Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor BenQ Xl2410t


mchojnacki17

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli jest w dobrym stanie to chyba się opłaca. Jego zaletą jest odświeżanie 120hz, jeśli będziesz grał w CS Go to zobaczysz różnicę bo tam FPS będą dobijały do 120 i więcej. W nowych tytułach raczej ciężko osiągnąć takie wartości. Poza tym ten monitor ma bardzo grube ramki wokół matrycy co by mnie irytowało.

Sam musisz zdecydować czy skorzystasz z tych funkcji, nowy monitor możesz kupić np. taki:
https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/

Opublikowano
36 minut temu, muszyn27 napisał:

Jeżeli jest w dobrym stanie to chyba się opłaca. Jego zaletą jest odświeżanie 120hz, jeśli będziesz grał w CS Go to zobaczysz różnicę bo tam FPS będą dobijały do 120 i więcej. W nowych tytułach raczej ciężko osiągnąć takie wartości. Poza tym ten monitor ma bardzo grube ramki wokół matrycy co by mnie irytowało.

Sam musisz zdecydować czy skorzystasz z tych funkcji, nowy monitor możesz kupić np. taki:
https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/

W csgo mam 300fps+, więc różnica będzie duża, bo teraz gram na 19 calach z 75hz. Grube ramki to raczej dla mnie nie problem, bo liczy się matryca, a nie ramka ;) w takim razie BIORĘ :D

graphic.png

Opublikowano

Ma to jakąś gwarancję :p za tyle to są fajne nowe

Acer Nitro VG220QBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-239-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html za 449 zł :P ekran IPS i 75hz :) 
Acer Nitro VG240YBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-269-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html większy :) 

AOC 24V2Q https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html to samo 75hz i ekran IPS 

No i w nich o ramki to się nie martw xD bo ich nie ma hue :D

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer
 

Opublikowano
8 godzin temu, Krzysztofnowak napisał:

Ma to jakąś gwarancję :p za tyle to są fajne nowe

Acer Nitro VG220QBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-239-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html za 449 zł :P ekran IPS i 75hz :) 
Acer Nitro VG240YBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-269-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html większy :) 

AOC 24V2Q https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html to samo 75hz i ekran IPS 

No i w nich o ramki to się nie martw xD bo ich nie ma hue :D

Tyle tylko że 120 hz w Benq robi wielką różnice.. 

graphic.png

Opublikowano

Zdaje Ci się tylko, nie robi wcale żadnej różnicy, lepszy jest zawsze monitor 75 Hz od 120 Hz ( faktyczne odświeżanie  zawsze na 60 Hz ) , jeśli już to tylko monitor 144 Hz robił by różnicę ( odświeżanie 72 Hz ) . 

Dla przykładu

120 klatek na 120 Hz to  TYLKO 60 klatek podwajanych do 120 

144 klatek na 144 Hz to AŻ 72 klatki podwajane do 144. 

 

Natywne monitory są drogie i na pewno mają czasy reakcji na poziomach 1 ms a nie 2 ms. Taki mały trik producenta by wciskać monitory, niestety życie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...