Skocz do zawartości
  • 0

Partycje w Windows 10 - instalator

GrAvItY1
 Udostępnij

Pytanie

Siemanko, 

Mam jeden z problem z próbą formatowania Windowsa 10. Mianowicie chodzi o to że parę dni temu zaczął prawdopodobnie padać dysk, system już nie chciał się uruchamiać, wyświetlał mi się bsod UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE oraz był nie wykrywalny w biosie. Wczoraj podłączyłem dysk ponownie i zdaje się już go wykrywać aczkolwiek gdy system próbuję się załadować to za każdym razem włącza się naprawianie błędów dysku, piszę że może to potrwać więcej niż godzinę, zostawiłem komputer na całą noc i okazało się że nic się nie zdołało naprawić ponieważ system się zawiesił na tej czynności i dalej ją wykonywał. Odpaliłem instalkę Windowsa i włączyłem komendę chkdsk /r na partycji C i nie znalazło żadnych błędów, na partycji D nie mogłem już tego zrobić bo jest write protected. Dałem też bootrec /fix boot i /fixmbr, a po tym chciałem jeszcze raz spróbować zainstalować Windowsa żeby spróbować jakoś odzyskać dane. Jednak instalator pokazuje mi że wszystkie partycje są w stylu MBR, a nie GPT. Czy jest to możliwe, że y były w stylu MBR skoro wcześniej system działał? Czy to przez komendę fixmbr? Mogę coś z tym zrobić bez usunięcia wszystkich partycji i usunięcia danych? 

Edytowane przez GrAvItY1
nostaleh.png

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Nic jak dysk albo płyta uszkodzona.  Recovery w razie problemów z dyskiem nic nie daje bo zawsze będą te same problemy z odczytem. 
Oddaj do serwisu który może odzyska jakieś dane podpinając dysk do dobrej płyty czy odczytując uszkodzone talerze na odpowiednim sprzęcie. 

Jak cie stać i masz dysk większy niż dysk wadliwy możesz zrobić zrzut obrazu dysku w RAW i z niego odzyskiwać dane programami. Zrzuty RAW zrobisz bez problemu programami co znajdziesz. Po zrobieniu możesz sobei kilnąć wszystkie partycje i próbować od nowa partycjonowania i instalacji. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.