Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka spraw dot. tworzenia serwera - jak to dobrze zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

Chciałbym zadać kilka pytań, ponieważ nie jestem na bieżąco jeżeli chodzi o tworzenie serwerów. Przeglądałem internet lecz tam nie znalazłem konkretnych informacji.

Mogę domyślać się jak coś rozwiązać, jednak wolę dopytać.

 

Mam w planach stworzenie serwera Minecraft na najnowszej wersji. Będzie on dostępny również dla graczy non-premium. 

Typ serwera nie wiem dokładnie jak określić, być może FreeBuild + Survival + Wojny klanów i zamki.

 

Teraz prośba o doradzenie.

 

Chciałbym zrobić serwer na którym będzie spawn z budynkami, targiem, sklepikami a niedaleko obok będą wydzielone różnej wielkości działki.

Ze spawnu czyli tego docelowego miasta chciałbym, żeby można było się przeteleportować na jakiś inny świat, gdzie będzie można zbierać dowolnie surowce. Ten drugi świat pomyślałem, że będzie się go resetować co 2-3 tygodnie, żeby po prostu zawsze był dostępne surowce. Na ten świat również dobrze, jakby był teleport w losowe miejsce tam? 

Być może jest jakiś inny sposób na to żeby surowce się nie skończyły na drugiej mapie. Nie chcę rozwiązania typu /warp kopalnia gdzie tylko się trzepie kamyki i resztę.

 

Na pierwszą mapę z działkami i spawnem potrzebuję jakąś gotową płaską mapkę ograniczoną w jedną i drugą stronę? Jeżeli tak to gdzie pobrać. Boję się po prostu, że ludzie wyjdą ze spawnu i będą generować mapkę przez co będzie lagować. Spawn ma być tylko właśnie miastem i działkami, bez możliwości budowy poza miastem.

 

Oraz jakie oprogramowanie będzie najlepsze i wymagane na początek? Chodzi mi o to, czy Bukkit, Spigot, czy Sponge. Również czy są jakieś pluginy anty xray itp?

 

Tak samo z mapką tą survival?

 

W przyszłości chcę uruchomić również mapkę survival gdzie będą możliwe wojny klanów.

 

Martwi mnie też to, jak ktoś sobie będzie hodował np świnię na swojej działce przy spawnie, jak ją zdobędzie

 

Ogólnie jak ktoś ma pomysł jak to zrobić poproszę o rady.

Opublikowano

Polecam ci silnik spigot. Ma mniejsze lagi od bukkita oraz większą kompatybilność z javą. 

Co do pomysłu to nie wyróżnia się niczym od 40% serwerów freebuild w dzisiejszych czasach. Teraz nastała era "kiedyś to było" i niektórzy na siłę próbują robić serwery, które mają przypominać te sprzed 5 lat. Plugin na xraya: https://dev.bukkit.org/projects/anti-x-ray

Opublikowano
1 minutę temu, sk8erace1 napisał:

Polecam ci silnik spigot. Ma mniejsze lagi od bukkita oraz większą kompatybilność z javą. 

Co do pomysłu to nie wyróżnia się niczym od 40% serwerów freebuild w dzisiejszych czasach. Teraz nastała era "kiedyś to było" i niektórzy na siłę próbują robić serwery, które mają przypominać te sprzed 5 lat. Plugin na xraya: https://dev.bukkit.org/projects/anti-x-ray

 

Dzięki za informacje. 

Temat stworzyłem by zaczerpnąć informacji a nie by podzielić się jakimiś pomysłami. Nie zależy mi, żeby serwer wyróżniał się czymś. Ma być przyjemny do grania bym sam mógł się tam pobawić :) 

Opublikowano

Jeśli chodzi o spawn, to zrób do tak: 

1. Wgraj plotme i stwórz świat z działkami

2. Zajmij działkę i zrób na niej spawn. 

Jeśli w poście masz do mnie sprawę dodaj @dawidex335

Opublikowano
2 godziny temu, dawidex335 napisał:

Jeśli chodzi o spawn, to zrób do tak: 

1. Wgraj plotme i stwórz świat z działkami

2. Zajmij działkę i zrób na niej spawn. 

 

A jak w kwestii tego żeby były różne wielkości tych działek i by gracz mógł za pieniądze z gry sobie wykupić większą na którą jego obecna się przeniesie?

Pewnie tworzę np 3 światy z 3 różnymi wielkościami działek tylko jak to zrobić połączyć żeby go przenosiło?

Opublikowano
25 minut temu, Megocki napisał:

 

A jak w kwestii tego żeby były różne wielkości tych działek i by gracz mógł za pieniądze z gry sobie wykupić większą na którą jego obecna się przeniesie?

Pewnie tworzę np 3 światy z 3 różnymi wielkościami działek tylko jak to zrobić połączyć żeby go przenosiło?

multiverse-core tworzy światy, a dzięki pluginowi multiverse-portals można stworzyć portale, które przenoszą na przypisany świat.

 

# Dawno się nie zajmowałem żadnym serwerem więc jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :)

=========================================================================

Pomogłem?! Daj + ;D

 

Opublikowano

Wgrałem ten plugin, mam różne światy jednak nie wiem to ustawić, żeby właśnie automatycznie działkę mu na większą przenosiło.

Nie jest to czasem ustawione tak, że rzy danej sumie jak gracz ma to wpisze komendę i po prostu będzie tam już ustawiona komenda z tego pluginu od działek jakaś do kopiowana i mu przeniesie?

Opublikowano
Dnia 13.02.2019 o 20:28, Megocki napisał:

Wgrałem ten plugin, mam różne światy jednak nie wiem to ustawić, żeby właśnie automatycznie działkę mu na większą przenosiło.

Nie jest to czasem ustawione tak, że rzy danej sumie jak gracz ma to wpisze komendę i po prostu będzie tam już ustawiona komenda z tego pluginu od działek jakaś do kopiowana i mu przeniesie?

W pluginie plot squared mając kilka działek obok siebie można je połączyć, innego rozwiązania nie widzę. 

Jeśli w poście masz do mnie sprawę dodaj @dawidex335

  • Marosking zmienił(a) tytuł na Kilka spraw dot. tworzenia serwera - jak to dobrze zrobić?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...