Skocz do zawartości

Kilka pytań od nowego gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. tj W temacie napisałem w wowie jestem nowy ale z mmorpg doświadczenie mam. Chciałbym zadać tutaj kilka pytań które mnie nurtują.

1. Aktualnie gram na sunwell i do swej przygody wybrałem dodatek wotlk. Mam tutaj pewne obawy. Mam dopiero 13 lvl ale od czasu gry nie widziałem ani jednego gracz( nie liczę trupa i jednego afk). Licznik pokazuję liczbę średnio 2k + dziennie. Zastanawiałem się czy nie jest to jakoś podkręcane. Może przenieść się na jakiś inny serwer ale aby w is nie było możliwości kupna lvl gearu itp.

2.Jak expić? Niby wiem że qesty i dungi tyle że nie mogę nikogo znaleźć na low lvl. Do tego na wotlk nie ma napisanego przedziału lvl (Może jakiś addon?). Słyszałem że blizzard wprowadził coś dzięki czemu możemy expić na 1 mapce np od 10 do 60 lvl tyle że z każdym lvl zmniejsza się exp za qesty. Nie mam pojęcia czy jest to już wdrożone w wotlk i gdzie takie coś sprawdzić. 

3. Gdzie według was było lepsze pvp wotlk czy TBC?

4. Z czystej ciekawości. Czy  w wowie opłacalne jest robienie nisko lvl altów lub wgl altów do dropu dungów?

Wiem że na 100% o czymś zapomniałem więc proszę o zerkanie na temat. Bardzo prawdopodobne jest że coś jeszcze dodam.

• Aive zmienił(a) tytuł na Kilka pytań od nowego gracza

Siemanko!

Od jakiegoś czasu razem z bratem też gramy na Sunwellu, na pewno grasz na serwerze Angrathar? Bo jest jeszcze polski Feronis, gdzie gra bardzo mało ludzi. 

A co do pytań, to: 

1. na początkowych lvlach mozesz widzieć dosyć mało graczy, większość siedzi już raczej na Northrend. To też jeszcze zależy od godziny, ale ja nie narzekam na brak graczy.

2. Co do expienia, to od 15 lvla masz dungeon finder. Masz to w prawym dolnym rogu. Staraj się zawsze szukać jakiegoś dungeona, a w między dungami rób po prostu questy.  Na internecie masz mnóstwo poradników gdzie biegać, zależy to od twojej klasy i rasy. Grasz w Przymierzu czy w Hordzie? Jeśli w tym pierwszym, to możemy pograć razem, dołączyłbyś do naszej gildii i wszystko byśmy ci wytłumaczyli. :)

3. Co do pvp to nie wiem, nie bawię się zbytnio w to. Im starszy dodatek, tym jest trudniej. Tyle wiem. :P

4. Chyba się nie opłaca, nie znam osób które to robią. Jak ktoś robi alta, to raczej do profesji i prędko wbija na nim lvle.

Jak coś to pisz tu na priv, lub wyszukaj mnie w grze, nick Santjago lub Yrelia. Gram bardzo często. Pozdro. :P

santiiv13.png

• 3 tygodnie później...

1. nie gram więc się nie wypowiem

2. jak post wyżej

3. Jako zapalony fan TBC powiem, że PvP na Wotlk jest bardziej zbalansowane, ale TBC w sumie fajniejsze (subiektywna opinia)

4. Alty opłaca się mieć dla kilku celów. Może to być dla profesji, może to być dla daily dropów/daily questów. Może to też być dla przechowywania nadmiaru śmieci (jeśli przechowywanie w skrzynce mailowej cię wkurza) i dla handlu. Na temat tego ostatniego można powiedzieć nieco więcej, ale to by był wall of text. Poza tym każdy ma swoje tajemnice jak robić hajs :P

• 2 tygodnie później...
Dnia 16.01.2019 o 21:34, KillZonePL napisał:

Witajcie. tj W temacie napisałem w wowie jestem nowy ale z mmorpg doświadczenie mam. Chciałbym zadać tutaj kilka pytań które mnie nurtują.

1. Aktualnie gram na sunwell i do swej przygody wybrałem dodatek wotlk. Mam tutaj pewne obawy. Mam dopiero 13 lvl ale od czasu gry nie widziałem ani jednego gracz( nie liczę trupa i jednego afk). Licznik pokazuję liczbę średnio 2k + dziennie. Zastanawiałem się czy nie jest to jakoś podkręcane. Może przenieść się na jakiś inny serwer ale aby w is nie było możliwości kupna lvl gearu itp.

2.Jak expić? Niby wiem że qesty i dungi tyle że nie mogę nikogo znaleźć na low lvl. Do tego na wotlk nie ma napisanego przedziału lvl (Może jakiś addon?). Słyszałem że blizzard wprowadził coś dzięki czemu możemy expić na 1 mapce np od 10 do 60 lvl tyle że z każdym lvl zmniejsza się exp za qesty. Nie mam pojęcia czy jest to już wdrożone w wotlk i gdzie takie coś sprawdzić. 

3. Gdzie według was było lepsze pvp wotlk czy TBC?

4. Z czystej ciekawości. Czy  w wowie opłacalne jest robienie nisko lvl altów lub wgl altów do dropu dungów?

Wiem że na 100% o czymś zapomniałem więc proszę o zerkanie na temat. Bardzo prawdopodobne jest że coś jeszcze dodam.

Polecam grę na oficjalnych serwerach.

24 minuty temu, buszo napisał:

Polecam grę na oficjalnych serwerach.

Ja nie polecam gry na oficjalnych serwerach. Po tym dodatku i po kwitkach jakie blizzard robi, mam to w dupie, dodatek też jest taki MOCNO średni IMO. Polecam grę na serwerach do dodatku MoP, są już dobrze oskryptowane i całkowicie grywalne.

Edytowane przez Sav

giphy.gif