Skocz do zawartości
  • 0

Wysokie zużycie RAMu

Aplay.
 Udostępnij

Pytanie

Hej, wie ktoś co zrobić z wysokim zużyciem ramu? Jakieś programy do czyszczenia ramu czy coś w tym stylu? Tak jak teraz np. patrze w menedżerze zadań mam około 40% zużycia przy otwartej operze. Jak odpalę jakąś gierkę to już w ogóle ram siada i czasami dojść może do 100%. Raz mnie wywaliło z przeglądarki i z czego pamiętam komunikat błędu był też coś powiązany z ramem. PS. Mam 8GB ramu i myślę, że to nie jest zbyt mało. 

#LenovoLegion Team

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
20 minut temu, eeXt46 napisał:

CCLeaner?

Ten program jedynie co może robić to zamulać komputer. Jest ok tylko na to, żeby zainstalować go raz przeczyścić system i się go wyrzuca. + usuwa sterowniki 

#LenovoLegion Team

• 0
2 godziny temu, Aplay. napisał:

Hej, wie ktoś co zrobić z wysokim zużyciem ramu? Jakieś programy do czyszczenia ramu czy coś w tym stylu? Tak jak teraz np. patrze w menedżerze zadań mam około 40% zużycia przy otwartej operze. Jak odpalę jakąś gierkę to już w ogóle ram siada i czasami dojść może do 100%. Raz mnie wywaliło z przeglądarki i z czego pamiętam komunikat błędu był też coś powiązany z ramem. PS. Mam 8GB ramu i myślę, że to nie jest zbyt mało. 

Hejka tak. Jako nieliczny z tego forum jak i z tego działu uświadamiałem przez wiele lat, że moje rozwiązania jak i doświadczenie w praktyce skłania ku pomocy z Twoim problemem ale z tego działu można się wiele nauczyć tego typu jak zniszczyć sobie komputer, jak dosłownie mieć kompa złoma. ;)

1 godzinę temu, eeXt46 napisał:

CCLeaner?

Nigdy nie polecaj tego, on jest pomyłką w programach, to tak jakbyś polecał Avasta na SSD'ku. Jeśli nie kumasz mnie, to zainstaluj Avasta na SSD, wtedy zobaczysz czarną magię.

1 godzinę temu, Aplay. napisał:

Ten program jedynie co może robić to zamulać komputer. Jest ok tylko na to, żeby zainstalować go raz przeczyścić system i się go wyrzuca. + usuwa sterowniki 

Masz rację! Ale nie do końca.. tego programu trzeba unikać. Bo nawet jak ktoś pierwszy raz przeczyści, wyjdzie duża aktualizacja i co się dzieje? Może zabraknąć kilku sterowników bądź coś co CCLeaner usunął z systemu co jest w następnej aktualizacji do zaktualizowania i no aktualizacja nowa przyniesie skutki uboczne i braki przez co jest dużo takich ludzi, postów że po dużej aktualizacji wywala im kompa od tak albo tego brakuje itd. 

Byłem insiderem od wewnątrz Microsoft'u, sam przerabiałem również różne programiki, testowałem itd., i wiem, że CCLeaner dużo szkodzi a nikt nie zauważy w logach co naprawdę tak robi. 

Ja polecam program do czyszczenia PC jak i nie tylko do tego, program: Advanced SystemCare, w starszej wersji tj. 11 można mieć roczne licencje w pełni legalne jako podarunek/ prezent. Takich licencji zostało wydanych w liczbie 5000( najwięcej, a najmniej 1000 na daną firmę). 

Natomiast w wersji 1, są również darmowe ale tylko na pół roku. 

Ale z tego działu uważają, że jak się ma licencję w postaci kodziku, licencje aktywuje się za pomocą internetu to mówią również na to że to jest crack -,- Tak więc niestety nie podam tutaj licencji prezentowej. Licencje w sumie są też w necie jak i na oficjalnej stronie np. do wersji 12.

Do optymalizacji pamięci RAM i zrzucania pamięci, które zżerają że tak nazwę programy, polecam w programie IObit Advanced SystemCare wybrać program: 

-> Inteligentna pamięć RAM

Powyższy programik automatycznie zrzuca pamięć wykorzystywaną przez daną aplikacje. Zrzuca tylko wtedy, kiedy pamięć nie jest używana. W monitorze wydajności Advanced SystemCare również jest ręczne zrzucanie pamięci RAM za pomocą takiego odrzutowca :D

Wiarygodne screeny na oficjalnej stronie Opery, gdzie przy ponad 200 kartach zżeranie ram miałem max 200 MB i opera nie lagowała., dowód:

Kliknij tutaj, aby otworzyć link

Omówienie przed dostaniem ostrzeżenia:
Co to są licencje zbiorowe/ prezenty wydawane przez IObit? To są takie licencje, w której bierze się udział za pomoc, testowaniu oraz promowaniu produktów IObit, dołączenie użytkowników oraz współpraca z firmą IObit. Kiedy pula dochodzi do końca tj. 5k użytkowników na 5 licencjach (1k ma 1 licencja) owe licencje zostają zamykane i wydawane zostają nowe licencje (w tym wypadku wersja 12 ma pół roku).

Co ma z tego IObit? Obroty, hajs itd., za każdego użytkownika. Ponadto IObit kiedy wydaje licencje prezentowe dla danej firmy, to dana firma nie może zastrzec tych licencji i ma pełną świadomość, że licencje w postaci prezentów są dla każdego użytkownika niekomercyjnego. A więc firma IObit ma również świadomość wydawania licencji zbiorowych w postaci prezentów.

Skąd mam takie informacje? Wiele razy wałkowałem na tym forum o tym, że informacje mam z legalnego źródła(czyt. Administratorzy danego produktu, firmy typowe np. instalki.pl, ks itd.).

Jeśli jakiś cwaniak chce mnie karać za prawdę i stosowne argumenty to najpierw niech napisze wiadomość do Administracji IObita bądź do firmy, które mieli prezenty i wtedy niech się ta osoba wypowie. Ponadto sam miałem firmę i oferowano mi również takowe licencje. 

22 minuty temu, Kaori. napisał:

Jaki masz dokładnie ram i płytę główna?

Nie nie to nie wina płyty i nie pomagaj, bo aby szaleć z pomocą musisz ją nabyć praktyką. Ty byś pewnie już wmawiał, by kupowali płyty główne, wymiana procków i RAM -.- 

Choć wydaje mi się, że osoba nie chciałaby wymieniać płyty bo tak to by było zasugerowane w temacie. 

Edytowane przez kamil2321

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

• 0
27 minut temu, kamil2321 napisał:

Hejka tak. Jako nieliczny z tego forum jak i z tego działu uświadamiałem przez wiele lat, że moje rozwiązania jak i doświadczenie w praktyce skłania ku pomocy z Twoim problemem ale z tego działu można się wiele nauczyć tego typu jak zniszczyć sobie komputer, jak dosłownie mieć kompa złoma. ;)

Nigdy nie polecaj tego, on jest pomyłką w programach, to tak jakbyś polecał Avasta na SSD'ku. Jeśli nie kumasz mnie, to zainstaluj Avasta na SSD, wtedy zobaczysz czarną magię.

Masz rację! Ale nie do końca.. tego programu trzeba unikać. Bo nawet jak ktoś pierwszy raz przeczyści, wyjdzie duża aktualizacja i co się dzieje? Może zabraknąć kilku sterowników bądź coś co CCLeaner usunął z systemu co jest w następnej aktualizacji do zaktualizowania i no aktualizacja nowa przyniesie skutki uboczne i braki przez co jest dużo takich ludzi, postów że po dużej aktualizacji wywala im kompa od tak albo tego brakuje itd. 

Byłem insiderem od wewnątrz Microsoft'u, sam przerabiałem również różne programiki, testowałem itd., i wiem, że CCLeaner dużo szkodzi a nikt nie zauważy w logach co naprawdę tak robi. 

Ja polecam program do czyszczenia PC jak i nie tylko do tego, program: Advanced SystemCare, w starszej wersji tj. 11 można mieć roczne licencje w pełni legalne jako podarunek/ prezent. Takich licencji zostało wydanych w liczbie 5000( najwięcej, a najmniej 1000 na daną firmę). 

Natomiast w wersji 1, są również darmowe ale tylko na pół roku. 

Ale z tego działu uważają, że jak się ma licencję w postaci kodziku, licencje aktywuje się za pomocą internetu to mówią również na to że to jest crack -,- Tak więc niestety nie podam tutaj licencji prezentowej. Licencje w sumie są też w necie jak i na oficjalnej stronie np. do wersji 12.

Do optymalizacji pamięci RAM i zrzucania pamięci, które zżerają że tak nazwę programy, polecam w programie IObit Advanced SystemCare wybrać program: 

-> Inteligentna pamięć RAM

Powyższy programik automatycznie zrzuca pamięć wykorzystywaną przez daną aplikacje. Zrzuca tylko wtedy, kiedy pamięć nie jest używana. W monitorze wydajności Advanced SystemCare również jest ręczne zrzucanie pamięci RAM za pomocą takiego odrzutowca :D

Wiarygodne screeny na oficjalnej stronie Opery, gdzie przy ponad 200 kartach zżeranie ram miałem max 200 MB i opera nie lagowała., dowód:

Kliknij tutaj, aby otworzyć link

Omówienie przed dostaniem ostrzeżenia:
Co to są licencje zbiorowe/ prezenty wydawane przez IObit? To są takie licencje, w której bierze się udział za pomoc, testowaniu oraz promowaniu produktów IObit, dołączenie użytkowników oraz współpraca z firmą IObit. Kiedy pula dochodzi do końca tj. 5k użytkowników na 5 licencjach (1k ma 1 licencja) owe licencje zostają zamykane i wydawane zostają nowe licencje (w tym wypadku wersja 12 ma pół roku).

Co ma z tego IObit? Obroty, hajs itd., za każdego użytkownika. Ponadto IObit kiedy wydaje licencje prezentowe dla danej firmy, to dana firma nie może zastrzec tych licencji i ma pełną świadomość, że licencje w postaci prezentów są dla każdego użytkownika niekomercyjnego. A więc firma IObit ma również świadomość wydawania licencji zbiorowych w postaci prezentów.

Skąd mam takie informacje? Wiele razy wałkowałem na tym forum o tym, że informacje mam z legalnego źródła(czyt. Administratorzy danego produktu, firmy typowe np. instalki.pl, ks itd.).

Jeśli jakiś cwaniak chce mnie karać za prawdę i stosowne argumenty to najpierw niech napisze wiadomość do Administracji IObita bądź do firmy, które mieli prezenty i wtedy niech się ta osoba wypowie. Ponadto sam miałem firmę i oferowano mi również takowe licencje. 

Nie nie to nie wina płyty i nie pomagaj, bo aby szaleć z pomocą musisz ją nabyć praktyką. Ty byś pewnie już wmawiał, by kupowali płyty główne, wymiana procków i RAM -.- 

Choć wydaje mi się, że osoba nie chciałaby wymieniać płyty bo tak to by było zasugerowane w temacie. 

Specjalisto pytam bo możliwe ze ma płytę ddr3 i 2 kości po 4Gb wtedy mógł by dokupić za nie wielką kwotę  1 używana kość 4Gb. Jeśli lubi otwierać jednocześnie dużo kart w przeglądarce i grać pomoże mu tylko dołożenie ramu. 

@kamil2321Byłeś insiderem chyba u siebie na wsi. Nigdy nie pisałem aby ktoś coś wymieniał gdy nie było takiej potrzeby. Ja wiem ze ty jesteś cebulą która będzie kombinowała ale czasami lekki upgrade jest potrzebny aby osiągnąć porządane rezultaty. 

Edytowane przez Kaori.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

• 0
3 minuty temu, Kaori. napisał:

Specjalisto pytam bo możliwe ze ma płytę ddr3 i 2 kości po 4Gb wtedy mógł by dokupić 1 używana kość 4Gb. Jeśli lubi otwierać jednocześnie dużo kart w przeglądarce i grać pomoże mu tylko dołożenie ramu.

To byś polecił głupotę. Jeśli ma 2x 4gb i pracują one w dual channel'u to będzie praca lepsza niż w single channel'u. 

Single Channel jest wtedy, kiedy procesor nie obsługuje dual channel'u. Jeśli jednak autor tematu posiada kość 1x 8gb a procek pracuje obsługuje pracę w dual channel i jeśli na płycie głównej ma dodatkowe najlepiej 2 sloty to polecam dokupić 1x 4gb tak by pracowały w dual channel'u, bądź sprzedać 1x 8GB i kupić 4x 4gb tak by były 2x 2 dual channel. 

Ważne by się trzymać dual channel'u bo wtedy procek wydajniej pracuje, RAM szybciej wtedy pracuje zrzucając pamięć do nieaktualnej pamięci RAM(czyt. nieużywanej) i wtedy program, który jest uruchomiony na danej kości RAM bądź gra działa szybciej. A przy Single Channel'u niestety nie ma gdzie zrzucać i zrzuca na koniec obciążając odczyt i zapis z jednego końca do drugiego.

• 0

Stad moje pytanie expercie jaka ma płytę i ram. Najczęściej montuje się ram 2x4Gb wiec jeśli chce najtańszym kosztem pozbyć się problemu z brakiem ramu wystarczy dokupić 1 kostkę 4GB lub jeśli budżet pozwala najlepiej 2 żeby kości pracowały w trybie dual channel. 

Edytowane przez Kaori.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

• 0
20 minut temu, Kaori. napisał:

Stad moje pytanie expercie jaka ma płytę i ram. Najczęściej montuje się ram 2x4Gb wiec jeśli chce najtańszym kosztem pozbyć się problemu z brakiem ramu wystarczy dokupić 1 kostkę 4GB lub jeśli budżet pozwala najlepiej 2 żeby kości pracowały w trybie dual channel. 

To jeśli ma te 2 to niech nie kupuje wolnego jednego single channel'a tylko np. 2x 2gb zamiast mieć 2x dual channel i 1 singel xd windows domyślnie użyje pracę na single channel'u a potem na dual channel'u tak więc metoda Twojego myślenia jest ok, ale nigdy nie 3x ilość GB RAM :P 

Płyty domyślnie wykonywane przez producentów są 2 albo 4 slotowe z RAM, czesto oznaczone są kolorami te spinki, które trzymają RAM(celowo napisałem słowo spinki), jeśli już jakaś płyta ma tylko 3 sloty na RAM, wtedy takowa płyta obsługuje procka single channel i jest z rocznika 2004 xd bo dawniej były procki na single channel tylko :P 

Ważne jeszcze jest by RAM były nie byle jak włożone. Jeśli nie ma oznaczeń z kolorami to napisane na płycie jest. Jeśli nie ma to wtedy wkładać należy banki przy płycie 4 slotowej tak, żeby po lewej stronie banku była kość jedna a po prawej druga w tym samym przedziale slotowym czyli prawa -> 1 slot po lewej, prawa-> 2 slot po lewej. :D 
Narysowałbym dla niekumatych xd no się rozpisaliśmy xd 

• 0

Expercie nie lepiej napisać ze należy wkładać ram do slotu 1 i 3 i kolejne dwie kości do 2 i 4 tak aby działał dual channel? Jaki ma sens kupowanie ramu 2x2GB? Kupując jedna kość 4GB będzie mógł dokupić w późniejszym czasie kolejna czwórkę.

• 0

Jak na razie obydwoje jesteście w czarnej dupie. Kolega nie raczył nawet poinformować że ma laptopa.  Kłótnia o sloty jest bezsensowna, ma single. 

8Gb RAM jest raczej  w jednej kości ( 16 Gb to max czyli w drugi slot tylko kość 8Gb wstawi ) w normalnych modelach Legion Y520 w konfiguracji i5-7300HQ/8GB ram/Radeon RX560 4GB. 

Zwykle w Lenovo problemem jest oprogramowanie doinstalowane dodatkowo przez system i producenta. 
Jeśli nie widać innej żadnej sensownej opcji problemów pozostaje wadliwa kość pamięci. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

• 0

Kupno większej ilości ramu nic nie da. (znaczy, no może i da) ale raczej tkwi w tym inny problem. Nie sądzę, że wymagane jest koniecznie 16GB do płynnego działania laptopa, na którym na prawdę mało robię. (zmieniłem przeglądarkę na tą mniej zużywającą, powyrzucałem większość programów z których nie korzystam, odinstalowałem dużo rzeczy, po prostu przeczyściłem cały komputer) A to odpalę gierkę, a to poprzeglądam coś (nie odpalam gry i przeglądarki w 1 momencie). I po prostu jeszcze nie dawno było dobrze, wszystko w normie, miałem małe zużycie na ram mimo, że nawet intensywniej używałem laptopa. Co do Advanced SystemCare to podziękuje póki co. Używałem wersji premium i w sumie marne mi to skutki przyniosło. Sam program tyle co wygląda i wydaje się na profesjonalny to moim zdaniem wiele od siebie nie daje, a nawet z czasem po prostu uznałem, że jest to kolejne oprogramowanie które żre mi ram i go wyrzuciłem. 

Dodatkowo dodam, że jeszcze czasami system mi się zawiesza. Po prostu nagle obraz się zacina i słyszę tylko dźwięk (jeśli jakiś był odtworzony w tle). System w ogóle nie reaguje i pomaga tylko zresetowanie laptopa przyciskiem na klawiaturze. Może to być też problem ramu? No jeśli nie widać już żadnego wyjścia co do tego ramu to mogę po prostu wysłać laptop na serwis, być może jest ta wadliwa kość pamięci. Mam wykupioną rozszerzoną gwarancję więc to nie problem.

#LenovoLegion Team

• 0

Może to jednak tylko kwestia wymiany wadliwej pamięci, masz okazję to sprawdź bo kolejną przyczyną w razie pamięci dobrej może być tylko wadliwa płyta główna. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.