Skocz do zawartości

Problem z GTX 1060 6GB

groalko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około miesiąc temu zakupiłem zestaw komputerowy o następującej specyfikacji w x-komie wraz z składaniem:

Procek: Intel Core i5-8600K @ 3.10GHz
16 GB RAM
Płyta główna: ASRock B360 Pro4
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
i dwóch dyskach, jeden SSD drugi HDD. Na tym pierwszym mam tylko system.

Do rzeczy, od początku miałem z komputerem problemy, najpierw monitor nie odbierał obrazu z komputera, ale gdy już miałem odsyłać sprzęt na gwarancję, postanowiłem ze jeszcze raz podłączę go do telewizora i o dziwo działał, później po podłączeniu go do monitora - magicznie już działał. Więc długo nie myśląc rozpakowałem go, podłączyłem i cieszyłem nowym sprzętem. I pojawił się kolejny problem, a mianowicie efekt który załączyłem w wideo. Najbardziej występował gdy była otwarta biała strona. Wydawało mi się że problemem może być kabel HDMI które też swoje lata ma, więc kupiłem nowy. Ale nie pomogło. Ostatecznie wpadłem na pomysł żeby zmienić rozdzielczość i to pomogło. Efekt ustąpił do takiego stopnia że można korzystać z komputera. Ale dalej kreski się pojawiają a czasami obraz wariuje. Nie mam drugiego monitora żeby sprawdzić. A nie chcę pochopnie odsyłać karty na gwarancje. Jak myślicie, w czym może być problem?

Proszę o pomoc, mam nadzieje że na tym forum rozwiążę mój problem.

https://youtu.be/jybEo8yK2tw

Edytowane przez groalko

Może to być tez wina samego kabla. Sprawdź czy na innym kablu będzie to samo jak to nie pomoże oddaj kartę na gwarancje.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Skoro to nie wina kabla to zapewne tak jak kolega wyżej pisał albo gniazdo jest uszkodzone albo sama karta. Spróbuj podłączyć do innego złącza jak będzie to samo oddaj ją na gwarancje.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T