Skocz do zawartości

Ile/za ile prądu będzie jadło?

Nekrosmanteia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ile, bądź za ile złotówek, zużywał by prąd laptop, który udostępniałby serwer?
Laptop miałby działać 24/7, udostępniać serwer na 

8GB DDR3

i5 4gen

Chcę postawić serwer dla znajomych, nie wiem też czy warto po prostu kupić hostingową maszynę, czy z swojego laptopa zrobić hosting 

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

• Aive zmienił(a) tytuł na Ile/za ile prądu będzie jadło?

Skoro znasz cenę prądu u siebie za kilowat  i pobór mocy to oblicz sobei sam ( twój problem zmierzyć miernikiem )  , kalkulator chyba potrafisz używać. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Dnia 18.11.2018 o 20:42, lulek123321 napisał:

Zamiast 'marnować' pieniądze na prąd to zwyczajnie kup serwer wirtualny.

Ceny VPS zaczynają się już od 2 zł brutto za miesiąc.

Jaki serwer byś chciał postawić?

Nie chodzi o Zydostwo, ale ekonomię.

Jeżeli mam płacić 60zł za hosting VPS a płacić 40zł za prąd w domu, to chyba logiczne że chcę oszczędzić 20zł.

Mimo że niewielka kwota, zawsze to coś, nie lubię wydawać pieniędzy, na które pracuję na coś co mogę zrobić taniej w tej samej jakości.

VPS miałby obsłużyć 2/3 gry, włączone w jednym czasie (serwery) i używać priorytetu pamięci do serwera, który jest aktualnie używany.

Dnia 19.11.2018 o 00:12, Ktosiu napisał:

Skoro znasz cenę prądu u siebie za kilowat  i pobór mocy to oblicz sobei sam ( twój problem zmierzyć miernikiem )  , kalkulator chyba potrafisz używać. 

Nie mam miernika do poboru, a brać 100% z całokształtu wychodzi jako najwyższa cena jaką dam, więc jeżeli to jedyne wyjście to najrozsądniejsze.

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Wiec musisz wiedziec ile placisz za 1kw pradu, potem miernikiem mierzysz ile kwh zuzywa laptop wyciagasz kalkulator i liczysz:  (pobór kwh laptopa, *iloscgodzin(24) *iloscdniwmiesiacu *kosztpraduza1kwh)

100 Watow to 0,1KWH

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Dla uproszczenia może przyjąć że laptop powiedzmy pobiera 100 W ( normalnie ok 50-80 W )  , łatwiej przeliczyć nie licząc urządzeń dodatkowych jakie  będziesz podłączał np dodatkowy monitor, dyski itp.   Po obliczeniu koszty można podzielić spokojnie na dwa. 
To tylko sam pobór prądu, do tego należy doliczyć abonament za przesył.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

13 minut temu, Ktosiu napisał:

Dla uproszczenia może przyjąć że laptop powiedzmy pobiera 100 W ( normalnie ok 50-80 W )  , łatwiej przeliczyć nie licząc urządzeń dodatkowych jakie  będziesz podłączał np dodatkowy monitor, dyski itp.   Po obliczeniu koszty można podzielić spokojnie na dwa. 
To tylko sam pobór prądu, do tego należy doliczyć abonament za przesył.

Hostuje już te serwery na lapku, cenę z prądu zobaczę za 2tyg więc będę wiedział.

Laptop nie jest nawet "wybudzany", leży z zamkniętym wiekiem, na minimalnym oświetleniu ekranu, głosu etc.

Ważne że serwery dla znajomych działają i nie trzeba płacić za to.

Mój zestaw