Skocz do zawartości

Co jest bardziej opłacalne - zakup karty czy zmiana komputera?

Polecane posty

Witam posiadam komputer o parametrach :

Intel Core i5 4440
Dysk 1T hdd
Nvidia GeForce gtx 760 jak sie nie myle 2gb
8gb ram

Pytanie moje jest czy warto inwestowac w karte 6 lub 8 gb plus dysk SSD czy lepiej zbierac na nowy komputer ?

To zależy do czego chcesz używać ten komputer.

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:-|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Be Quiet Dark Rock 4|Case:Corsair 220T 

• Aive zmienił tytuł tematu Co jest bardziej opłacalne - zakup karty czy zmiana komputera?

@Anhin niestety nie dam rady odczytac nazwy zasilacza jedyne co moge dac to screen parametrow ale te ważniejsze wyżej opisałem. W kazdym razie komputer pod gry wracam walsnie z 2ch "serwisów" komputerowych ktore sie zajmują składaniem komputerów, zaoferowali mi komputery w cenie do 6000tys złoty nie jest problemem ta kwota, jednak nie jestem pewny podzespołów które chcą mi tam dac. Wszystkie czesci mam jutro dostac na maila wiec zamieszcze je tutaj ew. jezeli ktos ma jakis pomysl to chetnie przeczytam oferty, dodam tylko ze głownie to gry fps online i mysle w przyszlosci o stramowaniu

image.png

Czyli szukasz nowej grafiki czy całego nowego komputera. Wyślij jutro ten zestaw.

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

@Gajwer szczerze sam nie wiem dlatego dałem tutaj zapytanie, mianowicie gram w gry typu PUBG jednak trudno pod nią złożyć jakis sprzet dlatego ze ma słabo optymalizacje, ale takie gry jak apex np czy fortnite mysle ze wiecej wam bedą mowic. Dodam jeszcze ze wg mnie bez sensu aktualnie włożyć w komputer 2k gdzie kupie grafikie i dysk jezeli za 6k moze kupic cały sprzet ktory mi wystarczy spokojnie i mozliwe ze przez okolo 5lat bedzie wyciągał nowe gry. Priorytetem dla mnie sa gry fps online nie wiem w co tutaj inwestowac karte procek ? tak jak napisałem cena dla mnie nie gra roli jednak po co mi sprzet za 10k jezeli moge miec za 3k i w zupelnosci mi wystarczy do takich gier. Jak tylko dostane propozycje napewno je dodam tutaj

Warto inwestować w jedno i drugi, choć myślę że wymiana samej karty już tutaj dużo pomoże. 

Nie musisz od razu składać komputer za 6k. Spokojnie 4-5k możesz również złożyć bardzo wydajną konfigurację.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Nikt Ci nie zagwarantuje, że sprzęt za 6k będzie ogarniał wszystkie nowe gry na jakichś tam z góry ustalonych detalach.

Jak będziesz w stanie inwestować w sprzęt w miarę możliwości to da się złożyć sensowną podstawę, gdzie twoim jedynym zmartwieniem będzie inwestycja w lepsze karty graficzne czy tam procesor i reszta Cie nie będzie interesować. Akurat w przy twojej natywnej rozdzielczości monitora (1680x1050), to grafika nie musi być jakaś mocarna.

Dzień Dobry, w nawiązaniu do naszej rozmowy przesyłam następujące propozycje:

Propozycja pierwsza:

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 TG Black (załącznik)

Chłodzenie: AMD Wraith Stealth

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

Płyta główna: Asus PRIME B450M-A

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Dysk systemowy: 120GB SSD M.2

Dysk twardy: 1TB HDD

Pamięć systemowa: 16GB DDR4 2666MHz (2 x ?

Karta graficzna: GTX 1660Ti 6GB

Cena to 3700 zł.  Karta graficzna 1660Ti 6GB wraz z procesorem Ryzen 5 2600 w zupełności wystarczą do rozgrywki w gry typu Pubg, CS:GO jaki i wiele bardziej wymagających gier takich jak wiedźmin czy GTA V. Mówimy tu oczywiście o rozdzielczości Full HD. Propozycja zawiera dysk M.2, który zapewni większe szybkości odczytu i zapisu względem standardowych dysków SSD.

Propozycja druga:

Karta graficzna: GTX 2060 Super 8GB

Cena to 4300 zł. Względem propozycji powyżej zmienia się karta, która posiada 8GB pamięci co w wielu przypadach może wpłynąć na jakość rozgrywki  - wiele gier zadziała płynniej na wyższych ustawieniach graficznych. Karta co prawda umożliwia rozgrywkę w 4k lecz zachowawczo propouujemy tu Full HD bądź nieco wyższą 1440p (szczególnie jeśli będzie Pan korzystał z ray tracingu, który ten model karty już umożliwia).

Propozycja trzecia:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Pamięć systemowa: 16GB DDR4 3200MHz (2 x ?

Karta graficzna: GTX 2060 Super 8GB

W cenie 4700 zł otrzymuje Pan wydajniejszy procesor najnowszej generacji AMD obsługujący wyższe zagary RAM (3200) i tak taktowaną pamięć. Komputer najlepszy z tu przedstawionych do streamowania. W dalszym ciągu trzeba się liczyć ze spadkami FPS podczas stremowania na komputerze z tego typu podzespołami.  Rekomendowane monitory to FullHD – jeśli chciałby Pan dodatow streamować oraz 1440p – jeśli nie zamierza Pan prowadzić streamu podczas rozgrywki.

Propozycja czwarta:

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Karta graficzna: RX 5700xt 8GB

Cena to 5300 zł. Jest to już system, który z powodzeniem będzie można wykorzystać do rozgrywki w 4k (zależy to również od ustawień graficznych przez Pana wybranych).  Karta 5700xt nie wspiera jednak ray tracingu. Dodatkowo modele z odpowiednio dopasowanym chłodzeniem dostępne będą w połowie sierpnia. Cenę tej propozycji przedstawiam w przybliżeniu i może się ona zmienić. Zalecane monitory to 1440p lub 4k.

Monitory polecane przez nas to z kolei:

AOC 24.5 G2590FX – 24.5” o odświeżaniu 144Hz bez wbudowanych głośników, z matrycą TN i czasem reakcji 1ms. Posiada wejścia D-Sub, HDMI i DP. Jest to monitor o rozdzielczości Full HD

Cena to dodatkowe 950 zł.

AOC 27 Q2778VQE – monitor o rozdzielczości 1440p, 27”, czasie reakcji 1ms oraz matrycy TN. Nie posiada głośników. Dostępne wejścia to DVI, D-Sub, HDMI oraz DP. Odświeżanie to 60Hz.

Cena to 1100 zł.

AOC 28 U2879VF -28”, matryca TN, czas reakcji 1ms, rozdzieczość 4k, odświeżanie 60Hz. Nie posiada głośników. Wejścia to DVI, D-Sub, DP oraz MHL-HDMI.

Cena to 1350 zł.

Matryce zastosowane w powyższych monitrach nie zapweniają może tak wiernego odwzorowania kolorów jak matryce IPS jednak znacznie łatwiej w odpowiedniej cenie znaleźć monitor o szybkim czasie reakcji co jest bardziej istotne podczas rozgrywki przez internet.  Czas reakcji 1ms to obecnie opóźnienie  polecane właśnie do rozgrywki online.

Firma AOC jest to polecany przez nas producent jeśli chodzi o budżetowe propozycje. W naszym salonie używmy w większości monitorów tego producenta. Jest znacznie bardziej popularny na rynkach zagranicznych, natomiast w tej cenie zachowuje bardzo przyzwoitą jakość. Odświeżanie 144Hz zaproponowałem w rozdzielczosci Full HD. W wyższych będzie Pan ograniczany ilością FPS tak więc 60 Hz powinno być wystarczające. Możemy zaproponowac w tych rozdzielczościach wyższe odświeżanie – trzaba się natomiast liczyć ze znacznie wyższą ceną i nie aż tak zauważalną różnicą w odbiorze.

o to przedstawiona mi oferta, i naprawde nie mam pojecia ktorą wybrac...

Żadną, pchają Cie na minę z tymi 2666MHz, Ryzen wręcz wymaga szybkich pamięci i tutaj 3000MHz to minimum. A SSD 120GB to bezsens na dzień dzisiejszy.

https://www.x-kom.pl/lista/zv24hvwl Tutaj zestaw za 4800zł (można go i tak taniej złożyć).

Płyta obsługuje nowe Ryzeny bez potrzeby aktualizacji UEFI, lepszy jakościowo zasilacz, lepsza jakościowo obudowa, dysk 480GB NVMe, dysku HDD nie daje, bo masz już jeden no i RX 5700 XT. Za 5300 masz już RTX 2070 Super, który nadaje się do grania w 1440p.

Dobrze że chociaż to trochę rozpisali, lecz jak wyżej w tej cenie spokojnie dostaniesz wydajniejszą konfigurację w tej cenie.

Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/ksqf6jrs2

• G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
  • SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
  • ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
  • SilentiumPC Armis AR7 TG
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6
  • MSI B450 GAMING PLUS MAX

Bez podkręcania wystarczy chłodzenie stokowe, lecz przy tym chłodzeniu i tym bardziej tej grafice musisz się liczyć z głośną pracą.

Jeżeli chcesz cichszy zestaw:

Palit GeForce RTX 2060 SUPER Gaming Pro OC 8GB GDDR6

Chłodzenie do procesora

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Mysz Razer Deathadder

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Chciałbym dodac ze akurat musi to ktos złożyć jak i zarobić na czesciach dlatego pewnie są takie roznice w cenach, dodam ze zalezy mi tez na serwisie ktory oni akurat mają fajny wyslalem im wasze zestawy i powiedzialem zeby porownali dokonali jakiejs analizy i sprobowali cos zlozyc i przedstawic mi nowa oferte

Sklepy internetowe też mają serwisy, też składają komputery za dopłatą i oferują taniej podzespoły. Oni Ci nie będą w stanie zaproponować podobnego zestawu, bo nie są w stanie konkurować z cenami dużych sklepów.

Dnia 8.08.2019 o 18:37, malydarken napisał:

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Chciałbym dodac ze akurat musi to ktos złożyć jak i zarobić na czesciach dlatego pewnie są takie roznice w cenach, dodam ze zalezy mi tez na serwisie ktory oni akurat mają fajny wyslalem im wasze zestawy i powiedzialem zeby porownali dokonali jakiejs analizy i sprobowali cos zlozyc i przedstawic mi nowa oferte

Serwis sklepowy to tylko pośrednik, wszystko i tak idzie do producenta.

Złożenie zestawu w sklepach komputerowych waha się między 50-100 zł.

Mysz Razer Deathadder

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...