Skocz do zawartości

Smart elektryka

xcepax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę zrobić u siebie inteligentne włączniki świateł sterowane przez WiFi ale mam w domu starą instalację dwużyłową. Z tego co się zorientowałem w takim wypadku rozwiązaniem jest instalowanie urządzeń typu Sonoff Basic w puszce ale niestety w puszce nie mam tyle miejsca żeby na każdy żyrandol instalować to ustrojstwo.

Znacie może inne sposoby albo urządzenia które mogę u siebie zastosować?

Ty chyba nie rozumiesz, chcesz sterować np z telefonu to kup ŻARÓWKĘ SMART z WiFi.  Wkręcasz i sterujesz , żadnych przeróbek nie trzeba. Stary wyłącznik działa dalej bez problemu.

U mnie jakiś noname z Chin zamontowany w żyrandolu działa idealnie, wyłączony przez wif można załączyć przez wyłączenie i załączenie przełącznikiem światła , daje wtedy normalne światło.  Późniejsze sterowanie WiFi przez telefon umożliwia dobranie barwy światła i jasności. Do tego timery i określone jasności czy barwy światła o konkretnych godzinach. np zaprogramujesz w telefonie żarówkę by załączała się o 6 , wyłączyła o 7 , potem załączyła sama jak się ścienia np poziom 50% oświetlenia z określoną jasnością wzrastającą do pełnej w ciągu np 1h.  itd.
Do tego dochodzi obsługa żarówki głosem przez Alexa.

Za 3 takie cuda płaciłem ok 10 funtów ( 50 zł ) 

Nie wymagają trzech tylko zwykle 2 wystarczą. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Dopiero co to wspomniałeś jaki to powód. 

Kup Smart Light Switch , wchodzi zwykle do standardowych puszek naściennych dla przełączników. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.