Skocz do zawartości

Plugin/skrypt na generowanie wysp o ustaloną odległość

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

EDIT: Mamy plugin islandworld, ale wyspy tworzą się jakieś 20 kratek obok ( czy da się to zmienić? )

i drugie pytanie: czy da się zrobić ulepszanie wyspy? (na przykład ulepszanie ilości graczy na wyspie, wielkość wyspy itp) "dalej mówię o island world"
Można dawać propozycje innego plugina

Edytowano przez vertek123

Pani Kasia

hmm, ja bym zapisał współrzędne środka wyspy do listy, a potem użył generowania w stylu (Współrzędna X poprzedniej wyspy) + (odleglosc X), (Współrzędna Ypoprzedniej wyspy) + (odleglosc Y),

albo generowania siatki, i potem przypisywania poszczególnych wysp graczom, zaczynając od środka, a potem sprawdzaniu najbliższych wolnych wysp..

Nie mogę napisać ci tu konkretów, bo w javie uczyłem się podstaw, ale przerzuciłem się do c++, więc nie jestem w stanie napisać tu gotowej linijki kodu.

Edytowano przez Zongi

Pomogłem ci ? Zostaw Lajka :)

To ty mi pomogłeś /aś? Przyjmij moją wdzięczność :) [i oczywiście lajka :)]

POZDRAWIAM SERDECZNIE! 

9 godzin temu, vertek123 napisał:

Witam, mój kolega ma problem ponieważ chciałby napisać autorski plugin na tworzenie wysp na skyblock'u. Nie wie jednak jak zrobić generowanie nowych wysp na jednym świecie aby były one oddalone o określoną ilość kratek.

Nie wiem jak wyglada u was system, czy macie stworzone jakies wyspy ktore moga miec pustego wlasciciela czy cos takiego, ale jak juz je tworzycie to po prostu do kazdej wyspy dodawaj np. 10 do X (co w tym trudnego, albo X, najlepiej narysujcie sobie jakis schemat i jak tworzycie wyspy po kolei, wklejacie schematy czy cos takiego (rysunek z kratkami) to sprawdzaj czy jest stworzona wyspa +10 kratek na X - jak tak to tworz +10 kratek na Z no chyba ze tam tez jest stworzona to lecisz jeszcze bardziej w bok itp) i bedziesz mial oddalone od siebie o dana odleglosc. Skoro twoj programista nie moze nawet wymyslic czegos takiego, to jak chce zrobic reszte? Nie wpominam o tym ze pluginow na skywars jest pelno (opensource) i zawsze mozna sobie spojrzec na kodzik. Do tego ty piszesz za kolege. A moze to ty jestes tym kolega?

kolega prosi o linka :kappa: 

Pani Kasia

Zmieniłem treść pytania ponieważ chyba przewyższało nas zrobienie całego plugina ? (teraz chodzi o edycje plugina)

A, to zmienia postać rzeczy, odległość między wyspami jest do ustawienia w configu IslandWorld.

Spoiler

# Region spacing
# For example if spacing is 1 and island-size 100
# Island box will have 100 x 100 size
# but WG region will have coords 1 x 99 and will be 1 block space
# between regions. (in fact two because island near will also have 1 block space)
region-spacing: 1

Ulepszenia typu powiększanie wyspy da się załatwić skryptem, ale wtedy musiałbym zagłębić się w config islandworld, bo nigdy go nie używałem.

Moim zdaniem jednak, lepszy byłby Askyblock, tam config jest bardziej przejrzysty, a i granice wyspy można zmienić permisjami.

Pomogłem ci ? Zostaw Lajka :)

To ty mi pomogłeś /aś? Przyjmij moją wdzięczność :) [i oczywiście lajka :)]

POZDRAWIAM SERDECZNIE! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...