Skocz do zawartości

Problem z czymś, tylko nie wiem z czym

GoldM4 LoL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Od jakiegoś czasu próbując włączyć komputer wszystko teoretycznie na początku jest w porządku, bios się ładuję itd, lecz gdy następuje moment, w którym powinno mi się pokazać, że Windows mnie zaprasza, monitor mi tak jakby gaśnie i wyskakuje mi komunikat, że jest on poza częstotliwością. 
Dzieje się tak w sumie od momentu, w którym próbując uruchomić Metro 2033, wyskoczył mi ten sam komunikat. Zresetowałem wtedy komputer i od tamtego momentu jest, jak jest.
Kartę graficzną mam GForce'a GTX 1050

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU E4500

Płyta główna: Gigabyte Technology 945PL-S3
Wiem, że trochę przestarzałe podzespoły, ale wszystko jest powoli ogarniane. 
Dodam tylko, że wcześniej taki problem się nie pojawiał. Komputer uruchamia się w trybie awaryjnym. Próbowałem usunąć sterowniki i wgrać Je na nowo, lecz nic to nie pomogło. 
Prosiłbym o wszelkie rady, które mogłyby być pomocne.

Pozdrawiam.

• Aive zmienił(a) tytuł na Problem z czymś, tylko nie wiem z czym
3 godziny temu, Reveur napisał:

W trybie awaryjnym spróbuj ustawić częstotliwość odświeżania monitora na najmniejszą, następnie zrestartuj komputer i sprawdź czy to zadziała.

Próbowałem, lecz w tych ustawieniach pojawia mi się jedynie "Użyj domyślnych ustawień urządzenia" i nic nie mogę zmienić. A panelu sterowania Nvidia wcale mi nie wyświetla. :/

Większość kart nie działa tak samo soft do kart bo nie wykrywa karty, więc to nie jest problem. 

Zawsze możesz odinstalować sterowniki zamiast grzebać w ustawieniach karty. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Nie instaluj niech to zrobi system.
Najwyżej użyj DDU wyczyść wszystko do czysta. Potem instaluj . 

Edytowane przez Ktosiu

6 godzin temu, Ktosiu napisał:

Nie instaluj niech to zrobi system.
Najwyżej użyj DDU wyczyść wszystko do czysta. Potem instaluj . 

Usunąłem wszystko DDU, pobrałem najnowsze sterowniki ze strony Nvidii, bo system samodzielnie nie chciał mi tego zrobić, nie wiedzieć czemu, zainstalowałem je, ale nadal mam ten sam problem. 

Dodam też, że próbowałem też na starej karcie graficznej coś podziałać, lecz nic to nie pomogło, nadal monitor był poza częstotliwością. Dźwięk windowsa itp. w słuchawkach słychać, ale obrazu brak. 

14 godzin temu, Ktosiu napisał:

Zainstaluj stare sterowniki i pewnie przy okazji sterowniki do płyty głównej.

Zainstalowałem starsze sterowniki do karty, do płyty głównej mam cały czas aktualne, bo już dawno do niej nie są wydawane aktualizacje, a starszych znaleźć nie mogę. Niestety nic nie pomogło. 

Czy problem właściwie musi bujać się wokół sterowników? Czy może być to związane z czymś innym?

Ale to właściwie dziwne, jak dla mnie, bo gdy odinstaluje sterowniki to wszystko jest dobrze a po ich zainstalowaniu już nie. 

Grafika jest świeża, więc zobaczymy jak będzie po wymianie pozostałych części. 

Szkoda, że nie udało się nic zdziałać, ale dziękuję za starania.

Jakby coś jeszcze przyszło na myśl, jakaś rada co do działania, z chęcią ją sprawdzę.

Nie sprawdzaj na siłę tylko sprawdź

- swoją kartę na innym kompie

- inną kartę na swoim kompie

Najlepiej się z kimś zamienić na jakiś czas jak ni mas dostępu do serwisu czy sklepu by pożyczyć. 

• Aive zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający forum Problem z czymś, tylko nie wiem z czym   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...