Skocz do zawartości

Restart komputera podczas obciążenia

Polecane posty

Witam Was, mam taki problem od dłuższego czasu, mianowicie podczas obciążenia restartuje mi się komputer, podczas grania w wymagającą grę gdy ustawię parametry na LOW to restartuje się rzadko, a gdy tylko dam na full, to od razu restart kompa. Testowałem w OCCT przy max obciążeniu procesora jest spoko, przy GPU od czasu do czasu się zresetuje, a gdy tylko kliknę start w zakładce Power Supply (zasilacz) to od razu z miejsca się restartuje. Sprawdzałem miernikiem napięcia niby w spoczynku spoko, w obciążeniu to nie wiem, bo jak wyżej napisałem gdy obciążę zasilacz, od razu wyłącza i 0 na mierniku. W pamięci dzienniku standard błąd Kelner Power 41 krytyczny. Mój komp ma gdzieś 5 lat, systematycznie czyszczony. 

procesor 4690k  byl podkręcony, ale to się dzieje również na stockowych ustawieniach

grafika gtx 970 msi

mobo gaming 3 msi 

zasilacz g550m

2x 4 gb g skill 

chlodzenie powietrzem 

a no i temperatury są ok, nawet gdy odpale na zimno, rowniez tak się dzieje, czy to ewidentnie zasilacz? 

Pani Kasia

Możliwe ale i możliwe uszkodzenia stabilizatorów napięcia płyty, czasami procesora ale i problem może dotyczyć też karty graficznej. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Autor tematu Napisano (edytowany)
15 godzin temu, Ktosiu napisał:

Możliwe ale i możliwe uszkodzenia stabilizatorów napięcia płyty, czasami procesora ale i problem może dotyczyć też karty graficznej. 

czyli jedyna opcja kupić drugi zasilacz i po prostu sprawdzić, jeśli to samo będzie, to grafika, lub mobo... jaki zamiennik do tego co mam polecasz kupić najlepiej pol modularny albo modularny?  Jest opcja na allegro ktoś wyprzedaje tego co mam za 150 ziko używka, też dobra opcja.

Edytowano przez weider91

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...