Skocz do zawartości

Smród z zasilacza

Forcowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj grając na komputerze poczułem smród czegoś w stylu spalenizny, bardzo charakterystyczny.

Wyłączyłem komputer bo i tak miałem już iść spać. Dzisiaj włączam komputer i gram w mało wymagajacą grę. Mimo tego, zapach ponownie dociera do mojego nosa. Jest dość intensywny. Po ok. 10 minutach komputer sam się wyłącza (odcięcie zasilania). Jednak dioda na płycie głównej sygnalizuje, że da się go uruchomić i tak faktycznie jest. Mimo tego, wyłączyłem go w obawie przed usterkami. Komputer składany w październiku 2014 r. i też od tego czasu nie wymieniałem w nim pasty termoprzewodzącej. Czyściłem go z kurzu ostatnio na początku listopada. Wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. Wymieniłem przedłużacz (bo używałem jakiegoś za 10zl z Biedronki) i też nic. Dodam tylko, że tydzień temu uszkodził mi się przełącznik w listwie do której był podłączony komputer i w listwie mignął prąd po czym wywaliło korki. 

Zasilacz to jakiś Logic 485W 12V 2.2 compatible. Tyle wyczytałem z niego.

Aktualizacja:

Właśnie próbowałem włączyć komputer i wychodzi na to, że zjarał sie zasilacz. Dioda na płycie głównej sygnalizuje, że jest napięcie, ale sam PC już się nie włącza.

Jakies porady?

Edytowane przez Forcowicz

E-Mail: [email protected]

Pomogłem ? Daj + !

• Aive zmienił(a) tytuł na Smród z zasilacza

Względem czego porady ?   Chcesz to napraw jak potrafisz albo  odrobina myślenia, skoro zjebany to wymień. 

Jak wymienisz dowiesz się czy nie uszkodziłeś płyty. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.