Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak Zrobic Swoj Wlasny Szablon Strony


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie moze ktos powie mi jak zlaczac ze soba rozne pliczki, jakim programem itd bo chcialbym zrobic forum ... A mam pare bardzo ladnych obrazkow :) Pomocy dam + i 5 ile sie da tyle dam :)

Opublikowano

Najlepiej Notepad++, i troche znajomości css wynik:

 

www.perfectmt2.pl

 

Jest to szablon w 100% zrobiony przeze mnie od obrazka po kod ;)

Opublikowano

Zrobić forum powiadasz... Skoro nie znasz się na tym kompletnie to zostaje Ci:

a - nauczyć się programować (sporo czasu) i stworzyć własny system

B - zainstalować gotowca typu phpbb albo choćby nawet MyBB. Szablonu z paru przypadkowych obrazków od tak nie stworzysz... Najpierw trzeba to ładnie w np. photo shopie "posklejać" (ale tak, aby dało się z tego design strony zrobić), potem pociąć, zakodować w html i css a na końcu połączyć to wszystko ładnie w języku php tak aby działało z jakimś tam gotowym cms forum (cms - system zarządzania treścią)

Mój prawdziwy nick tu ZuyPan

sygna22t.png

NevrasT Team - webmaster

Opublikowano

@UP'ku

 

Nie trzeba się uczyć programowania żeby zrobić szablon, bo większość szablonów for składa się z kilku obrazków, paru plików css i tyle..

Opublikowano

Ale zawsze mają w sobie specjalne zmienne w php które obsługuje system szablonów cms'a...

Mój prawdziwy nick tu ZuyPan

sygna22t.png

NevrasT Team - webmaster

Opublikowano

Zastanawiam się czy autor wątku coś rozumie :D Więc od początku:

1. Potrzebujesz darmowego hostingu na strone np. cba.pl albo ugu.pl etc. (chyba, że strona stawiana jest na własnym kompie to inna bajka - zabawa z apache. Ja tu opiszę stronę wrzuconą na hosting)

2. Gdy masz już tam konto pobierasz np. total comander (filezilla też się nada)

3. Wybierasz najodpowiedniejsze dla Ciebie forum i pobierasz jego pliki

4. Łączysz się z serwerem za pomocą podanych danych dostępowych do jego ftp

5. Wrzucasz pliki forum na serwer

6. Odpalasz plik instalacyjny wpisując adres Twojego forum do przegladarki np. www.twojeforum.cba.pl (instalacja powinna odpalić się sama - jest to już standard gotowych skryptów for, że instalacja sama się otwiera)

7. Przechodzisz przez instalację

8. Usuwasz podane pliki

9. Konfigurujesz sobie ładnie forum

 

Jest też inna metoda, naprawdę banalna:

1. wchodzisz na fora.pl

2. Zakładasz forum

3. Masz je

4. Cieszysz się :P

Mój prawdziwy nick tu ZuyPan

sygna22t.png

NevrasT Team - webmaster

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...