Skocz do zawartości

gieniox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki o to problem kupiłem nową kartę graficzną (Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB), bo poprzednia mi wysiadła przez artefakty. Pracuje na dwóch monitorach. Pierwszy z nich to nowy LG 23MP48HQ, drugi zaś stary Asus VK222S (tylko na VGA nie ma żadnego innego slotu).
Otóż gdy odpalam komputer na monitorze HDMI oraz VGA-Adapter DisplayPort, to ten drugi VGA-DisplayPort(Asus VK222S) nie reaguje wcale.
Gdy odłączę kabel HDMI to ten na VGA-DisplayPort odpala komputer tylko do BIOSu, w momencie kiedy powinien się pokazywać monitor, to monitor się wyłącza. Gdy podłącze sam monitor (LG) na VGA-Adapter DisplayPort to działa normlanie.
Wgrywałem sterowniki karty graficznej z płyty, jak i z GeForce Experience i nie mam pojęcia czemu nie działa, pokazywało na początku, że brak sterowników do "standardowa karta graficzna vga"

Zdecyduj sie co masz w końcu , VGA do DP czy DP do VGA ( aktywne czy pasywne ) . Najlepiej podaj co masz . 

Jak dla mnie to działa jak należy bo pewnie masz nieodpowiedni konwerter pasywny zamiast aktywnego.  Pasywne działają tylko na monitorach obsługujących go, czasami na zwykłych ale może działać tylko jedno wyjście albo analogowe VGA albo cyfrowe ( DP, DVI czy HDMI ) 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Ty chyba nie rozróżniasz przejściówek i kierunki zmiany sygnału , monitor jest WEJŚCIEM a karta WYJŚCIEM czyli przejściówka jest DP do VGA . 
Pytam:  JAKA TO PRZEJŚCIÓWKA?  model, firma czy gdzie kupiłeś ( link )  itp

Wygląda to na problem z tym adapterem jest pasywny, w sumie powinien działać tylko wtedy jeśli działa sam ( to potwierdzasz i działa )  . Głownie to wina raczej niskiego standardu DisplayPort w adapterze ma tylko stary standard 1.1a. 

Kup najlepiej adapter aktywny , poznasz go po dodatkowym kablu podpinanym do zasilacza albo USB .  

Nie mówię że jest zły, bo powiedzmy może idealnie działać z innymi nawet starszymi kartami graficznymi ale nowe mogą sprawiać już problemy i bez wymuszania ustawień nic się nie  poradzi, adapter po prostu będzie domyślnie wyłączony. 

Wrr, DVI - VGA !  

W grę wchodzi tylko konwerter bo nie masz analogowego DVI.  DVI-D na VGA, DP na VGA jednak lepszy ale jak kupisz taki przynajmniej z DP.1.3 czy 1.4.