Skocz do zawartości

PC tnie na potęgę i nie chce się włączyć

Syliez449
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 dni zmagam się z problemem. Zaczęło się od tego, że podczas uruchamiania bluestacka3D komputer mi się zaciął i nie dało się nic zrobić no to oczywiście restart i wtedy po raz pierwszy komputer się po prostu nie włączył, cały czas było ładowanie a po chwili czarny ekran i tyle. Próbowałem jeszcze kilka razy ale cały czas to samo. Na następny dzień magicznie się włączył, ale działał tak wolno, że nie dało się nic zrobić, włączenie przeglądarki kończyło się jednym wielkim lagiem i oczywiście crashem przeglądarki. Zacząłem więc po kolei usuwać wszystko (sam nie wiem czemu), jeden z programów po odinstalowaniu uruchomił mi automatycznie komputer od nowa, niestety nigdy się ponownie nie uruchomił, to samo co dzień wcześniej, no nie dało się włączyć. Ostatecznie zrobiłem format (posiadałem oryginalnego windowsa7, aktualizowałem go później za darmo do 10, niestety płytkę chyba zgubiłem, dlatego byłem zmuszony zgrać na płytę pirata win7 ponieważ 10 mniej mi jednak odpowiada) Podczas formatowania musialem cos zrobić źle ponieważ zamiast windowsa 7 to win10 się jakby usunął i zainstalował ponownie, pomyślałem, że super nadal będę miał oryginalny system, ale okazało się, że nie mam konta Microsoftu i musiałem działać bez tego konta (offline). Format zrobił tyle dobrze, że komputer da się włączyć, trwa to niesamowicie długo bo nawet i do 20min, ale jednak da się włączyć, niestety zawsze przy włączaniu ten sam error, który także się pokazywał przed formatem OneDrive.exe - błąd aplikacji. Komputer jak lagował tak laguje, nie da się na niego nic zainstalować bo zawsze wyskakuje ten sam error, próbowałem zainstalować sterowniki to wyskoczył jakimś cudem inny error. Karta graficzna zepsula mi się 2-3mies temu dlatego od tego czasu mam nową, ale reszta podzespolow ma ok 4-5lat, sprawdzałem procesor programem occt, który musialem za pomocą pendrive przenieść z laptopa, nie do końca wiedzielam jak to zrobić, dlatego monitorowałem zużycie cpu i temp i porównywałem z laptopem, mniej więcej zużycie i temp była podobna robiąc te same czynność (odpalając painta, przeglądarke itp.). Obecnie skonczyly mi się pomysły i jestem w totalnej kropce, nie wiem co robić dalej.

Bez tytułu.jpg

dsad.jpg

@edit Znalazłem mojego oryginalnego windowsa razem z opakowaniem i plyta, ale chyba nie będzie się go już dalo uzyc...

Edytowane przez Syliez449

Mam rozumieć, że przez instalacje BlueStacks komputer Ci spowolnił, pousuwales programy, zrobiles formata, nie mozesz zainstalować zadnego programu i komputer jak działał wolno tak chodzi nadal? Nie bardzo rozumiem... instalacja programu spowodowała takie rzeczy XD

Blad aplikacji OneDrive nie ma nic do rzeczy, bardziej zastanawia mnie ten drugi zrzut ekranu. Kazdy program jaki bedziesz próbować zainstalować pokazuje taki błąd?

Edytowane przez Reveur