Skocz do zawartości

Dyskusja - Zamach WOŚP 2019

Sztalixon

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, zapraszam do dyskusji w tym temacie... Proszę bez zbędnych kłótni.. 

> zamach na prezydenta miasta Gdańsk po odliczaniu ze skutkiem śmiertelnym; 

> dzień później osoba obierająca jabłko na korytarzu sądowym w Gdańsku (przy wejściu oczywiście barierki i ochrona);

> politycy zalecają wycofanie się z wyborach uzupełniających;

> PiS odwołuje kandydaturę w wyborach uzupełniających;

> Jurek Owsiak rezygnuje z prowadzenia następnych WOŚP;

> Jurek Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla;

Dzieje się to w ciągu 2-3 dni.. Co będzie później? Do Białego Domu może jeszcze wejdą.

• Aive zmienił(a) tytuł na Dyskusja - Zamach WOŚP 2019

Po prostu jakiś psychol w końcu pokazał swoją rządzę zemsty. 

Nie wiem jakim cudem on tam wlazł, skoro, aby się tam dostać było trzeba przejść ochronę, tzw. strefę buforową, no dostępną dla szarego Janusza, ale no cóż. Miałem akurat tego pecha, że tam byłem, i to widziałem ? Szkoda Pana prezydenta, bardzo dobry człowiek. Co do Owsiaka, po prostu mu się chcę rzygać tym jaką postawe, na to, co robi mają nasi rządzący, zwolennicy PiSu. Wczoraj spotkałem się z twierdzeniem, że Pan Owsiak, to złodziej, i co tam z jego milionów, jak Państwo daje miliardy. Bylem zażenowany. Spytalem baby skoro tak, to niech wyjaśni mi dlaczego w szpitalach brakuje łóżek dla chorych? To wyjaśnić nie potrafiła. W moim mieście mamy 2 karetki z WOSPu, i caly oddział dziecięcy, z nowoczesnym sprzętem, wyremontowany dzięki Panu O. A, co do Nobla. Zasługuje. Komuś nie pasuje? Niech 1 rzuci kamieniem

9368_gold.png

17 godzin temu, Maksasioros napisał:

Kurde, nie wiem może za dużo naoglądałem się teorii spiskowych, ale to wygląda jakby komuś nie chciało się robić już WOŚP i upozorował zamach itp. Lecz wątpie żeby to było możliwe i prawdziwe.

Zamach był planowany, więc twoja teoria spiskowa się nie sprawdzi. "Morderca" nie przyznaje się do winy i nie ma żadnych skrupułów. Faktycznie zastanawia mnie to, że był zamach a dzień/dwa później ktoś wchodzi sobie do sądowego korytarza i obiera jabłko nożem. Tutaj nasuwa się pytanie.. Jak tej osobie udało się wejść z nożem? Również dobrze mógłby zadźgać jakiegoś sędziego..

7 godzin temu, Omek napisał:

Po prostu jakiś psychol w końcu pokazał swoją rządzę zemsty. 

Nie wiem jakim cudem on tam wlazł, skoro, aby się tam dostać było trzeba przejść ochronę, tzw. strefę buforową, no dostępną dla szarego Janusza, ale no cóż. Miałem akurat tego pecha, że tam byłem, i to widziałem ? Szkoda Pana prezydenta, bardzo dobry człowiek. Co do Owsiaka, po prostu mu się chcę rzygać tym jaką postawe, na to, co robi mają nasi rządzący, zwolennicy PiSu. Wczoraj spotkałem się z twierdzeniem, że Pan Owsiak, to złodziej, i co tam z jego milionów, jak Państwo daje miliardy. Bylem zażenowany. Spytalem baby skoro tak, to niech wyjaśni mi dlaczego w szpitalach brakuje łóżek dla chorych? To wyjaśnić nie potrafiła. W moim mieście mamy 2 karetki z WOSPu, i caly oddział dziecięcy, z nowoczesnym sprzętem, wyremontowany dzięki Panu O. A, co do Nobla. Zasługuje. Komuś nie pasuje? Niech 1 rzuci kamieniem

Jurek Owsiak kiedyś mówił o nagrodzie Nobla. Nie on zasługuje na Nobla lecz wydarzenie WOŚP zasługuje na nobla. 

2 minuty temu, Sztalixon napisał:

Zamach był planowany, więc twoja teoria spiskowa się nie sprawdzi. "Morderca" nie przyznaje się do winy i nie ma żadnych skrupułów. Faktycznie zastanawia mnie to, że był zamach a dzień/dwa później ktoś wchodzi sobie do sądowego korytarza i obiera jabłko nożem. Tutaj nasuwa się pytanie.. Jak tej osobie udało się wejść z nożem? Również dobrze mógłby zadźgać jakiegoś sędziego..

Jurek Owsiak kiedyś mówił o nagrodzie Nobla. Nie on zasługuje na Nobla lecz wydarzenie WOŚP zasługuje na nobla. 

Widziałem nawet filmik na YT i zastanawia mnie jak ten "morderca" wszedł tam i zadał te obrażenia, po tym jeszcze ciesząc się i podnosząc ręce do góry + jeszcze wziął mikrofon i zaczął coś gadać, ludzie to debile...

> > > Jeżeli Ci pomogłem, daj lubię to! < < <

2 minuty temu, Maksasioros napisał:

Widziałem nawet filmik na YT i zastanawia mnie jak ten "morderca" wszedł tam i zadał te obrażenia, po tym jeszcze ciesząc się i podnosząc ręce do góry + jeszcze wziął mikrofon i zaczął coś gadać, ludzie to debile...

Miał plakietkę "MEDIA".. Oglądałem wywiad z Jurkiem Owsiakiem, który jest dostępny tutaj: 

Z tego wynika, że każdy mógł wejść na scenę, lecz nie rozumiem dlaczego zareagowano dopiero po kilkunastu sekundach? Według mnie, ochrona powinna natychmiastowo zatrzymać napastnika, a nie pozwolić zadźgać prezydenta i do tego wypowiadać się przez mikrofon. 

6 minut temu, Sztalixon napisał:

Miał plakietkę "MEDIA".. Oglądałem wywiad z Jurkiem Owsiakiem, który jest dostępny tutaj: 

Z tego wynika, że każdy mógł wejść na scenę, lecz nie rozumiem dlaczego zareagowano dopiero po kilkunastu sekundach? Według mnie, ochrona powinna natychmiastowo zatrzymać napastnika, a nie pozwolić zadźgać prezydenta i do tego wypowiadać się przez mikrofon. 

Wydaje mi się, że spory udział w tym, że zareagowano z opóźnieniem mógł mieć fakt, kiedy doszło do tego ataku. Akurat odpalone zostały fajerwerki, zimne ognie, każdy coś trzymał w ręce (czy to zimne ognie, czy telefon), to wśród tego błysku i dymu, pewnie hałasu, to chwilę mogło zająć zorientowanie się, że to jednak nóż. Poza tym, to w końcu nóż, więc potrzeba odwagi lub zdecydowania do podjęcia działania.

EXPmIpC.gif

Ja jestem załamany jadem na FB, jaki leci w stronę Ś.P. Adamowicza, cudownego prezydenta, mojego cudownego miasta. 

Co do ochrony to wynajęta była firma "Tajfun" (czyt. renciści i niepełnoletni), ta sama firma zazwyczaj jest wynajmowana i odpowiedzialna za ochronę na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Niestety, ale wiele to oni nigdy nie działali, bo co 17-letni dzieciak bez żadnych kursów i uprawnień może zrobić. Mam nadzieję, że pociągną do odpowiedzialności tą firmę i ludzi, którzy w tym dniu sprawowali "ochronę". Choć z tego co wiem - właściciel firmy współpracuje z policją, prokuraturą itd. (więc chociaż jakiś +). Nie zmienia to faktu, że firma powinna być rozwiązania za przyjmowanie ludzi do pracy bez uprawnień albo niepełnosprawnych (ale niestety takie są fakty i takich ludzi się przyjmuje do ochrony). 

Co do nożownika i mordercy Prezydenta, sama jego matka dzwoniła do Karniaków, że jest niebezpieczny i sama się go boi (więc mieli o wiele wcześniej wiadomość o tym, że może stać się coś strasznego). + z tego co mi wiadomo to, był dość agresywny w więzieniu (narkotyki, napady itd.) - jak ktoś chce się kłócić, że nie ma możliwości ćpania w budzie, to niestety załamię was ale nie zawsze służba celna jest w stanie ogarnąć co jest w przesyłkach bo jest ich tak wiele. 

Podsumowując, uważam, że chłop powinien dostać dożywocie czy to w więzieniu czy to w psychiatryku. (choć sam przestępca uważa, że jest zdrowy psychicznie - co innego wykazują badania)... 

Ubolewam i widzimy się w sobotę w Gdańsku. Pozdrawiam.

2 godziny temu, Balvario napisał:

Ja jestem załamany jadem na FB, jaki leci w stronę Ś.P. Adamowicza, cudownego prezydenta, mojego cudownego miasta. 

Co do ochrony to wynajęta była firma "Tajfun" (czyt. renciści i niepełnoletni), ta sama firma zazwyczaj jest wynajmowana i odpowiedzialna za ochronę na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Niestety, ale wiele to oni nigdy nie działali, bo co 17-letni dzieciak bez żadnych kursów i uprawnień może zrobić. Mam nadzieję, że pociągną do odpowiedzialności tą firmę i ludzi, którzy w tym dniu sprawowali "ochronę". Choć z tego co wiem - właściciel firmy współpracuje z policją, prokuraturą itd. (więc chociaż jakiś +). Nie zmienia to faktu, że firma powinna być rozwiązania za przyjmowanie ludzi do pracy bez uprawnień albo niepełnosprawnych (ale niestety takie są fakty i takich ludzi się przyjmuje do ochrony). 

Co do nożownika i mordercy Prezydenta, sama jego matka dzwoniła do Karniaków, że jest niebezpieczny i sama się go boi (więc mieli o wiele wcześniej wiadomość o tym, że może stać się coś strasznego). + z tego co mi wiadomo to, był dość agresywny w więzieniu (narkotyki, napady itd.) - jak ktoś chce się kłócić, że nie ma możliwości ćpania w budzie, to niestety załamię was ale nie zawsze służba celna jest w stanie ogarnąć co jest w przesyłkach bo jest ich tak wiele. 

Podsumowując, uważam, że chłop powinien dostać dożywocie czy to w więzieniu czy to w psychiatryku. (choć sam przestępca uważa, że jest zdrowy psychicznie - co innego wykazują badania)... 

Ubolewam i widzimy się w sobotę w Gdańsku. Pozdrawiam.

Ochrona zrobiła swoje. Dochowali procedur co 5 ochroniarz był uzbrojony a reszta miała prawo robić za informację, pozdrawiam.

WvFIq6w.gif

50 minut temu, Sztalixon napisał:

To że nie był chory psychicznie nie znaczy, że nie mógł być niepoczytalny w chwili popełniania czynu. To są dwie różne sprawy. Pytanie jak przebiegnie proces. 

A wciąż i tak najbardziej szkoda rodziny, szczególnie patrząc co się dzieje w mediach..

EXPmIpC.gif

Koleś zrobił źle, co tu dużo mówić.

Może Ci dwaj mieli jakieś porachunki między sobą i jeden z nich postanowił je rozwikłać.

Typ miał zrujnowane życie przez więzienie, pewnie rodzina się od niego odwróciła, znalezienie normalnej pracy z taką kartoteką byłoby niemożliwe, jednymi słowy nie miał nic do stracenia.

Nikogo tutaj nie bronię ale Adamowicz mógł mieć brudne ręce i współpracował w przeszłości ze swoim oprawcą po czym go wyrolował a ten w zemście po ukończonym wyroku go zamordował. Różne rzeczy dzieją się na świecie i nie zawsze ofiara jest bez winy co nie znaczy, że należy im się śmierć. Każdy popełnia błędy.

Co do ochrony, takie przypadki to niezwykła rzadkość, kto by się spodziewał, że na występie charytatywnym jakiś debil postanowi zadźgać kogoś nożem. Z tego co słyszałem napastnik podszywał się pod media, pewnie kręcił się przy ochronie i wzbudził w nich trochę zaufania co znaczy, że wejście takiej osoby na scenę byłoby mniej podejrzliwe niż żeby miał ktoś przeskoczyć przez barierki i następnie wskoczyć na scenę. Jeżeli ktoś ma łeb to zawsze znajdzie obejście systemu. Ochrona mogła być skupiona na tłumie ludzi i nie wiedzieli co stało się na scenie gdzie było głośno i po całym zajściu śpiew nie ucichał przez kilka sekund. Skoro piosenkarka i wszyscy inni znajdujący się na scenie nie zauważyli, że ktoś obok nich został dźgnięty kilka razy nożem to w jaki sposób ochrona mogła to zauważyć? Poza tym pewnie nigdy nie doświadczyliście takiego zdarzenia i nie wiecie, że w takich sytuacjach może was zamurować i minie kilka chwil zanim uświadomicie sobie co się stało.

Jakoś nie ogarniam logiki tego zabójcy niby siedział w więzieniu za napady na banki(mówił że za niewinność) pisał odwołania z tego wiezienia, których raczej nie czytał Ś.P. Adamowicz.

To jest ogromna tragedia dla całego społeczeństwa bo raczej mało kto by się czegoś takiego spodziewał miał opaskę dla mediów ja się pytam jak ją zdobył?  

Prezydent nie miał ochrony osobistej była tylko ochrona tak zwana do całego wydarzenia, która wydaje mi się że to byli tylko jacyś nastolatkowie co chcą sobie dorobić do kieszonkowego bo inaczej raczej lepiej by sprawdzali ludzi wchodzących na wydarzenie.

To w sumie tyle na ten temat oby nie było w przyszłości podobnych zdarzeń zrobionych w ramach ,,zemsty'' za pana Adamowicza.

Jedna sprawa mi trochę nie pasuję jest sens aby pan prezydent został pogrzebany w katedrze w Gdańsku? Raczej można powiedzieć że to był normalny człowiek taki jak ja i wszyscy ludzie na tym forum.

Raczej wątpię że jakby dożył sędziwego wieku to by tam trafił ale to już nie na temat.

Dnia 16.01.2019 o 16:25, Sztalixon napisał:

Weź pod uwage, że on był pomysłodawcą, jest organizatorem. Więc on jest tak jakby u osobioby jako wosp. Zasługuje, bo kto inny jak nie on? Rydzyk za wody termalne? XD

9368_gold.png

WOŚP to tak naprawdę Owsiak a nie tylko fundacja tak na prawdę to wszystko dzięki Jurkowi jakoś leciało i angażował wszystkich. Moim zdaniem nie dziwie się ze Jurek chce odejść, patrząc na tyle hejtów w jego stronę i dodatkowo oskarżanie go co roku że podpierdala kasę z WOŚP to też coś jest nie tak, najbardziej podziwiam go że pomimo tylu hejtów on dalej pomagał dzieciakom zbierał kasę dla nich no ale niestety widać że szalę goryczy przelał zamachowiec w Gdańsku. Polska to naprawdę jest dzicz tak jak każdy człowiek.

1 godzinę temu, Huracan napisał:

WOŚP to tak naprawdę Owsiak a nie tylko fundacja tak na prawdę to wszystko dzięki Jurkowi jakoś leciało i angażował wszystkich. Moim zdaniem nie dziwie się ze Jurek chce odejść, patrząc na tyle hejtów w jego stronę i dodatkowo oskarżanie go co roku że podpierdala kasę z WOŚP to też coś jest nie tak, najbardziej podziwiam go że pomimo tylu hejtów on dalej pomagał dzieciakom zbierał kasę dla nich no ale niestety widać że szalę goryczy przelał zamachowiec w Gdańsku. Polska to naprawdę jest dzicz tak jak każdy człowiek.

Każdy to piszę może dlatego, że nie wiadomo skąd on posiada taki majątek? Owsiak zarabia/ł jako prezes fundacji -/+ 10.000 złotych a mieszka w domu ocenianym na  wartość ok. 2.600.00 złotych na dzień dzisiejszy, także skąd te pieniądze? Przecież takich sum nie uzbiera się od tak z pensji 10k złotych... WOŚP to wspaniała akcja, ale to wina organizatorów, że Adamowicz został zamordowany na scenie.

WOŚP nie został zgłoszony jako Impreza Masowa, a to pierwsze co powinno być zrobione przez organizatora.

Co do rezygnacji Owsiaka, to jest to według mnie celowe zagranie (pewnie nawet już z napisanym scenariuszem) aby odwrócić uwagę winowajcy całych tych zamieszek.

A ten gostek w sądzie apelacyjnym był z nożem plastikowym do obierania warzyw/owoców.

• 3 tygodnie później...

Od dzisiaj już wiadomo, morderstwa swoich ludzi też wchodzą w grę.

> Adamowicz jednym z świadków afery Amber Gold

> Adamowicz startuje ponownie w wyborach mimo przedstawienia innego kandydata przez PO/N., oczywiście wygrywa

> Adamowicz odchodzi z Partii PO i zakłada swój komitet wyborczy 'Wszystko dla Gdańska'

> PO/Tusk przypomina sobie, że Adamowicz jest niewygodnym świadkiem afery związaną z całą Platformą na czele z Tuskiem

'Paweł, Paweł'

'Miłosz'

>Wręczenie mikrofonu Miłoszowi

>Usuwanie nagrań z sceny przez TVN

Nic mnie nie zdziwi w tym kraju. Mam nadzieję, że PIS zmieni ten kraj i Ci 'źli' ludzie w końcu odejdą i zapłacą sami tym samym co spotkało m.in Adamowicza.

Dlatego polecam zastanowić się nad swoimi poglądami politycznymi i głosować na PIS w każdych następnych oraz jakichkolwiek wyborach.

P.S

Tak, jestem osobą 'za PIS' lecz bardzo lubiłem Adamowicza za jego kreatywną mowę, konsekwencję oraz zdeterminowanie. Jedyny w moim sercu polityk z innej partii niż PIS. Ehh, no cóż. Bywaj przyjacielu.

z24372848IER,Pawel-Adamowicz-zostanie-ho