Skocz do zawartości

Minecraft spadki fps przy nagrywaniu

MASNO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie gry mi lagują podczas nagrywania. Czego to może być przyczyna?

W szczególności minecraft na shaderach nawet bez nagrywania (jakies najslabsze shadery) mam z 14 fps na małym ekranie

a gdy nagrywam na czystym minecraft bez modów mam 30 fps na małym ekranie o co chodzi?

Nagrywam w obs

tutaj specyfikacje laptopa:

lenovo legion y520

Karty graficzne:

-Intel(R) HD Graphics 630

-NVIDIA GeForce GTX 1050

Procesor:

- Inter(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50Hz

System:

-Windows 10 home 64x

Niewiem jaki zasilacz ale jeśli chcecie mogę sprawdzić

Pozdrawiam i dziękuję!

• Biter. zmienił(a) tytuł na Minecraft laguje podczas nagrywanie

Chodzi ci o Jvm arguments?

jeśli tak to mam takie: -Xmx4G -Xms4G -Xmn768m -XX:+DisableExplicitGC -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+UseParNewGC -XX:+UseNUMA -XX:+CMSParallelRemarkEnabled -XX:MaxTenuringThreshold=15 -XX:MaxGCPauseMillis=30 -XX:GCPauseIntervalMillis=150 -XX:+UseAdaptiveGCBoundary -XX:-UseGCOverheadLimit -XX:+UseBiasedLocking -XX:SurvivorRatio=8 -XX:TargetSurvivorRatio=90 -XX:MaxTenuringThreshold=15 -Dfml.ignorePatchDiscrepancies=true -Dfml.ignoreInvalidMinecraftCertificates=true -XX:+UseFastAccessorMethods -XX:+UseCompressedOops -XX:+OptimizeStringConcat -XX:+AggressiveOpts -XX:ReservedCodeCacheSize=2048m -XX:+UseCodeCacheFlushing -XX:SoftRefLRUPolicyMSPerMB=10000 -XX:ParallelGCThreads=10

Spróbuj prawym przyciskiem na minecrafta, wybierz "Uruchom z procesorem graficznym" powinny ci się pokazać dostępne karty graficzne, tam wybierz dedykowaną. Nie wiem na 100% jak to będzie zapisane czy coś w stylu dedykowana karta graficzna czy po prostu nazwa ale pokombinuj powinno pomóc ;P

Wybierz Procesor Nvidia o dużej wydajności i daj znać czy pomogło. O ile dobrze mi się wydaje jeśli nie masz tej karty ustawionej jako domyślna za każdym razem będziesz musiał tak uruchamiać grę. Na youtube jest dużo poradników jak ustawić kartę dedykowaną jako tą domyślną. 

• Amove zmienił(a) tytuł na Minecraft spadki fps przy nagrywaniu