Skocz do zawartości

Problem z poprawnym działaniem serwera opartego na modyfikacjach

ryhawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

Piszę pierwszy raz, do tej pory z moimi przygodami z Minecraft radziłem sobie sam lub tym co znalazłem już w siebie przy pytaniach innych forumowiczów czy różnych poradnikach.

Jednak trafiłem na problem z którym nie mogę sobie poradzić.

Może od początku, chciał bym móc grać na serwerze zewnętrznym w typowego minecrafta (bez pluginów) ale z modami na jakich gram lokalnie. Serwer ma być dla mnie, ewentualnie znajomych.

Wszystkie mody mam sprawdzone na lokalnym koncie, wszystkie są pod 1.8.9 i na takiej wersji ma działać serwer.

Problem opisany poniżej występuje na wszystkich serwerach które próbowałem (3 hostingi).

Serwer dział na silniku forge pod 1.8.9. (lokalnie instalowany jako klient, a na serwerze jak serwer), mody są sprawdzone i są w odpowiednich serwerach lokalnie i na serwerze.

Mody sprawdzam pojedyńczo w trybie kreatywnym i przetrwania (czasochłonne, ale co tam). Takie mody jak "journeymap" czy "Just-Enough-Items-Mod" działają prawidłowo. Ale mod Lucku Block już stanowi problem. Mianowicie jest widoczny w grze, w trybie kreatywnym mogę dodać go do swojego ekwipunku. Jednak nie mogę postawić bloku, w ułamku sekundy znika z mapy (w kreatywnym i przetrwania). Podczas craftowania w trybie przetrwania po utworzeniu lucky bloka na crafting table nie mogę go pobrać z pola tworzenia.

Dodam że bloki powinny pojawiać się losowo przy generowaniu mapy, ale się nie pojawiają.

Nie wiem gdzie leży problem, tak się zastanawiam czy może trzeba jakoś specjalnie edytować plik "server.properties", próbowałem pojedyncze opcje zmieniać, ale nie pomogło.

Koledzy proszę o pomoc, może ktoś miał taki problem i sobie z tym poradził ???

Cześć,
skoro już się za to bierzesz, musisz uzupełnić wiedzę nt. działania klienta i serwera. Mody, które wymieniłeś działają dlatego, że nie dotyczą funkcjonalności synchronizowanych. Lucky coś tam nie zadziała, ponieważ dodaje nowy blok do gry - w twoim przypadku tylko na klienta. Na serwerze nie uruchomiłeś tej modyfikacji, więc serwer "nie zna" tego bloku. To samo dotyczy przedmiotów.

Jeśli chcesz sobie to szybko uzmysłowić to wyobraź sobie, że masz serwer. Ktoś sobie na niego wchodzi ale doinstalował sobie mnóstwo modów, które pozwalają mu robić przeróżne rzeczy. Jak sądzisz, może tak po prostu sobie robić co zechce np. stawiać jakieś nieznane bloki z dziwnych modyfikacji?

• Marosking zmienił(a) tytuł na Problem z poprawnym działaniem serwera opartego na modyfikacjach

To co piszesz jest zrozumiałe, i moje rozumowanie gdzieś w tym kierunku idzie.

To teraz pytanie co zrobić aby uruchomić mod który dodaje nowe bloki, czy wymagane jest dodanie extra komendy w odpowiednim pliku cy może trzeba jakoś inaczej rozwiązać ten problem. przykładowo przez konsole.

Generalnie Minecraft to dla mnie zabawa i ja gram w tą grę. Uruchomienie swojego serwera to coś większego jeżeli chodzi o stronę techniczną, dlatego liczę na pomoc w tej sprawie od mądrzejszych w tej materii ode mnie i liczę że będą chcieli się podzielić swoją wiedzą.

Do czego doszedłem, po uruchomieniu serwer wogóle nie widzie modów żadnych. To że mi coś wcześniej działało to tylko zasługa tego że wcześniej że dany mod miałem po stronie klienta. Po uruchomieniu nowej instalacji Forga na serwerze nie tworzy się folder mods (wcześniej ręcznie tworzyłem ten folder) podobnie jak to jest po stronie klienta gdzie ten folder sam się tworzy po uruchomieniu (dodam że cały czas działam na 1.8.9).

Znalazłem taki poradnik (dla wersji 1.7.2) TUTAJ

próbowałem zrobić zgodnie z tym o czym tam mowa, ale po tym zabiegu silnik serwera w ogóle się nie uruchamia. Ktoś może poradzić aby zmienić wersję forga na ten w poradniku, ale mi zależy na wersji 1.8.9.

Proszę pomóżcie

Edytowane przez ryhawa
nowe uwagi do wcześniejszego wpisu