ma 6gb gdzie 8 GB ma rx570, tym się nie martwić jeśli dane gry wymagają dużej ilości ram?)

I na ten moment bez wymiany płyty głównej nie opłaca się nic dalej robić w obecnym sprzęcie, aby jakość była znacząca.

Pani Kasia

VRAM nie jest tym samym co RAM, w twoim przypadku te 2gb nie zmienią nic.

Ewentualnie możesz wybrać RX 590, jednakże realnie w większości gier traci do GTX 1660.

Tego Gigabyte możesz dostać taniej tutaj lub tutaj.

Kup na razie tą grafikę, potem można się zastanawiać czy warto modernizować aktualną platformę czy pójść w coś nowego

Wystarczy 6 GB pamięci podręcznej.

Mysz Razer Deathadder

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...