Skocz do zawartości

Problem z Wi-Fi w nowym laptopie

Polecane posty

Witajcie !
Od dwóch dni mam nowego laptopa - Asus TUF Gaming FX504GE
Posiadam internet z cyfrowego polsatu, który działał na moich sprzętach bez zarzutu jednak... na tym sprzęcie jest problem
Ponieważ na laptopie internet jest dostępny przez około 5 minut, później na dosłownie 10-15 sekund się rozłącza, natomiast później znowu wraca i tak w kółko... dodam, że podczas rozlączenia się na laptopie internetu, na innych sprzętach jest dostęp do usług internetowych.
Próbowałem zmieniać kanały, lecz nie poskutkowało poprawą.

System: Windows 10
Proszę o pomoc !

Pani Kasia

Gdzie zmieniałeś kanały i po co, w routerze ? 

Wywal sterowniki aktualne i po restarcie nich system sam zainstaluje. 

Jeśli nie rozpoznaje to dopiero zainstaluj sterowniki producenta. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

@Ktosiu zmieniałem kanały w routerze, poniewaz myślałem,że może być to wina właśnie kanałów, lecz nie poskutkowało i zmieniłem na taki jaki był

Jeżeli chodzi o sterowniki - próbowałem już tak, lecz system nie rozpoznaje sterowników i nie może je samoczynnie zainstalować, więc zainstalowałem sterowniki producenta z płyty

Odkryłem nowa rzecz - Gdy udostępniam internet z telefonu - połączenie jest cały czas dostępne- nie zrywa, natomiast gdy podłącze się do internetu z routera - jest zrywane połączenie co około 5 minut na max 30 sekund, dodam jeszcze,że podczas nieobecności internetu na tym laptopie internet jest dostępny na innych urządzeniach.

Nie ma konfliktu adresów IP - każdy sprzęt ma inny adres.

Pani Kasia

Poza resetem ustawień dla wifi w routerze i ustawieniem od niwa nie widzę innego rozwiązania . 

Sprawdź najpierw połączenie wyłączając całkowicie szyfrowanie dla wfi , potem przetestuj na WPA a na koniec najlepiej jak WPA działa zmień na WPA/WPA2  albo samo WPA2. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...