Skocz do zawartości

Nauka lutowania

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 227 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym nauczyć się lutowania.

Polecacie jakiś sprzęt i poradnik(w formie książki lub filmu np. na YT)?Sprzęt,żeby nie był jakoś drogi(nie orientuje się w jakich przedziałach cenowych ów lutownice się znajdują) 

Rozważę każdą propozycje :) 

Z góry dziękuje! 

Pani Kasia

Masz YouTube to nie problem wpisać LUTOWANIE i klepnąć ENTER. 

Cenowo 20 do  kilku tysięcy za stację lutowniczą. Do wyboru do koloru. 

Nie ma jakiś konkretnych poradników a sposobów lutowania jest dziesiątki i zależą od tego co sie lutuje, czym się lutuje i jak to robi. 

Ostatnio szalałem z takim ganem : 

lutownica.jpg

A w domu mam takie maleństwo : 

STATIONZD-931.png

Edytowano przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

2 godziny temu, Ktosiu napisał:

Masz YouTube to nie problem wpisać LUTOWANIE i klepnąć ENTER. 

Cenowo 20 do  kilku tysięcy za stację lutowniczą. Do wyboru do koloru. 

Nie ma jakiś konkretnych poradników a sposobów lutowania jest dziesiątki i zależą od tego co sie lutuje, czym się lutuje i jak to robi. 

Ostatnio szalałem z takim ganem : 

lutownica.jpg

A w domu mam takie maleństwo : 

STATIONZD-931.png

Nie no tak,ale liczyłem na jakieś sprawdzone poradniki.

Twój zestawik wygląda na drogi :o 

Pani Kasia

Co znaczy sprawdzone ?  Sam  nie uczyłem sie z tutoriali i od 10 roku życia lutowałem układy wiec nie potrzebuję wiedzieć co w nich jest.  
 Z tutoriali czy poradników nic się nie nauczysz poza teorią ( jakie  luty, kalafonie czy pasty używać i do czego , jak trzymać lutownicę , jak lutować bezpiecznie itp )  one są tylko   poglądowe a na dodatek wątpię by jakiś miał wszystkie informacje , uczysz sie używając.   
Twój problem poszukać , jak widać idziesz na łatwiznę to dosłownie jak szukać sposobu na to jak zostać najlepszym graczem oglądając tutoriale. 

Czy drogi zestaw nie wiem,  wydać 400 zł to aż tak dużo w porównaniu do możliwości uszkodzenia sprzętu za kilka tysięcy w czasie lutowania byle badziewiem?  

Kable, druty w słuchawkach, wtyczkach i zwykłym sprzęcie lutować można zwykłą lutownica pistoletową z cyną i kalafonią w łapce, reszta się zwykle przydaje przy elektronice i bez dodatkowego sprzętu nie idzie lutowanie tak bezpiecznie delikatnej elektroniki  : odsysacza,  różne rodzaje grotów , pasty , kwasy do lutowania, stolik do mocowania , lupa czy mikroskop z ekranem...  Dodatkowy sprzęt zawsze wyjdzie drożej niż czasami kupno samej lutownicy. 

Edytowano przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 227 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...