Skocz do zawartości

Problemy z siecią WIFI (Pasmo 2.4 & 5GHz)

DragonHD112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dosyć duży problem z moim WiFi. Mianowicie.. Podczas połączenia się telefonu z siecią WiFi, telefon jest podłączony pasmem 5GHz, wszystko chodzi prawidłowo bez żadnych zarzutów, problem się zaczyna ( najczęściej podczas oglądania czegoś na Youtube lub pobierania aplikacji, ale te rzeczy nie są przyczyną ) gdy telefon lub wifi, nie wiem, przełączy automatycznie na pasmo 2.4GHz. Telefon wtedy nie ładuje filmów, transfer jest okropny, praktycznie nic nie idzie zrobić.. Chcę zaznaczyć że ten problem pojawia się tylko i wyłącznie w moim pokoju który jest oddalony od routera mniej więcej 2m. W odległościach mniejszych lub w pomieszczeniu gdzie router się znajduje, ww. problem nie występuje. Moje pytanie do was brzmi.. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu jakoś zapobiec?

CZARY. 
Po prostu nie łącz się do sieci stwarzającej problemy, to przecież nie jest problem. Aż trudno uwierzyć że sam jeszcze na to nie wpadłeś. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

16 godzin temu, Ktosiu napisał:

CZARY. 
Po prostu nie łącz się do sieci stwarzającej problemy, to przecież nie jest problem. Aż trudno uwierzyć że sam jeszcze na to nie wpadłeś. 

Problem polega na tym że to jest mój router i nie mam nic innego do wyboru

Co ty bredzisz ? Masz dwa dostępne połączenia na 2 GHz i 5 GHz i twierdzisz że nie możesz połączyć sie TYLKO do 5 GHz ??    Zastanów sie co piszesz bo wystarczy nie łączyć się do sieci 2 GHz .

Dnia 9.11.2018 o 18:42, Ktosiu napisał:

Co ty bredzisz ? Masz dwa dostępne połączenia na 2 GHz i 5 GHz i twierdzisz że nie możesz połączyć sie TYLKO do 5 GHz ??    Zastanów sie co piszesz bo wystarczy nie łączyć się do sieci 2 GHz .

Nie chce mi sie tego tłumaczyć po raz drugi bo zrobiłem to w temacie. Więc specjalnie dla Ciebie to streszczę.. Gdy łącze się z WIFI jestem na paśmie 5GHz, mija parę chwil i przełącza się na 2GHz i wszystko automatycznie zwalnia, teraz rozumiesz? W tym właśnie jest problem.

Jezu człowieku : TO SIĘ NIE ŁĄCZ Z SIECIĄ 2 GHZ BO WIDOCZNIE Z NIĄ SĄ PROBLEMY.   Samo z siebie sie nie przełącza .

Nie potrafisz zaznaczyć nawet by się karta nie łączyła albo zapomnieć tej sieci  ?  Wszystko jak byk w ustawieniach. 

Dnia 11.11.2018 o 22:33, Ktosiu napisał:

Jezu człowieku : TO SIĘ NIE ŁĄCZ Z SIECIĄ 2 GHZ BO WIDOCZNIE Z NIĄ SĄ PROBLEMY.   Samo z siebie sie nie przełącza .

Nie potrafisz zaznaczyć nawet by się karta nie łączyła albo zapomnieć tej sieci  ?  Wszystko jak byk w ustawieniach. 

Ale to jest mój router który dostałem od mojego dostawcy więc jak mam się z nim nie łączyć jak do dyspozycji mam tylko ten?

Nadal ciężko zrozumieć że masz się nie łączyć TYLKO DO SIECI 2 G ?  Przecież masz drugą sieć 5 G i do niej tylko masz się połączyć. 

Dnia 13.11.2018 o 20:40, Ktosiu napisał:

Nadal ciężko zrozumieć że masz się nie łączyć TYLKO DO SIECI 2 G ?  Przecież masz drugą sieć 5 G i do niej tylko masz się połączyć. 

I tu pojawia się następny problem.. podczas wyłączenia pasma 2GHz zostaje 5, ale mój laptop na tym paśmie nie może się połączyć ? Da się z tym coś zrobić?