Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czarodziejka Pvm Pvp (Tania Ale Nie Za Bardzo)


Gomi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Opis:

 

1. Wstęp

2. Słowniczek

3. Jak expic

4. Progi

5. Light sorc build 1

6. Light sorc build 2

7. Light sorc build Pcl

 

 

 

1. Chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować mały guide na temat sosy light. Chciałem aby ta strategia była i dla początkujących,

i dla tych bardziej zaawansowanych zrozumiała, więc dołożylem wszelkich starań aby tak bylo. Jednak buildy które tu zaprezentuję, nie będą najtańsze, więc

jeśli nie dysponujesz odpowiednim zapasem run/ fg/ tradeables etc. to nie masz za co się zabierać, taka sosa troszke kosztuje.

Dużą zaletą naszej sorc będzie ogromny dmg. Jednak przez spory rozrzut (można nawet wyciągnać 5-50k) konieczny będzie próg 117 fcr (przedostatni próg dla

Błyskawicy). Dobra, lets start!

 

2.Słowniczek

 

mf- magic found=szansa znalezienia magicznych przedmiotów

pcl- polish clan league

blizz- zamieć

light- błyskawice

fb- fireball-kula ognia

orb- zamrożona kula

cb- wiązka błyskawic

shako- przyodziewek arlekina

raven- pierścien kruczy lód

Eschuta- wigor eschuty

BP- Breakpoint, próg, lub napierśnik (zależy w jakim kontekście)

Fhr- Szybsze odzyskiwanie równowagi

Fcr- Szybsze rzucanie czarów

es- energy shield- tarcza energetyczna

spirit- duch

Whistan- Straż whistana, tarcza z setu Krzyk Sieroty

ww- wodołazy

Magefisty- Pięści maga

cta- call to arms- rw wezwanie do broni (amn+ral+mal+ist+ohm)

rw- słowo run

Ring- Pierścien

Arach- Siatka Arachnidow

torch, anni- pochodnia piekielnego ognia, annihilus

sk- skiler, skill (zależy w jakim kontekście)

frw- szybsze bieganie/chodzenie

infi- Rw nieskończoność

viper- skóra żmijomaga

Griff- Oko gryfa

pvp- Gracz vs gracz (duel)

tvt- team vs team= drużyna vs drużyna (klan vs klan)

str-siła

dex-zręczność

vita-żywotność

ene-energia

charge lag- Lag robiony głównie przez smiterów, polegający na bieganiu "na szarzy", trzymasz shifta i naciskasz szarże i wtedy robisz laga, bardzo groźna broń głównie

przeciwko soskom bądź neckowi pb, ogólnie dzięki temu smiter jak na razie prowadzony przez dobrego gracza (na razie jak się to nie zmieni): owns all. No chyba że jakis plebs ;'p

 

 

Tych bardziej znanych skrotów nie będe tłumaczyć.

 

3. Jak expic

 

 

Tutaj mamy wiele możliwości. Najbardziej jednak polecam UT exping. Pokaże to w punktach:

1. Przeprowadzamy postać na piekło (do 5 aktu) wykonując tylko baalquesty.

2. Zbieramy ekipe: 3 hammery i 5 leecherów (tych, którzy expia)

3. Otwieramy UT i wpuszczamy smitera, który zaprowadzi Mefa do domku, gdzie kiedyś urzedował Pepin i zabija Diablo + baala.

4. Pakujemy się do środka (ważne: do gry i UT ostatni musi wejsc jakis hamer) i ustawiamy hamery koło pieńka nad domem Pepina i Ogdena).

5. Leechery stają w domku (lub koło niego), ktory stoi "nad" tawerną Ogdena

6. Jeden z leecherow idzie "na dropa", czyli podchodzi pod Mefista.

7. Hamery ustawiają: Koncentracje + Medytacja + Oczyszczenie (zgadać się kto ktora aura)

8. Hamery stoją w miejscu i trzepią monsterki, a exp leci.

9. Co jakiś czas trzeba wyjść z trista na odlagowanie gry (czyli wtedy jak zaczną znikać domki).

 

Drugim sposobem są znane już Csy, przeprowadzamy char na hell (do 4 aktu) i nabijamy mu 25 poziom. Od 25 chodzimy na csy, aż do 60. Potem brs hell.

 

Trzeci sposób:

 

Tristy 1-14

Tomby 14-20

Krowy norm 20-24

Starzy norm 24-25

Brs norm 25-40

Starzy kosz 40-41

Brs kosz 41-60

Starzy hell 60-61

Brs hell 61+++

 

Najdłuższy, ale najpopularniejszy i ciągle jary :P

 

 

4. Progi

 

 

Progi na których się skupiamy:

FHR: 42 (vs trap można się pokusić o 60 w góre)

Fcr: 117 pod przedostatni BP dla błyskawicy

Frw: nn, mamy tele

Ias: Nam nid fcr!

Fbr: 27, więcej nie da rady bo łistan nie wyrobi

 

 

Zalety oraz Wady Light sosy

 

Zalety:

-Łatwo jest wyciągnąć duży -res dla oppa

-Baardzo duży maksymalny dmg (sięgający nawet 55k!)

-W drzewku błyskawic są bardzo ciekawie poukładane skille. Więc skillery do błyskawic będą działać na tarczę energetyczną i teleport, przez co koszt many teleportu

będzie nas kosztował 1, a es będziemy mogli sięgnąć nawet 95%.

-Wiązka błyskawic obejmuje spory obszar, można spamować do woli, mając pewność, że opp dostanie chociaż 1 wiązką.

 

Wady:

-Co prawda to prawda, light sosa ma duży maksymalny dmg, ale śmieszny minimalny, przez co możemy zadać nawet takie super obrażenia jak 5-7

-Cena :<

-Grając ES sorcką można mieć problemy ze wzgledu na mana burny na pvm.

-Na free rules opp sobie może założyć tzw. Stacked res, czyli zakłada 2x Wisp 20 abs + tg i tarcze 200 light res, tego niestety nie przebijemy chodź byśmy chcieli.

 

 

5. Build 1)

 

Ta sosa jest robiona pod max blok i full vita (brak es). Jej dmg będzie ogromny, fcr sięgnie 117. Jedyne czego będzie brakować, to dr i -res, ale pr0 playerowi,

ktory ma już skilla w graniu light sorc nie będzie to przeszkadzało.

 

Stats

 

Str- zależnie od torcha, anniego, jeśli mamy sprzęt dobrej jakości- ładujemy okrągłe zerko.

 

Dex- Pod blok z whistanem jah'd

 

Vita- Wszyściutko co zostanie

 

Ene- Nic, wystarczająco dużo dostaniemy z itemzz

 

Skills

 

Ogień

 

Cieplo-1. Więcej nie trzeba, dostaniemy z items. Dobry skill regenerujący mane.

 

Zimno

 

Zbroja mrozu-1. Więcej nie ładujemy, tyle starczy (nie nosimy memory na switchu)

 

Błyskawice :>

 

Wiązka błyskawic- Max. Oczywiście maxujemy jako synergie do błyskawicy.

 

Pole statyczne-1. Przydatne na pvm no i dojście do novy

 

Telekineza-1. Dojście do teleportu. Ogólnie koszmarnie słaby skill, przydatny jedynie gdy mamy es sorcke.

 

Błyskawice- Max. Wiadomo, nasz główny skill zadający ogromne obrażenia.

 

Nova- Max (maxujemy ostatnią). Strasznie słaby czar, jednak synergia do błyskawic.

 

Seryjne blyskawice- max. Synergia :> Przydatne na ele druida z zoo.

 

Burza z piorunami-1. A czemu ? Burza może ma małe obrażenia, jednak często się przydaje jak oppowi zostaje mało życia i nie możemy go dobić bo ucieka.

 

Teleport-1. Wiadomo, co to za sorc bez tele...

 

Mistrzostwo we wladaniu blyskawicami- max. Tego nie trzeba tłumaczyć.

 

 

Stuff

 

Hełm- Oko gryfa socketowane -5/+x light. Dlaczego -5/+x? Bo +dmg, które dostajemy np. z Eschuty i rbf będzie się sumowało z mistrzostwem, czyli zwiększy nasz dmg

bardzo nieznacznie. Zalety griffona są ogromne. 1 sk, fcr, - light res oppa, +dmg od błyskawic i całkiem najs def. Poza tym brak str req. Mniam!

 

Zbroja- Oczywiście Viper 35 res preferowane wysokie mdr :> Nie trzeba upg, bo i tak nasz def będzie malusieńki, więc czyli tylko praktycznie zwiększamy req zbrojki.

Socketujemy 15@ res 20 life jewekiem. Ew jeśli nie stać nas, to wsadzamy uma ;')

W skrzynce trzymamy drugiego Vipera bered.

 

Tarcza- Whistan jahed. Whistan jest najlepsza tarczą do bloku dla casterow, niski str req + 50% szansy na blok (!!!!) i wolny socket. Socketujemy jahem, gdyz 50

do życia bardzo sie naszej sosce przyda. W skrzynce trzymamy drugiego whistana bered. Vs casters jesli stac, mozna sobie zafundowac tarcze 2xx life.

 

Broń- Eschuta 3 do skilla sosy 20 dmg light. Dmg fire nie jest ważny. Dobrze by również było, gdyby miała wysoki ene (podwyższa to jej wartość ^^). Sockujemy 9str

9dex fhr jewel pod 42 fhr bp. Myślałem tutaj również o 3light sks 3lightning 20 fcr +life/mana orb, ale jednak odpada, bo trzeba by było kombinować z fcr.

 

Amulet- Mara. Dzięki niej będziemy mieli wyższe resy, ofc 2 sk i 5 all att też się przyda.

 

Rękawice- Magefisty. 20 fcr + mana regen +1 fire sks (+1 ciepło). Imo najlepsze rękawice dla castera, który nie używa es.

 

Buty- ww 65 life. 15 dex podwyższy nam blok, poza tym spore life ofc!

 

Pas- Arach. Tego nie trzeba komentować :P

 

Ring1- dex (str niekoniecznie) + res + life i ew mana. Dzięki niemu dostaniemy bonus do bloku, bo daje +do dexa no i addy które z niego lecą.

 

Ring2- Sojek. Przyda nam się troche many :P Chociaż można też założyć bk- w końcu nie jest to es sorc ^^

 

Switch- Cta w eth csie (low req) + splendor w low req tarczy. Wiadomo, bo.

 

W plecaku light skillerki 3x z fhr reszta z lajfem + torch soso 20/xx + anni 20/xx/x i scs 20 life i ew mana

 

6. Build 2)

 

To jest build dla mojej ulubionej sosy i na pvp i na pvm. Charakteryzuje się ona ogromnym -res, niestety brakiem bloku i dr, jednak po co komu blok, skoro każdego

będziemy mieli na 1 szlag! Kiepsko może być również z resami jeśli nie stać cię na scs z life/res. Taka sosa wyciąga niezły dmg, jest idealna do wszystkiego. Tristy,

Tomby, krowy (king= light immune, secret weapon off i ez'd), brs norm kosz hell (na tych ostatnich genialna jest), csy, moze rowniez bez problemow ubic DC, ale o tym napisze pozniej.

 

Str- Nic. Najcięższy nasz item nie będzie wymagał powyżej 55 str (tyle będziemy mieli), więc nie ma sensu tu pakować.

 

Dex- Tu również nic, bo nasza sosa nie ma bloku. ( :( )

 

Vita- Wszystko

 

Ene- nic, to nie jest es soso

 

Skills takie jak w buildzie wyżej, jednak dajemy jeszcze 1 w burze z piorunami. Niby niewielki dmg (1k) ale jak dochodza -res etc, to burza może nam uratować nie raz

tyłek.

 

 

Stuff

 

Hełm- Ponownie Oko gryfa. Jak już mówiłem, ta soska ma ściągać resy, więc najlepiej -20 res (czysty). Socketujemy -5/x light

 

Zbroja- Ponownie Viper :> 35 socked 15 @ res 20 life Tak jak w powyższym buildzie.

 

Amulet- 2 light/ 2 soso 5-7 fcr + res i ew life. Why? Ano, z tym amu wyciągniemy próg 117 dla błyskawicy.

 

Rękawice- Magefisty, opisałem je wyżej.

 

Buty- Tri res buciorki z preferowanym 10 fhr (preferowane light/cold/fire [psn nn]) i z wymaganą siłą nie większą niż 60.

 

Pas- Arach.

 

Ring1- 10 fcr + life/ mana /res ew str jak mamy dość ciężkie buciorki

 

Ring2- j/w

 

Switch- Cta + splendor (ew lidles)

 

I na samym końcu- broń. Infinity w NON eth kosie/ spisie. Polecam kose (gozu wygląd ^^) Why koniecznie w non eth?

Bo dzięki temu będziemy mogli rzucać zbrojke cyklonu bez obawy że nie będziemy mogli jej "naprawic". Z infi dostajemy vita per lvl (na 80 lvlu 40 vita= 80lif)

35% frw, ładunki zbroi cyklonu i co najważniejsze- conv i kolosalny -res (od 45-55!!!!). Dzięki Infinity i wysokiemu ściąganiu res, będziemy mogli rzucać pole statyczne

na Diablo Klauna (tak, tak, to nie jest żart) i bardzo szybko dobić wiązką błyskawic. Nie wiem czy działa to na uberki (na mefa na pewno nie działa), ale myślę, że

skoro na klauna działa to na UT będzie działać również. Infinity polecam mieć -55 res. Ed nie jest ważne.

 

Sks 3 z 12 fhr, reszta z lifem, scs life/ res lub life/ mana, anni 20/xx/x torch 20/xx

 

7.Build 3, build PCL

 

Soska PCl to jedynie cień tej, którą gramy na free rulez. Gry są na normie (SvS na koszu), więc -res nie mamy tu po co szukać. Ten build będzie się opierał na

ES i max bloku z whistanem, więc będziemy mieć sporo władowane w ene i dex.

 

Stats

 

Sila- Nic

 

Dex- pod blok z whistanem

 

Vita- ładujemy tak, aby mieć 1.3-1.4 k life i 2.1++ many, 1.3k-1.4k life będzie nam potrzebne vs nec i vs barb

 

Ene- cała reszta

 

Skills

 

Ogień

 

Ciepło-1. Wiadomo, mana regen.

 

Zimno- omijamy

 

Błyskawice

 

Wiązka błyskawic- max. Synergia do błyskawicy, na pvp nieprzydatne, gdyż każdy rozsądny opp nosi tg- z tak śmiesznym dmg będziemy ich leczyli. Maksujemy

jako czwarte.

 

Pole Statyczne- 1. Dojście no i troche przydatne na pvm jak expimy sose.

 

Telekineza- max. Jedyna, i bardzo ważna premia do Es. Koniecznie wymaksowac!

 

Błyskawice- max. Nasz główny skill :> Maksujemy jako pierwsze.

 

Nova- to co zostanie nam po wymaksowaniu Wiazki, Telekinezy, Seryjnych blyskawic, Mistrzostwa i Blyskawic. Chociaz watpie zeby ktos bil tak lvl...

 

Seryjne blyskawice-max. Synergia i czasem przydatne na ele dru z zoo. Maksujemy jako trzecie.

 

Teleport-1.

 

Burza z piorunami-1. Czasem może uratować tyłek, niektórzy mowią żeby w to nic nie ładować, ja z doświadczenia wiem, że się przydaje.

 

Mistrzostwo- Max. Maksujemy jako drugie.

 

Stuff

 

Hełmik- Shako! Wreszcie na łeb zakładamy sławne i rozchwytywane shako. Sk, dr, life, mana 1 soc 2 all att OMG!! Zdecydowanie najlepszy hełm dla es sosy.

Będzie nam potrzebnych kilka wersji tego cacka. Bered na meele chary, Jahed na casterów, Loed na light chars, Vexed na fb sos.

 

Zbroja- Viper bered, loed i jahed. 35 res niekoniecznie, jednak 13 mdr na pewno. Max res dostajemy z wizza + soso T + anni + anya q. Zamiast Vipera jahed można

dać też 4 soc 80++ life armor (jeśli będzie poniżej 80, nic się nie stanie ;) ) 4x jah. Głównie używamy vs nec takich.

 

Tarcza- Whistan ofc. Jeden jahed drugi bered. Myślałem nad sured, ale jednak odpada. Jesli kogoś stać, to zamiast jahed whistana może wpierdzielić kite/gothic

shielda z 4x-5x life 3x jah, ale to już dla bogatszych.

 

Broń- Wizzspike z jewelkiem 7/9/9 (fhr/dex/str). Jeśli kogoś stać, to może sobie zafundować 7/9/9/9 (str dex ene), ale takie cacuszko kosztuje jednak.

 

Rękawice- Frostburny. W żadnym wypadku magefisty! Tutaj TYLKO frosty. 40% max mana to dla es sorcki coś bezcennego.

 

Pas- Arach. Wiadomo, fcr sk 5% max mana (mało troszku :( )

 

Buty- Ww 65 life, niekoniecznie 210 ed :P

 

Ringi- 2x soj. Mało istotne czy crown, czy nie crown, byleby nie duped. 25% max mana z jednego i 20 mana to istne zbawienie dla eski.

 

Amu- amu 2 soso/2light 17 (minimum) fcr + mods (dex + mana najlepiej). Bez niego nie wyciągniemy 117 progu fcr.

 

Switch- Memory 7+ es +x ca. Jeśli na tvt to można pozwolić sobie zafundować + ench, ale taka laska to xxx-xxxx fg.

 

3 sks z 12 fhr, reszta z life, scs TYLKO life/mana, jeśli nie stać kogoś to czyste 20 life, ale wtedy sosa sporo traci na manie. Oczywiście torch 20/xx i anni 20/xx/x.

 

 

Źródło : Imperium, Blizzard Net , Fora.

 

Tajemnica ! Co tu jest ? Hack ? Trade hack ? Odnośnik na profil ? _-^*^-_-^*^-_-SPRAWDŹ TO SAM ! Lub Stchórz !_-^*^-_-^*^-_

 

 

Cabal

ONLINE

EUROPE

50 postów [v]

100 podstów [v]

 

 

NickFreeStyleKiller

SerwerMars

ProfesjaWarrior [WA]

 

pisać jak chceta wpierdziel dostać ;D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...