Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon Huawei P8 Lite

Telefon niedawno miał wymieniany ekran, po oddaniu telefonu gdy chce go włączyć wyskakuje logo producenta i tak juz zostaje.

Próbowałem Fastboot&Rescue Mode w Hisuite ale nie działa przywracanie systemu bo juz nie jest wspierane.

Hard reset nie działa (factory reset)

Wipe cache rownież nic nie daje.

Ogólnie próbowałem wszystkie sposoby a nie moge sie wbić nawet do plików telefonu.

Ktoś coś poradzi ? :P

Cegła.

Ktoś grzebał w systemie, źle wgrał i telefon stał się tzw cegłą.

Pobierz program ODIN, obraz androida na P8 z neta i zainstaluj system na nowo

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

A po co wszystko jest w porządku jak najbardziej bo tak może być.  

Został założony marny zamiennik ekranu zamiast oryginalnego i dlatego są problemy, wymienisz na dobry to będzie działał.  Ten telefon może mieć chyba 2 albo 3 wersje ekranu do modeli z 2016 i 2017 roku z różnymi chipsetami nie kompatybilnymi wzajemnie. 

Każdy telefon HUAWEI ma określony dodatkowy model i na tej podstawie należy dobierać właściwy i IDENTYCZNY model ekranu. np Huawei P8 Lite z roku 2016  jest modelem  ALE-L21 i ma mieć ekran do tego modelu z tym oznaczeniem. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Bez rozebrania nie sprawdzisz chyba, wyglądają identycznie maja tylko inny układ multiplexera. 

Czyli ktoś założył do starego modelu telefonu wyświetlacz do nowszych modeli. 

Jeszcze masz opcję wgrania Android 9 Pie  jeśli jest na ten telefon, nowy system już posiada obsługę starych i nowych chipsetów ekranu. 

Mam ten sam problem z Honor 6A  stare mają display dla DLI-TL20 albo  DLI-AL10  a mój co robiłem jest nowy  potrzebuje DLI-L22.  :/ 

Edytowane przez Ktosiu

Dopiero teraz dowiedziałem się że po oddaniu telefonu, telefon działał poprawnie.

Po oddaniu go dziewczyna zrobiła czyszczenie do zera przez system.

I od tamtej pory właśnie stoi na tym logo producenta jak się odpala.

Sorki za zamieszanie ale dopiero teraz wiem jak to dokładnie wyglądało.

Czy możliwe że przez niski stan baterii system wyczyścił się niepoprawnie ?

Czy jeżeli na karte sd wrzucę ROM w folderze dload i odpale za pomocą vol+ vol- power zainstaluje sie poprawnie jeżeli bedzie to wina systemu ?

Edytowane przez N3ONx

System wyczyścił się na domyślny, producent na niego wgrywa tylko uaktualnienia do chipsetu jeśli potrzebne. Pewnie reset przywrócił domyślny i należy poszukać sposób wgrania softu nie niższego niż był zainstalowany w momencie resetu ewentualnie wersji działającej.  

Tak jak w wypadku instalacji ROM  brak tylko wgrania odpowiednich fixów.