Skocz do zawartości

Nagrywanie w 120 klatkach

fomys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was zapytać co musiałbym wymienić w komputerze aby nagrywać gry typu minecraft w 120 klatkach/s.

Sprzęt:

NVIDIA GeForce GT1030

AMD A8-7670K CORES 4C + 6G

8GOODRAM GB

Jeśli będzie trzeba coś podać jeszcze to proszę napisać, zależy mi aby nagrywać w filmiki w 120fps bez żadnych spadków.

Próbowałem już nagrywać programem OBS, tam klatki spadały do 60-80, w bandicamie nie było aż tak źle ale ten nie nagrywa gry tylko czarny ekran i dźwięk.

Fraps i action odpadają już wgl.

Musiał byś wymienić płytę główną, procesor i ram.

Edytowane przez Kaori.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

21 minut temu, fomys napisał:

Starczyłoby wymienić tylko procesor na i5-4570 i dodać 4gb ram? @Kaori.

Ale wiązałoby się to pewnie z koniecznością wymiany płyty głównej na zgodną z podstawką procesora

EXPmIpC.gif

42 minuty temu, fomys napisał:

Starczyłoby wymienić tylko procesor na i5-4570 i dodać 4gb ram? @Kaori.

Musiał byś też wymienić płytę główną na gigabyte ga-b85-d3h do tego i5 4590 akurat ktoś wystawił w dobrej cenie. Ramu 8GB spokojnie ci wystarczy. Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez Kaori.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Bo się Wy znacie.. bez urazy, ale chyba nikt z Was nie nagrywał w 120 klatkach na sekundę. Ja się natomiast wypowiem, bo nagrywam w 120 kl/s a tu mały dowodzik: 120.PNG
Do nagrywania w 120 klatkach na sekundę bez spadków nie konieczny jest dobry komp.. taką specyfikacją, jak ma autor wystarczy spokojnie bez spadków. 

OBSa testowałem na moim mega dobrym sprzęcie i klatkowało jak nie wiem co.. A sprzęcik mam GTX 1080ti fabrycznie podkręcony do 2ghz na rdzeniu w turbo, i7-8700, 16gb DDR4 CL16, SSD 240gb no i 1TB HDD. OBS nie jest do nagrywania gier lecz do nagrywania np. poradników dot. bez ingerencji gry, typu pokazywać coś.

Polecam program Action! 

Ja mam w wersji 3.4.0 i 120 klatek na sekundę to tylko on potrafi wyciągnąć bez obciążania CPU, bazuje on na Vulkanie więc pod procek amd to miodzio :D hihi

Jeśli jednak autor będzie chciał zmienić procesor to radzę się wstrzymać z racji tego, że intel nieco podniósł ceny procesorów bo wprowadzają nowszą generację z czym wiąże się reprodukcja starszych procków bo mieli tylko określoną ilość.. ale raczej to zauważone zostało w trymiga xD 

Ponadto jak już chcecie pomóc autorowi to nie tędy droga.. źle mu podpowiadacie w doborze płyty głównej, procka.. -.- 

Edytowane przez kamil2321

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

Przed chwilą, fomys napisał:

Płytę będę miał Gigabyte B85-HD3 z tym procesorem, a zasilacz to nie wiem jaki dokladnie ale chyba 500-600w jakoś z akyga.

Zmień to jak najszybciej bo w razie jakiegoś spięcia spali ci podzespoły. Np na silentiumpc 500w vero l2

Ech xD no nic starałem się pomóc. SilentumPC? Jak już dajesz to dajże mu na 600W z myślą o ponownym upgrade kiedykolwiek.

Ponadto ile minie rok czy dwa i znowu będzie składanie podzespołów od nowa i marnowanie hajsu? -.- bezsensu. 

Sam kompa poskładałem tanio i jest wyczesany w kosmos więc znam się na tym. Jak już szaleć to najpierw niech autor powie do ilu złotych może wydać na złożenie kompa, wtedy pomyśli się o generacji ósmej a nie czwartej.. to już mój lapek trzy letni ma i7 z generacji szóstej i osiągi będą lepsze od tego szajsu, co mu podpowiadacie -.- 

@fomys najpierw co zrób to przetestuj program Action, nagraj sobie filmik i wtedy zobaczysz, że nie będzie potrzebny upgrade ;) jeśli jednak będziesz chciał upgrade to wskaż cenę to polecę Ci niebo lepsze podzespoły. A jeśli chcesz poskładać złoma to Twoja decyzja i wtedy już nie pomogę. ;) 

1 godzinę temu, kamil2321 napisał:

Ech xD no nic starałem się pomóc. SilentumPC? Jak już dajesz to dajże mu na 600W z myślą o ponownym upgrade kiedykolwiek.

Ponadto ile minie rok czy dwa i znowu będzie składanie podzespołów od nowa i marnowanie hajsu? -.- bezsensu. 

Sam kompa poskładałem tanio i jest wyczesany w kosmos więc znam się na tym. Jak już szaleć to najpierw niech autor powie do ilu złotych może wydać na złożenie kompa, wtedy pomyśli się o generacji ósmej a nie czwartej.. to już mój lapek trzy letni ma i7 z generacji szóstej i osiągi będą lepsze od tego szajsu, co mu podpowiadacie -.- 

@fomys najpierw co zrób to przetestuj program Action, nagraj sobie filmik i wtedy zobaczysz, że nie będzie potrzebny upgrade ;) jeśli jednak będziesz chciał upgrade to wskaż cenę to polecę Ci niebo lepsze podzespoły. A jeśli chcesz poskładać złoma to Twoja decyzja i wtedy już nie pomogę. ;) 

@kamil2321 Tylko nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że zmiana procesora na 8 generacje wiąże się z wyższą ceną. Autor napisał że chcę nagrywać gry typu minecraft w 120fps a nie wiedźmina 3. Ty próbujesz przyszpanować tym swoim "wyczesanym w kosmos" komputerem czy o co chodzi? 

Edytowane przez Kaori.

@kamil2321 Dzięki za podpowiedź z tą wersją actiona, jest chyba bardziej optymalna od tych co miałem wcześniej. Nagrywam na avi w 120fps i tak potem zrenderuje to sobie do mp4!

Każdemu bardzo dziękuje za podpowiedzi, ten procesor i płytę zdobędę za jakieś 450/500zł od kuzyna, myślę że dosyć tanio. A zasilacz też by się przydało wymienić bo ten to jakiś śmietnik. Każdemu bardzo dziękuje za rady!

31 minut temu, fomys napisał:

@kamil2321 Dzięki za podpowiedź z tą wersją actiona, jest chyba bardziej optymalna od tych co miałem wcześniej. Nagrywam na avi w 120fps i tak potem zrenderuje to sobie do mp4!

Luzik :D Tak mam Actiona, ale więcej informacji udzielę na gg. 

31 minut temu, Kaori. napisał:

@kamil2321 Tylko nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że zmiana procesora na 8 generacje wiąże się z dużo wyższą ceną. Autor napisał że chcę nagrywać gry typu minecraft w 120fps a nie wiedźmina 3. Ty próbujesz przyszpanować tym swoim "wyczesanym w kosmos" komputerem czy o co chodzi? 

Zmiana procesora na 8 generacje wiąże się z małym kosztem, jeśli dla Ciebie np. 750zł za ósmą generację i5 to dużo, to o 200-400zł masz starsze generacje i to bardzo lipne w wydajności. Jeśli jednak autor tematu wstrzyma się z wymianą procka, płyty głównej do następnego roku to ceny procków z ósmej generacji czyli i3 i i5 będą jeszcze tańsze niż aktualnie. Teraz to kiepski moment na zmianę procka. A dlaczego? bo intel podniósł ceny procesorów. 

Jak już wydawać na marny procesor w przedziale 350zł to warto odłożyć np. 2 miesiące hajsu i dozbierać do ósmej generacji i wydajność mieć na zapas + z czasem nie będzie musiał zmieniać procka. W tych wariantach, co mu dajesz to za 2 lata znowu zakup procka, grafiki, płyty głównej bo jakbyś nie zauważył technologia jak i wymagania dot. gry rosną a skąd masz pewność, że autor za 2 lata nie będzie chciał nagrywać Wiedźmina? ;) 

Podsumowując, jeśli kupować płytę główną to na nowy socket ósmej generacji by za 2 lata nie kupować znowu płyty głównej i marnowanie hajsu. 

Zasilacz polecam Chieftec iARENA/ iARENA, ja mam 600W i śmiga ładnie oczywiście posiada certyfikat bronze i jest to tani zasilacz. Ja nie próbuję przyszpanować kompem, tylko przyszpanować wiedzą na temat komputerów jak i poskładanie w najniższej możliwej cenie. Teraz mój procek jest po 2.1k a ja jak kupowałem był po 1.3k a z allegro jak kupowali za 1.2k to był cud xD a teraz.. ;)  Do składania komputerów trzeba zobaczyć najpierw co dzieje się na rynku a później składać. Ci co teraz składają komputery na prockach intela to robią głupią robotę, bo za kilka miesięcy wartość procka spadnie o 45% i powiedzą później sobie, że mogli poczekać kilka miesięcy i kupić procka za 450zł generację ósmą a nie za 750zł ;) 

To tylko moje zdanie, każdy zrobi jak uważa.

@kamil2321 Nie 750zł za procesor to nie jest dla mnie dużo. Skoro autor chcę kupić procesor 4 generacji to chyba oczywiste że dysponuje małym budżetem. 

Edytowane przez Kaori.

3 minuty temu, Kaori. napisał:

@kamil2321 Nie 750zł za procesor to nie jest dla mnie dużo. Skoro autor chcę kupić procesor 4 generacji to chyba oczywiste jest to że dysponuje małym budżetem. 

Dlatego na górze wspomniałem, aby autor podał maxymalnie ile może wydać kasy na podzespoły. Jeśli ktoś dysponuje kwotą na procka za 350zł używkę to oczywiste jest mu doradzać, żeby zaczekał bo nówki za 450zł będą ósmej generacji za kilka miesięcy zamiast doradzać mu nadal procka z najgorszej półki. Jak już chce najgorszą półkę, doradzaj serię i7 są tanie i wydajnościowo lepsze od i5 4 gen. ;) 

Jak wspomniałem jeszcze, kiepski czas na upgrade, bo potem będzie żałował, że za takiego złoma zapłacił 350 zł skoro za kilka miesięcy za 200 zł nawet nie zabiorą.. ;) 

Ponadto do pewnej płynności należałoby kupić na początek ssd i hdd jako drugi dysk i czekać na obniżenie cen :D ten PC który autor ma nie jest najgorszy i coś mi się wydaje, że zaczeka na upgrade, aż ceny procesorów zmaleją bo ja bym kilka miesięcy przebolał. 

Piszesz że mocniejszy i5 4590 to złom a słabszy A8-7670K jest nie najgorszy. O co tu chodzi? A co jeżeli autor chcę ulepszyć swój komputer jak najszybciej a nie czekać jak cebula aż ceny pójdą w duł?

• Aive zmienił(a) tytuł na Nagrywanie w 120 klatkach
  • Aive zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
Dnia 29.10.2018 o 12:42, Kaori. napisał:

Piszesz że mocniejszy i5 4590 to złom a słabszy A8-7670K jest nie najgorszy. O co tu chodzi? A co jeżeli autor chcę ulepszyć swój komputer jak najszybciej a nie czekać jak cebula aż ceny pójdą w duł?

No to wtedy kwestia pieniędzy. Jeśli będzie miał maxymalnie 1100 zł na wydatek kompa, to poleciłbym mu i3-8100, zakupienie DDR4-2400 MHz bądź większe no i płytę główną do 300zł z myślą o upgrade na np. i5 z serii 8 bądź i7 z serii 8 ;) cena nowego procka i3-8100 będzie maxymalnie za 650zł nowy a w tej chwili są używki ale używkę też warto kupić bo 3 lata gwarancji tak czy owak. Jak sprzeda sobie procka AMD np. za 50zł, pamięci te co ma np. za 50zł i płytę za np. 50zł to wtedy jeszcze zaoszczędzi nieco, rzecz jasna może z większą kwotą sprzedawać. ;)