Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wyrzucanie z serwera po wygenerowaniu chunków


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z serwerem lokalnym ponieważ, wywala mnie z serwera jak za bardzo dużo wygeneruje chunków. Mimo że dałem 3gb ramu dla serwera ( 2 sloty ) to i tak wywala..

 

Czekam na odpowiedź.

  • Biter. zmienił(a) tytuł na Wyrzucanie z serwera po wygenerowaniu chunków
Opublikowano

Silnik: Spigot (1.14)

Ram przypisany do serwera: 2,5gb

Mam Opere odpaloną ale wolnego ramu jeszcze 2gb.

 

Logów nie mam jak podesłać bo bym musiał po oceanie płynąć łódką bo wtedy to się dzieje chyba serwer po prostu nie wyrabia bo jak renderuje to spada ostro TPS do 11,05

 

 

i przy odpalaniu serwera pisze że mam starą wersje silnika Spigot.. ale nie wiem jak wgrać nową ale chyba usunąć Spigot.jar i wgrać nowy  dobrze mówię?

Opublikowano

Aby mieć aktualną wersję Spigot'a musisz pobrać:

https://hub.spigotmc.org/jenkins/job/BuildTools/

i następnie

java -jar BuildTools.jar --rev 1.14.2

Więcej informacji:

www.spigotmc.org/wiki/buildtools/

Jeżeli podczas ładowania chunków serwer nie odpowiada, to ustaw wyższą wartość w server.properties

max-tick-time=60000

 

Opublikowano
3 minuty temu, Vosly napisał:

i następnie


java -jar BuildTools.jar --rev 1.14.2

a to gdzie wkleić?

+ gdzie wkleić ten plik (buildtools.jar) ? do katologu: plugins  czy tam gdzie jest server.properties, odpalanie serwera itd..

Opublikowano
7 minut temu, xLeFeSx napisał:

a to gdzie wkleić?

W linku masz informacje jak skorzystać z BuildTools na Windows/Linux

 

Na samym początku spróbuj z zmianą wartości(max-tick-time) w pliku server.properties 

Opublikowano

zmieniłem ten " max-tick-time " na 90000  to dobrze?

bo było na 60000

nie ogarniam tego BuildTools.. pomińmy to.. bo jak to czytam to tego nie rozumiem.. 

Opublikowano
1 minutę temu, xLeFeSx napisał:

zmieniłem ten " max-tick-time " na 90000  to dobrze?

bo było na 60000

Dla pewności nawet możesz zmienić na 60000000

 

Jeżeli dalej Cię wyrzuca, to mógłbyś wysłać logi serwera. (Masz folder z logami i tam może znajdziesz)

Opublikowano

 

 

 

tak to wygląda przed startem serwera..

 

za chwilę podeślę ci logi tylko musze przelecieć cały ocean XD

 

 

 

 

 

 

 

 

gXBEcuc.png

Zostałem wyrzucony, oto logi:

 

 

 

 

bLTM4B0.png

Opublikowano

Serwer nie wyrabia. Prawdopodobnie przesadziłeś z ilością pluginów/modów.

Opublikowano

No widocznie 6 pluginów to za dużo. Możesz upewnić się poprzez uruchomienie menadżera procesów i patrzenie na CPU podczas lagów/wyrzucenia. 

 

Zamiast spigot'a możesz skorzystać z paperspigot'a

https://yivesmirror.com/downloads/paper

oraz przetestować bez pluginów (może jakiś jest zbugowany)

Opublikowano
12 godzin temu, xLeFeSx napisał:

ustawiłem,

 


max-tick-time=90000000

 

i jest brak lagów/wyrzuceń

Osobiście bym nie twierdził, że nie ma lagów. Skoro musisz ustawiać taką wartość, aby nie wyrzucało z serwera, to już problem z sprzętem i raczej będą problemy z rozgrywką. (Ale to musiałbyś sprawdzić w 2 osoby lub na 2 klientach np. Na jednym lecisz prosto, a na drugim atakujesz moby)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...