Skocz do zawartości

Skoki temperatury w nowym procesorze

Polecane posty

Witam, dzisiaj wymieniłem procesor na używany i7 6700k (wcześniej miałem i5 6400). Wymieniłem pastę, założyłem radiator boxowy z i5tki i temperatury skaczą od 50 do nawet 80 paru stopni gdy jestem w grze. O co chodzi??? W stanie spoczynku (i włączonym chromem temperatury wachają się między ~35 stopni a 40 pare.

Pasty nałożyłem odpowiednią ilość, radiator nakładałem 2 razy żeby się upewnić (kilk przy wciskaniu 4 zaczepów) no i dalej nic.

Śmierć jest błogosławieństwem dla głupców

123.jpg

Pani Kasia

Stawiał bym raczej na  ignorancję bo jak można założyć radiator z procesora TSS =  65 W  na procesor o TSS = 130 W i nie mieć problemu z grzaniem się procesora.  
Sam jesteś przyczyną problemów. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Autor tematu Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Ktosiu napisał:

Stawiał bym raczej na  ignorancję bo jak można założyć radiator z procesora TSS =  65 W  na procesor o TSS = 130 W i nie mieć problemu z grzaniem się procesora.  
Sam jesteś przyczyną problemów. 

Proszę mi tu z ignorancją nie wyjeżdżać, bo pytałem o to czy da radę i oto co powiedzieli mi forumowicze:

2.png

Edytowano przez Varios_Awesome

123.jpg

Pani Kasia

Ty chyba czegoś nie zrozumiałeś dlatego ignorancja.

Masz miernej jakości chłodzenie na procesor, niewłaściwie dobrane w stosunku do potrzebnego odprowadzenia ciepła z procesora  i dlatego są problemy, nie pomyślałeś nawet że nowy procesor będzie wymagał odprowadzenie 2x większej ilości ciepła pod obciążeniem  czyli praktycznie wymianę na chodzenie z minimum 130-140 W . 

Boxowy i5 ma  Thermal Solution Specification of 65 W , a najzwyklejszy tez boxowy do I7  Thermal Solution Specification of 130W  , czyli minimalne wymagane wymagane chłodzenie musi mieć TPD przynajmniej większe niż 91 W  a z boxem od i5 nie masz nawet połowy wymaganego.

Włączają sie zabezpieczenia temperaturowe procesora i ograniczają prawie o połowę wydajność by ograniczyć wydzielanie ciepła na źle chłodzonym procesorze.

Nie ma żadnego problemu z niczym poza zignorowaniem zaleceń producenta co do minimalnego wymaganego chłodzenia. 

Jak widać koledzy dali rady nic nie warte że box się nada a jedyna słuszna jaka była to wymiana chłodzenia na inne. 

Tak przy okazji chłodzenie box do i7 jest  wizualnie większe  chyba prawie  3x od boxa z i5 i w iększości przypadków kiedy procesor jest eksploatowany na maximum jest nawet za słabe na i7. 

Edytowano przez Ktosiu

Autor tematu Napisano (edytowany)

Zamierzałem kupić lepsze chłodzenie od początku idei zmiany procesora. Tyle że nie natychmiastowo. Chciałem najpierw kupić pare innych potrzebnych mi na obecną chwilę rzeczy a później chłodzenie, dlatego zapytałem czy "da rade" majac na mysli pochłodzić te pare dni/tygodni do zmiany na nowe. Jak widać wszyscy się mylili, nawet od osoby której kupiłem i7ke usłyszalem ze da radę.

Cóż, fortis 3 zamówione na jutro będzie. Puki co zadowalam się grami obciążającymi procesor do góra 35%.

Dzięki za odpowiedź i dawkę informacji. 

Edytowano przez Varios_Awesome

123.jpg

Dać radę da jak programowo wyłączysz rdzenie ( odpowiedni program jest dla i7  )   ale to i tak pozwala tylko przez krótki czas odciążyć procesor bo znowu się zaczyna grzać .

Fortis 3 jest idealny, TDP 220 W pozwala nawet na spokojne OC procesora . 

Edytowano przez Ktosiu

Pani Kasia

Na mojej płycie nie da sie podkręcać. Mam asusa h110 m-k. Jak będę chciał, to zmienię na jakaś z podkręcaniem. Tak swoją drogą, zmieści się? Obudowę mam sporą ale ram mam dosyć blisko i boje się czy nie będę musiał wyjąć jednej kostki żeby wszedł wentylator.

123.jpg

To OC programowe nie sprzętowe i działa z każdym prawie zestawem. Zresztą  możesz sprawdzić Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU) .

Nie chce mi się sprawdzać czy działa z tym co masz. Na moim laptopie osiągam prawie 4 GHz bo man możliwość zmiany mnożnika.

Edytowano przez Ktosiu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...