Skocz do zawartości

Brak sygnału displayport

spinoza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tematów z brakiem sygnału w monitorze jest setka ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. W celu ułatwienia podam specyfikacje sprzętu.

Monitor lg 27mp59g

Telewizor Toshiba 32 Cale

Karta graficzna: GTX 1060 Palit JetStream 6GB

Płyta główna: Gigabyte ga-b250m-d3h.

Problem wygląda następująco: ze względu na 1 wyjście HDMI i 3 DP z karty graficznej. Postanowiłem podłączyć monitor za pomocą DP, a TV za pomocą HDMI. Kupiłem nowe kable i przy podłączeniu za pomocą DP mam brak sygnału na monitorze. Po przepięciu na HDMI monitor działa.  Nie mam możliwości sprawdzenia czy to wina kabla ale postaram sie jeszcze dzisiaj sprawdzić to na innym kablu. Równolegle podłączając TV za pomocą HDMI  NOWYM KABLEM również mam brak sygnału. Dopiero po przepięciu na używany wcześniej po którymś włóżeniu pojawia się obraz na TV. Nowy kabel HDMI jest na pewno sprawny ponieważ sprawdzałem go po przez podłączenie Laptopa do TV i tu wszystko działa bez problemu. Proszę o podsunięcie rozwiązania żebym  mógł mieć obraz i na TV i na monitorze. 

EDIT: Przepraszam za słabą spójność tekstu ale jestem wczorajszy

Edytowane przez spinoza
Spójność

DP na HDMI wcale nie musi działać jak masz tylko kable nie każdy sprzęt działa bez konwertera.

Do działania trzeba mieć konwerter. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.